Bookmark and Share

DRUHÝ PLZENEC SI ODVEZL VŠECHNY BODY

Vydáno dne 21. 04. 2014 (2193 x přečteno)

Další bodová ztráta doma posuula Strážov do společnosti většiny ostatních účastníků 1.B třídy,která musí myslet na záchranu. Osm kol před koncem dělí  Strážov v tabulce pouhé čtyři body od posledního místa !  Když chybí branky, chybí pak i body Nezbývá nic jiného , bojovat, jít bodům naproti a to musí na hřišti i hráče bolet . Ono se nadarmo neříká, že  ono i to štěstí pak sedne i na v... .

VĚTŠINA Z ÚČASTNÍKŮ JE PŘINUCENA MYSLET NA ZÁCHRANU

Po pěti jarních odehraných kolech 1. B třídy zbývá do konce tohoto soutěžního roku sehrát ještě dalších osm kol. Nicméně každé s přibývajících kol tím více zamotává sestupové klubko s týmy, které začínají mít existenční starosti.  Již nyní je to minimálně polovina účastníků, respektive týmy od 6. místa. Po tomto kole k nim přibyl také Štěnovice, Losiná, Strážov a nečekaně se propadly také Hradešice, které klesly na předposlední místo. Jedinou doménou soutěže jsou Žichovice. Ty z pozice lídra vládnou z pozice kvality i kvalitní koncovky, což ostatně pocítily v tomto kole Měčínští, které inkasovaly v Žichovicích nepopulárního  bůra. Největší vzestup mimo lídra soutěže udělal na jaře Sokol Pačejov, který v tabulce vystoupal až na třetí příčku.

ST. SMOLIVEC - HORAŽĎOVICE  B   3 : 4 ( 1: 2)  Branky: Hrkel, Procházka, Strejc - Vachužka 2, Sova, Želiska; ŽK: 1:2 , diváků 60.

PAČEJOV -  DLOUHÁ   VES  1 : 0 (0 : 0)

Tomáš Cihlář

V prvním poločase se hrál poměrně nezáživný fotbal „od vápna k vápnu“, prakticky bez gólových příležitostí. Za zmínku stojí snad jen nebezpečná střela Jardy Kubaně  z 20.minuty po pěkné kombinační akci. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. V 54.minutě hlavičkoval Jirka Mrázek po rohovém kopu těsně vedle. Bylo jasné, že kdo dá branku, tak patrně vyhraje. To se nakonec podařilo domácím, když v 67.minutě parádně uvolnil Pepa Hlůžek střelce Pepu Ticháčka a ten prostřelil hostujícího gólmana. Hosté poté přidali a v 80.minutě dokázali zahrozit. Tutovku zkušeného Kulhánka však reflexivně vyrazil brankář Ondra Štěpán. Závěrečný nápor tvrdě hrajících hostů oslabil Petr Pechek zbytečným faulem, za který si vykoledoval rovnou červenou kartu. Když v 90.minutě kryl Štěpán další Kulhánkovu střelu, bylo jasné, že další tři body zůstanou doma. Domácí tak prodloužili vítěznou sérii už na 4 zápasy a před nedělními dohrávkami se vyhoupli na 2.místo v tabulce 1.B třídy. Utkání řídil rozhodčí Vlastislav König z Města Touškov před velmi slušnou návštěvou 150 diváků.Sestava Pačejov:  Štěpán –  Bokr – Lávička – Klásek  – Pavelec – Polena – Hlůžek  – Kolářík - Mrázek  – Ticháček J. – Kubaň. Střídali: Fiřt, Hora. Branky:67. Ticháček Josef .Rozhodčí: Vlastislav König, ŽK: 1: 5, ČK: 0:1(Petr Pechek), 150 diváků.

ŽICHOVICE - MĚČÍN   5 : 0 (2 :  0)

Radim Šiška  V dalším domácím zápase jsme přivítali celek Měčína, který se pohybuje v popředí tabulky 1.B třídy. I na našem hřišti po většinu utkání prokazoval svou kvalitu, ale přestože byli hosté v poli vyrovnaným soupeřem, zápasy se rozhodují v koncovce, a tam byl rozdíl patrný.Ospalý úvod zápasu převážili domácí na svou stranu díky rychlým protiútokům. Po jednom z nich neudržel brankář hostů střelu Butnara a důrazný Hlaváč dorážel do odkryté branky. Další šance však domácí nevyužili a hosté se dostali do zápasu. Vytvořili si však jedinou gólovou příležitost, ale hlavičku měčínského útočníka zlikvidoval Rojík. Žichovice své nadějné situace neřešily dobře a skóre se tak měnilo až v závěru poločasu, kdy rychlou kombinaci zakončil Butnaru.Ve druhém poločase domácí zkušeně, i když trochu pasivně, čekali na své příležitosti a ty pak trestali. Sami před brankářem hostů se postupně nemýlili Šiška, Hlaváč ani Honza Beneš. Nakonec u pěti branek zůstat nemuselo, ale i tak odcházeli domácí příznivci ze zápasu spokojení. Další test nás čeká za týden v Dlouhé Vsi a doufáme, že vás naše výkony i výsledky budou inspirovat i k návštěvě tohoto prestižního zápasu.

Branky: Hlaváč 2, Butnaru, Šiška, Beneš J., rozhodčí  Sladký, Fanfule, Pena, ŽK 0:1, diváků 120.

Sestava Žichovic: Rojík – Mourek, Frýzek, Šimáček, Brož (55.Štěpán) – Butnaru, R.Beneš, Bálek (70.Špírek), Šiška, J.Beneš – Hlaváč

STRÁŽOV - STARÝ PLZENEC   1 : 2 (0 : 1)

Domácí nesehráli s druhým celkem tabulky kvalitní partii. Přesto si v závěrečné části zápasu dokázali vytvořit tlak, podařilo se jim vstřelit kontaktní gól  , ale k vyrovnání jim chybělo větší štěstí v koncovce. Soupeři tak stačil průměrný výkon k tomu, aby si odvezl tři body. Nicméně o tom , že druhý v tabulce  příliš  nepřesvědčil. Nejlepší byla skupinka jejich příznivců, která sympatickým způsobem svůj tým po celý zápas povzbuzovala.Branky: 14. Parlásek Josef, 57. Houdek Pavel – 83. Presl Aleš.Rozhodčí : Kafka Václav , Nesvadba Karel, Sitarčík Petr.Sestava Strážov : Javorský – Michel, Hosnedl Jiří, Denk Milan, Kološ David, Čížek Vladimír, Uruba Ondřej , Faltín Tomáš (40. Drmola Luboš), Janka Luděk, Mayer Broněk (60. Chaluš Michal), Presl Aleš.Trenér Presl Petr. Sestava Starý Plzenec : Sengo – Brejcha (31.Batěk), Houdek (80-. Směšný), Kratschmer, Bláha, Drohobeckyj (72. Zikmund), Fuja, Košťál, Vyskočil (90. Forejt). Trenér Hudeček Jiří.Sestřih z utkání – video později po zpracování..

Štěnovice  - Žákava 2: 2 ( 2: 1)  PK 5:3 ŽK: 1:2 , diváků 70.