Bookmark and Share

JAK ZAČALI, TAK TAKÉ SKONČILI...

Vydáno dne 16. 11. 2015 (2675 x přečteno)

Ani poslední soutěžní duel mužů na podzim SK Strážov nevyšel . Dopadl obdobně jako ten úvodní v srpnu  prohrou. Jak začali, tak také skončili!

VÍTĚZSTVÍ VE STRÁŽOVĚ VYHOUPLO MĚČÍN NA DRUHÉ MÍSTO

Závěrečné pošumavské derby v 1.B třídě Strážov – Měčín udělalo tečku za sezónou na kterou oba týmy budou vzpomínat z cela opačnými pocty. Určitě ty pozitivní budou převažovat  na straně Měčína. Ten po strastiplné jarní sezóně ve které se trápil . Toto trápení  bylo úspěšně ukončeno až baráži o záchranu  v 1.B třídě . Na  podzim jako mávnutím kouzelného proutku  Měčín  začal pravidelně bodovat a nenápadně vstoupal v tabulce . Výhra  v posledním kole  vyhoupla tento tým až na druhé místo.

Z pohledu  účastí týmů z Pošumaví , pak velkým zklamáním byly výsledky SK Kovodružstva Strážov. Z venku tento tým nepřivezl jediný bod,  a zisk pouhých osmi bodů doma nakonec nestačilo v podzimním bilancování  na nic lepší než na poslední místo. Jinými slovy, Strážov má zaděláno na problém a z tohoto pohledu je velkým kandidátem na sestup.

Tatran Dlouhá Ves po nevýrazném začátku se ve střední části podzimu rozehrál a svými výsledky atakoval horní příčky tabulky. V posledních pěti kolech si ziskem pouhých šesti bodů pohoršil a po prohře na hřišti předposledního Merklína klesl v tabulce na 11. místo .

Chanovice po úvodních čtyřech kolech dokonce figurovaly z tabulce s dvěma body na posledním místě. V dalším průběhu šla jejich výkonnost i produktivnost v zisku bodů hodně nahoru. To také potvrdily v posledním kole , kdy z Přeštic přivezly tři body a skončily po podzimu na osmém místě.

Největším a bezesporu  příjemným překvapením byly v 1.B třídě  výsledky nováčka soutěže TJ Svatoboru Hrádek. Svěřenci trenéra Jiří  Brabce potvrdili ziskem krásného třetího místa, že jejich postup z okresního přeboru byl naprosto zasloužený. Nic na tom nemění ani prohra Svatoboru v podzimní derniéře  v Žákavé.

SK KOVODRUŽSTVO STRÁŽOV - TJ SOKOL MĚČÍN 1:2 (0:1)

Branky: 90. Presl Aleš – 22. Duchek Jan, 79. Štampach Jakub

Rozhodčí: Bína Roman. ŽK. Diváků 80.

SESTAVY

SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – M. Denk, M. Chaluš, J. Franc, D. Kološ, A. Bouberle, O. Uruba, O. Jánský (58. M. Plíhal), L. Janka (ŽK), J. Hosnedl (ŽK) (67. T. Volf), A. Presl.

Sokol Měčín: Jarolím – J. Duchek (67. J. Vlček), R. Kojan (ŽK) (46. J. Štampach), D. Gajdůšek, L. Čejka (ŽK), J. Krotký, D. Němec (ŽK), J. Klíma, L. Drmola (ŽK) (86. P. Duchek), M. Malán, K. Bureš.

Zápis (sestavy) ZDE

FK ŽÁKAVA - TJ SVATOBOR HRÁDEK 2:1 (2:0)

Milan Brabec st.

Vidina posledního mistrovského zápasu byla hrádeckými očekávána s úlevou. Všichni v Hrádku věří, že do začátku jarní části zbývá dostatek času, aby se vrátili uzdravení hráči a další uvažované možnosti mohly vrátit herní pohodu, která v Hrádku panovala minimálně v první polovině podzimní části. Závěrečné utkání v Žákavě mělo dát odpověď, zda bojovnost hráčů z předchozího kola nebyla výjimkou. Nemusí být pokaždé zisk tří bodů, ale je příjemné vidět hráče bojovat za svůj klub a to se hrádeckým klukům v dnešním zápase dařilo. Bojovali proti chladnému počasí, kvalitnímu mužstvu a pochopitelnému fandovství pomezního a obstáli. Domácí pomezní, po výtce hlavního rozhodčího, nenastoupil do další části a hostům to částečně prospělo.

Ve 22. a 26. minutě udeřil kanonýr domácích Šimeček a hostům se přes šance nepodařilo změnit poločasový stav 2:0.

Ve 47. minutě Holeček snížil a Hrádek měl celý druhý poločas možnost s výsledkem něco udělat. Šancí přibývalo a především posledních 15 minut měli hosté velké příležitosti, ale štěstí stálo při soupeři. Domácí hráli obětavě, padali na trávník v křečích, ale vítězství uhájili.

Trenér domácích Václav Maněna: „Těžké utkání, bojovné srdíčko našich hráčů a velké šance soupeře v závěru utkání, tak lze charakterizovat dnešní utkání“.

Branky: 22., 26. Šimeček Jan(PK) – 47. Holeček Radek.

Rozhodčí: Reiprich Václav; ŽK 3:3; ČK 0:1; Diváků 85.

Sestava Hrádek: V. Ryba – J. Oliva(ŽK), L. Kutil(ČK), V. Skála (76. T. Adamec), M. Brabec –

M. Kolář (46. L. Šoural), J. Brabec (ŽK), R. Holeček(K), A. Štěpán(ŽK) – T. Harant, P. Franěk.

Na závěr svého působení na stránkách Šumavanet fotbal chci poděkovat panu Sedlmaierovi, že jsem měl tu čest hodnotit zápasy na uvedených stránkách.

TJ SOKOL MERKLÍN - TJ T. DLOUHÁ VES 3:1 (0:0)

Branky: 48. Yankov Ilija, 58.,88. Liška Jaromír – 62. Blažek František

Rozhodčí: Šimek Luboš. ŽK 4:0. ČK 1:1 73. Voráček Martin (kopnutí ležícího soupeře na zemi kolenem do zad v přerušené hře) - 87. Kodýdek Jiří  ( zmařil  zjevnou brankovou příležitost soupeře podražením ze strany při souboji o míč).  Diváků 85.

SESTAVA

Tatran Dlouhá Ves: J. Kodýdek (ČK 87.) – O. Goby, P. Šperl, M. Krůs, J. Mirvald, P. Pechek, F. Blažek, J. Hubený, P. Švec, M. Kulhánek (67. J. Dryje), F. Matějka (88. R. Hanzl).