Bookmark and Share

Reprezentuje na MS v lyžování v USA

Vydáno dne 01. 02. 2017 (3810 x přečteno)

Tomáš Kalivoda ze Strážova ,student Sportovního gymnázia ve Vimperku závodící za místní  Fischer Ski klub Šumava Vimperk  dosáhl během druhého lednového víkendu jedinečného úspěchu v bílé stopě. Ve Vysočina aréně u Nového Města na Moravě vybojoval dva tituly juniorského mistra České republiky (v běhu na 10 km klasicky a na 10 km volnou technikou). Ke všemu ještě přidal bronz ze sprintu. Člen české juniorské reprezentace tak potvrdil svoji letošní excelentní formu, kterou již ukázal krásnými výsledky na mezinárodních závodech ve Slovinsku, Itálii a Německu. Gratulujeme! Tomáš si svými výkony zajistil nominaci na Mistrovství světa juniorů, které se koná v  tomto týdnu od 30.1. do 5.2.2017 v Park City v USA a kde reprezentuje Českou republiku .

Tomáš Kalivoda – Začínal s fotbalem ve Strážově, nyní reprezentuje ČR na MS v USA !!!

TOMÁŠ KALIVODA DVOJNÁSOBNÝ ČERSTVÝ MISTR REPUBLIKY REPREZENTUJE NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V USA

Tomáš Kalivoda IV   Tomáš Kalivoda ze Strážova, student Sportovního gymnázia ve Vimperku závodící za místní Fischer Ski klub Šumava Vimperk dosáhl během druhého lednového víkendu jedinečného úspěchu v bílé stopě. Ve Vysočina aréně u Nového Města na Moravě vybojoval dva tituly juniorského mistra České republiky (v běhu na 10 km klasicky a na 10 km volnou technikou). Ke všemu ještě přidal bronz ze sprintu. Člen české juniorské reprezentace tak potvrdil svoji letošní excelentní formu, kterou již ukázal krásnými výsledky na mezinárodních závodech ve Slovinsku, Itálii a Německu. Gratulujeme! Tomáš si svými výkony zajistil nominaci na Mistrovství světa juniorů, které se koná v tomto týdnu od 30.1. do 5.2.2017 v Park City v USA a kde reprezentuje Českou republiku.
V Novém Městě na Moravě se neztratil v kategorii mladších dorostenců ani další lyžař z vimperského klubu Šimon Pavlásek, který má kořeny ze Strážova, resp. z blízkých Němčic. Odkud pochází jeho otec, bývalý závodník a nyní úspěšný trenér Fischer Ski klubu Mgr. Zbyněk Pavlásek. Šimon získal ve sprintu volnou technikou 11.místo, klasickou technikou 15.místo a v poslední závodní den v závodě s hromadným startem volně Šimon Pavlásek si dojel pro bronzovou medaili.
Tomáš Kalivoda je jedním z nás, kteří vyrůstal anebo žije v našem malebném městečku na Šumavě. Přesto se od nás a zejména od jeho vrstevníků něčím výrazně liší. Jeho život se o útlého mládí značně liší. Na rozdíl od každodenních radostí a starostí, které s dětstvím souvisí provází velká dřina. Jeho tělo si postupně zvykalo na tréninkovou a později závodní zátěž. S přibývajícím věkem muselo vstřebávat větší a stále větší porce tréninků, na rozdíl od svých kamarádů v době, kdy se oni ve svém volné čase bavili on dřel a regeneroval. Místo užívání s radosti v rodinném kruhu od musel být často od rodičů, absolvoval soustředění za soustředěním a pral se se svými soupeři o co nejlepší umístění na závodech a nakonec i o reprezentační dres ČR.
Dřina, která nevyšla do ztracena. Úspěchy se začaly dostavovat a doma i v zahraničí, a to bylo jediná forma odměny pro Tomáše a jeho nejbližší, hlavně pak pro oba rodiče. To oni sami vědí, co je to stálo a stále ještě stojí sebe odříkání, odloučení a také nemalých finanční náklady. Tomáš má skvělé zázemí doma, ale nyní si již buduje s pomocí svých trenérů a sponzorů i možné zázemí prezentační. Rodiče jsou nyní pyšní na to, co již Tomáš nyní dokázal, nicméně nejsou pyšní nejen oni.
My všichni, kteří pocházíme a nebo žijeme ve  Strážově a jeho okolí jsme na tebe Tomáši pyšni za to co jsi dokázal! Jsi na začátku úspěšně našlápnuté sportovní kariéry. Do ní  ti přejeme hodně zdraví a štěstí, abys mohl nás doma i naše městečko dlouho a úspěšně reprezentovat. Nicméně je to cesta hodně trnitá a rádi se  budeme radovat z každého tvého sportovního úspěchu!
Tomáši je jeden z nás, ale již nyní jsi od nás výjimečný. Dokázal jsi to, co se nikomu dosud nepodařilo, nosíš na své lyžařské kombinéze znak ČR, znak, který se nedá koupit, do reprezentace se musí člověk prosadit svými sportovními výkony. Navíc, ukázal jsi všem, hlavně pak těm od těch nejmenších, že cesta do sportovního světa může vést i ze Strážova!

TOMÁŠ  JE NA TĚŽKÉ TRATI MS  S VÝSLEDKEM V BĚHU NA 10 KM VOLNOU TECHNIKOU  SPOKOJEN
Ve středu 1. února čekal juniorskou kategorii druhý závod na mistrovství světa v americkém Park City v Utahu, a to volnou technikou s intervalovým startem. Junioři absolvovali trať dlouhou 10 km.
Z juniorů z ČR si nejlépe vedl Tomáš Kalivoda, který skončil na 38. místě, Adam Matouš obsadil 49. příčku, Karel Macháč získal 53. pozici a Jan Pechoušek se umístil na 55. příčce. „Trať byla těžší, než jsem čekal. Výsledek docela dobrý, jsem spokojený. Vylepšil bych začátek druhého kola, kdy jsem chytil trochu krizi a než jsem to rozjel tak jsem byl skoro v cíli,“ uvedl Kalivoda.