S. SPÁLENÉ POŘÍČÍ - SK KOVODRUŽSTVO  STRÁŽOV  3:1 (1:0)

Branky: 6. Šefl Jiří, 50. Budra Filip, 90. Šlajs David -  60. Plíhal Martin

Rozhodčí: Picek Lukáš. ŽK 1:3. Diváků 80.

SESTAVA SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – A. Bouberle, M. Chaluš (ŽK), J. Franc, D. Kološ, M. Plíhal (ŽK), O. Uruba (ŽK), O. Jánský (46. Z. Vítovec), L. Janka, J. Hosnedl, M. Denk.

Zápis (sestavy) ZDE

1.B  TŘÍDA  B

Z PRESTIŽNÍHO DERBY VYŠLA VÍTĚZNĚ DLOUHÁ VES

Konec vzájemného hecování, tvrzení kdo je obou účastníků v 1.B třídě ze Sušicka v průběhu podzimu lepší udělal alespoň pro podzim vzájemný zápas. Pro určitá srovnání je to jedno z možných z kritérií. V dlouhodobé soutěži jsou důležité všechny body ze všech zápasů. Jiný slovy, přestože v derby byla úspěšnější se stoprocentním  využitím  domácího prostředí Dlouhá Ves, na radosti hostujícího Svatoboru Hrádek  z druhého místa po odehraných 10.kolech nic moc neubrala. O to více mohou hráči Tatranu D. Ves litovat toho, že nedokázali dotáhnout do stejně úspěšného konce doma derby s Měčínem, neboť ztracené tři body jim chybí, aby byli bodově Hrádku na dostřel.

Po výhře ve Strážově se nabízela výhodná příležitost Chanovicích se další výhrou doma  protlačit se v tabulce mezi lepší polovinu tabulky. Bohužel, zůstalo pouze u přání a prošustrované body doma se Žákavou budou vzhledem k náročnému losu posledních třech kol, kdy je čeká venku Merklín , doma lídr tabulky z Chlumčan a pak venku třetí Přeštice B  ,jen těžko již na podzim dohánět. Strážov sice odehrál poctivě duel, který pro sebe rozhodlo domácí Spáleném Poříčí definitivně až pojistkou v poslední minutě, nicméně ani v pátém duelu venku na body nedosáhl. Domácí zápas se Sokolem Losinou odehraje Sokola Měčín ve středu 28.10.

TJ HAAS CHANOVICE - FK ŽÁKAVA   1:2 (0:0)

Branky: 61. Polena Michal – 55. Huňáček Aleš, 87. Plzák Michal.

Rozhodčí: Pohančeník Pavel. ŽK 1:2. Diváků 70.

SESTAVA :

Haas Chanovice:

Přibyl – J. Šulc, J. Prýmas, V. Zoubek (46. J. Petřík), J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena, J. Polena, J. Malý, L. Rada (78. M. Polena (ŽK)), J. Chalupný (16. M. Šlehubr).

Branky: 6. Šefl Jiří, 50. Budra Filip, 90. Šlajs David -

SESTAVA SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – A. Bouberle, M. Chaluš (ŽK), J. Franc, D. Kološ, M. Plíhal (ŽK), O. Uruba (ŽK), O. Jánský (46. Z. Vítovec), L. Janka, J. Hosnedl, M. Denk.

T. DLOUHÁ VES - TJ SVAT. HRÁDEK  3:1 (1:1)

Milan Brabec st.

Příjemné sobotní sluníčko a poměrně teplé počasí bylo pozvánkou pro mnohé příznivce fotbalu zhlédnout místní derby mezi Dlouhou Vsí a Hrádkem. Polovina fanoušků z Hrádku a menší část domácích příznivců vytvářeli i před zápasem dobrou kulisu tomuto utkání. Zbylá část obecenstva ze Sušice a okolních obcí očekávala bojovné utkání a možná i menší jiskření od kopaček hráčů, kteří nahrazují menší fotbalové umění přemírou bojovnosti. Rozdílné výsledky z minulého kola a postavení v tabulce mohlo něco napovědět, ale každý zápas je jiný a to se potvrdilo i v tomto utkání.

Domácí se hlavou prosadili již ve 2. minutě, kdy osamocený Goby na malém vápně a ve středu branky snadno dosáhl vedoucího gólu. V převážné části první půle si už ani jedno mužstvo nevytvořilo výraznou šanci, teprve 45. minuta přinesla úspěch hostům, kdy se ve vápně po centru Kutila prosadil Holeček. Výsledkem 1:1 skončil poločas, diváci hostů  byli spokojeni s gólem do šatny, pro domácí příznivce byla branka v nastavené části první půle smolná.

Krátce po zahájení druhého poločasu nastal ve vápně hostů nepředstavitelný zmatek, brankář opakovaně vyrážel míč 3-4 metry před sebe, ten se vracel zpátky směrem do branky, kde stál Skála skutečně jako skála a nohou a hlavou vyrážel míče z brankové čáry. Ze zmatku vzešel ve vápně faul na domácího hráče a Krůs z penalty dostal domácí do vedení 2:1. Trápení Hrádku pokračovalo a v 68. minutě se prosadil Pechek, který křižní střelou stanovil konečný výsledek utkání na 3:1. Nepříjemná chvíle nastala v 70. minutě, kdy byl ze hřiště odnesen na nosítkách a odvezen sanitkou do nemocnice Václav Skála.

Trenér hostů Jiří Brabec: „Zápas rozhodly standardní situace a chyba ve středu hřiště. Klasické derby, ale pro oko diváka fotbal pěkný nebyl. Hra obou mužstev mě zklamala“.

Trenér domácích Robert Stojkovič: „Vyrovnané utkání, nám se poprvé dařilo proměňovat šance. Utkání se odehrálo na velmi dobré úrovni, hráči se věnovali fotbalu. Jiný přístup byl ze strany diváků, kteří zbytečně vyhrocovali atmosféru“.

Branky: 2. O. Goby, 52. M. Krůs (PK), 68. P. Pechek – 45. R. Holeček.

Rozhodčí: Duda Václav, Rezničenko Vladimír, Hessová Tereza; ŽK 4:2, Diváků 250.

Sestava Hrádek: V. Ryba – J. Oliva(ŽK), L. Kutil, V. Skála (70. K. Mareš), M. Brabec -  A. Štěpán,

(76. D. Kojzar), T. Harant, J. Brabec(ŽK), L. Šoural - R. Holeček(K), P. Franěk.

Sestava Dlouhá Ves: Kodýdek – S. Goby, S. Valvoda, M. Krůs(ŽK), J. Mirvald (83. R. Hanzl) –

J. Hubený(K), P. Pechek(ŽK), M. Kulhánek, F. Blažek(ŽK)(76. P. Švajka, 80. ŽK) – F. Dryje