Bookmark and Share

BÉČKO PROHRÁLO A JIŽ DEFINITIVNĚ KONČÍ !

Vydáno dne 16. 06. 2014 (1760 x přečteno)

Poslední kolo III. třídy ukončilo strážovské trápení z pohledu jeho B týmu v této soutěži. Po méně úspěšném, ale přesto důstojném podzimním průběhu této soutěže se dostavil na jaře totální propadák. Důsledkem toho je, že přestože nemuselo béčko ze soutěže sestoupit, definitivně končí a tento tým byl  prakticky po posledním kole III.třídy rozpuštěn. Ti kvalitnější a zopovědnější, kteří se podřídí nutnosti trénovat přejdou do A týmu. Ostatní , což je k jejich veliké škodě i fotbalu ve Strážově škoda asi  na nějaký čas skončí. Byly i chvíle a těch bylo v historii tohoto týmu, který se začala psát  od roku 1993 , kdy bylo na co se dívat, kdy nás B tým bavil a těšil svými výsledky a po pravdě, budou mám ty neděle , kdy jsem na béčko chodili mnohým chybět!!

Přesto je třeba těm, kteří i přes neúspěšné výsledky a vysoké prohry se zachovali odpovědně a ke cti všem , kteří si to zaslouží je, že všechny zápasy odehráli , aby klubu nevznikly finanční náklady za pokuty a hlavně, byla by to ostuda! 


TŘETÍ TŘÍDA DO NOVÉHO ROČNÍKU V JINÉM SLOŽENÍ 

 

Soutěžní ročník III. třídy mužů dorazil 26. kolem do svého cíle. V něm byli jako první, vítězný tým TJ Měcholupy , které společně doprovodí jako druhý postupující do okresního přeboru B tým Sokola Mochtín.  Oba celky po celý ročník dosaženými výsledky prokazovaly, že si účast ve vyšší soutěži zaslouží. Třetí místo si zejména jarními výsledky zasloužil TJ Bezděkov, což potvrdil v posledním kole  v přímém souboji  o bronzový stupínek  v K. Horách dotáhl do vítězného konce.

Mimo prvních dvou postupujících dozná pro příští ročník III. třída výrazných změn. Z OP do této soutěže sestupuje Ž. Ruda a Švihov, z důvodu sestupu jí opouští Janovice B a Sokol N. Hory a mimo to bude nutné nahradit díru za B týmy Strážova a Hradešic, které se do nového ročníku nepřihlásily. 

Sestupující nahradí postupující z IV. třídy  Start Dešenice a FK Budětice 2012. Za nepřihlášené Hradešice B a Strážov B s největší pravděpodobností padne ze strany sportovně technické komise OFS Klatovy v souladu s RS a SŘ volba na dva celky ze skupiny B, 2. Sokol Zavlekov a 3. TJ Milčice.  Nicméně bez ohledu na názvy klubů je již nyní zřejmé, že  minimálně  šest nových jmen(názvů klubů)  najdeme v osudí rozlosování nového ročníku III.třídy a vlastní průběh pak ukáže zda to bylo ku prospěchu , nebo naopak. 

ŽIHOBCE- STRÁŽOV B  3:0 (2:0)

Branky: 4. Staněk Václav, 39' Plechata Martin, 50' Niebauer Josef

Rozhodčí  Pena Miroslav, ČK: 1:1 (Plechata M - Kollross Petr), diváků 40.