Bookmark and Share

Fotbal SK si zasluhuje zůstojnou prezentaci

Vydáno dne 07. 04. 2013 (1889 x přečteno)

Dne 6.4. v pozdních večerních hodinách jsem dostal na mojí e-mailovou adresu níže uvedený dopis. Pisatel v něm reagije na moje upozornění funkcionářům SK Kovodružstva Strážov  ve věci to, že existují podle formy zveřejnění na facebooku ječtě jiné stránky klubu, které se prezentují zcela jasně jako ty, které jsou oficiální klubu na této sociální síti. Další viz níže uvedený obsah a můj komentář.  • Dobrý den pane Sedlmaier,

píšu Vám ohledně stránek SK Kovodružstava Strážov na facebooku. Dostala se ke mně Vaše stížnost ohledně obsahu. Stížnost je samozřejmě naprosto oprávněná a namístě. Nejdříve bych ale rád uvedl na pravou míru smysl stránky na faceboku a myšlenku s jakou byla založena.

V žádném případě se nemá a nikdy nemělo jednat o oficiální stránku, i když na první pohled to může vypadat. Facebook nikdy nemůže suplovat originální oficiální stránky. Hlavním cílem bylo sdružit určitou komunitu lidí na dnes populární sociální síti. Při vytváření stránky jsem si neuvědomil, že by mohlo dojít k nějakému sporu a bral jsem to spíše tak, že buď stránku založím já nebo nějaký jouda ze základky ve Strážově. (a s tím by jste se pravděpodobně ani neměl šanci domluvit)

Co se obsahu týče, tak souhlasím, že není vhodný pro stránku, která se tváří jako oficiální stránka klubu. Proto jsem provedl přejmenování na Fans SKKS. Myslím, že tímto se dostatečně stránka distancuje od oficiálního formátu. 

Co se obsahu týče a to převážně fotek, tak bych Vás jako autora chtěl poprosit o svolení ponechat na stránkách alespoň některé společné fotky družstev. Nejsem si jistý přesným zněním zákona a jeho uplatňováním v praxi na facebooku, ale co vídám, tak na facebooku existuje mraky nejrůznějších stránek (fotbalových nebo jiných), na kterých jsou vystaveny tuny fotek a pochybuji, že někdo autorská práva řeší. Tím chci naznačit, že bych se Vás ani ptát nemusel, zda tam fotky dát nebo ne. Avšak dělám to z respektu k Vám a Vaší práci, které si velice vážím. 

Cílem tohoto emailu je hlavně ujasnění situace a otevření věcné diskuse, která povede k oboustranné spokojenosti.

Omlouvám se za anonymitu, ale myslím, že konkrétní jména nejsou potřeba, aby mohla být věc urovnána.


 Moje reakce formou odpovědi  (myšleno Miroslava Sedlmaiera) byla tato:

Omlouvám se, ale já jsem z kategorie lidí, které e nikdy za své jméno nestyděli, svoje názory veřejně  vždy uváděli ať osobě, případně publikováním a to v různé formě.Proto je mi vždy líto těch, kteří této formy komunikace používají. Už také proto , že by  neměli skrývat za svoje jednání i názory!!!!!!

Nicméně přesto pokládám za nutné uvést toto :

Od  dávné doby jsem ale přestal a nadále již nebudu reagovat na anonymní reakce a to rovněž v jakékoliv formě .Proto také nebudu reagovat na tento e-mail, který svým obsahem si dle mého názoru rozporuje. Jinými slovy jsem si přečetl mezi řádky „ promiňte, ale já, či my si budeme dělat co chceme a Vy nám nemáte co mluvit “.

Obecně vzato je to tak….


Zabývám se zpravodajstvím z fotbalu z Pošumaví i z celého kraje téměř denně , dostávám k tomu podklady z dění z klubů, z utkání apod. značné množství a vše se snažím publikovat jak na svých web. stránkách www.fotbalúsumavanet.cz  blíží návštěvností ke 2 milionům ,  OFS Klatovy  které z pozice sekretáře osobně vedu, v regionálním tisku a na stránkách SK Kovodružstva strážov které jsou nyní oficielně na stránkách našeho města  http://skkovo.strazov.cz/   a za vším jsou tísíce hodin poctivé a veřejností hodnocené práce. Co mne ale na všem mrzí nejvíce, že ze strany klubu obecné nedostávám tolik informací, které by mohly pokrývat potřebu informovanosti fotbalových příznivců SK Kovodružstva Strážov. Místo rozmělňování , by prospělo věci raději spojit síly. Kdyby skutečně o to autorovi(sám pisatel antonymu, asi…) šlo přispět informovanosti na oficiálních stránkách, určitě by to sám dávno udělal. Tudíž není co dodat.

Pokud se snad čtenářům, resp. návštěvníkům stránek klubu SK Kovodružstva Strážov zdá, že v poslední době bylo málo informací z chodu klubu a z činnosti družstev, případně o jejich výsledcích, pak věřte, není to mojí chybou, nebylo prostě o čem informovat. Nyní začíná jarní fotbalová sezóna .Věřím, že se nyní dostane k návšetěvníkům stránek dostatek oficiálních informací jak ze soutěží, tak z utkání našeho klubu.

Původně jsem se zamýšlel nad tím a to zcela vážně již stránek klubu zanechat a nechat to těm mladým. Po zvážení všech okolností jsem ale došel k názoru, že by to bylo naprosto chybný krok, neboť pak by to mohlo dopadnout jako na stránkách  Fans SKKS . Těm jsem nyní touto publikovaností dal prostor ukázat co umí  a nepochybujni o tom, že si nyní dají záležet na potřebné úrovni.

Mladých a schopných je dostatek a já osobně se pohybuji ve společnosti velkého množství mladých lidí, funkcionářů i hráčů  a věřím jim. Pokud najdou to odvahu i sílu(nám starším obecně tyto síly odst ubývají) , pak budu rád, když se propagaci klubu i prezentací na web. stránkách klub ujmou. Já budu rád s nimi spolupracovat a potřebné materiály dále poskytovat.

Jméno klubu si tuto důstojnou prezentaci zasluhuje . Nicméně, promiňte mi, ale některé  zveřejněné foto  , jak jsem se nyní dozvěděl na již přejmenovaných stránkách facebooku  k tomu určitě nepříspívají. Je třeba sami tvořit, ne přejímat. To by se mne osobně možná z lenosti mohlo líbit, ale nedělám to a ani to nedoporučuji.

Miroslav Sedmaier