Bookmark and Share

HODNOCENÍ OBDOBÍ JARO 2018 SK KOVO STRÁŽOV

Vydáno dne 24. 07. 2018 (1793 x přečteno)

Doma na jaře udrželi muži svoji neporazitelnost ÚSPĚŠNOU SEZÓNU POKAZILA ČASTÁ ZRANĚNÍ - DRUHÉ MÍSTO PŘESTO MUŽI UHÁJILI


 

http://fotbal-strazov.cz/souhrn-soutezniho-obdobi-jaro-2018/ 

 
 

Po sestupu z 1.B třídy skončil na podzim Strážov v okresním přeboru mužů na druhém místě. Toto umístění se šancí na jaře se poprat se soupeři o možnost návratu do krajské soutěže bylo impulzem pro hráče, aby vzali zimní přípravu vážně a na nastávající sezonu se co nejlépe připravili . Účast na zimním turnaji v Sušici kde sehráli pět zápasů a umístili se na pěkném druhém místě hráčům prospěla a jejich rozehranost i dobrá forma zaskočila v první polovině jara všechny soupeře. Na hřišti padal před Strážovem jeden za druhým a výhry 6:0,7:1,8:1 a 7:0 začaly u ostatních soupeřů vzbuzovat velký respekt. O velikonoční pohodu na domácím hřišti i nepřízeň počasí své věrné fanoušky po prvním jarním vítězném zápase v Janovicích potěšili další výhrou doma a zejména šest gólů v síti hostů z Měcholup určitě k pomyslnému zahřátí přispěly nejvíc!! Strážov si touto výhrou upevnil druhé místo .
Koho výhra bezesporu asi nejvíce potěšila tak to byl předseda klubu SK Strážov Petr Presl. Ten před utkáním přijal od funkcionářů, diváků i hráčů gratulaci k nedávnému životnímu jubileu 5O. narozenin dodatečně navíc ještě vyšperkovaný jeho svěřenců kanárem s síti hostů . I v dalších následných duelech šlo vše jako po másle, nicméně radost přesvědčivého vítězství nad jedním ze spolufavoritů OP na hřišti v Dlouhé Vsi pokazilo vážné zranění v tomto zápase dlouholeté opory týmu, odchovance strážovské kopané Michala Chaluše. Tento hráč jak se později ukázalo výrazně v dalších, hlavně pak v těch závěrečných zápasech, ve kterých se rozhodovalo o postupu chyběl. Bylo to velmi citelné oslabení kolektivu, který měl rozhodně na víc. Bohužel v klíčovém zápase ve Strážově, ve kterém náš tým ztrácel na vedoucí Měčín tři body a v případě vítězství se mohl vyhoupnout do čela tabulky přišla další nepříjemná zranění . Hned vyřazení ze hry třech hráčů během jednoho poločasu již bylo asi přespříliš a zvlášť ve výborné formě hrající Jirka Flodr chyběl do konce jara moc . Přesto Strážov první celek tabulky v boji o postup dokázal udolat remízou a výhrou na penalty výhra na penalty i snížil bodovou ztrátu na lídra přeboru i přes zmíněná oslabení na jeden bod, To však bylo jak se později ukázalo maximum. V závěru soutěže přišla bohužel další smolná zranění i bodové výpadky, u některých hráčů odešla forma a na postup již to nestačilo.

Naději po klopýtnutí kole v Měcholupech ztrátou dvou nedokázali využít v následujícím tabulce SK Bolešiny. Zápas, který se Formánkovi. tento arbitr připustil příliš na hřišti tvrdou hru a to mělo za následek další odstoupení třech zraněných hráčů Strážova. Po odstoupení dvou zraněných v první půli musel na plac nastoupit i padesátiletý Petr Presl (jak se ukázalo citelnou posilou) i jeho syn Aleš . Když půl hodiny před koncem zůstal na zemi pro zranění ležet a následně odstoupit jeden z klíčových hráčů Luděk Soušek, zela lavička Strážova již prázdnotou a ten zbytek zápasu odehrál oslaben o deseti. I přes toto oslabení se jim podařilo otočit výsledek z O:2 golem dvě minuty před koncem na 3:2 a ani to nestačilo! Rozhodčí své dílo dokonal, z protiútoku přišla nařízená penalta, ČK pro Martina Štancla , vyrovnání, a nakonec i prohra na penalty poslala naše hráče definitivně na kolena.

Závěrečný neúspěch venku se zachraňujícím celkem Budětic v zápase, ke kterému Strážov nastoupil v cela zdecimované sestavě . Aby vůbec tento zápas mohl sehrát, muselo vedení týmu požádat o pomoc hráče, kteří již zanechali činnosti , veterány Luďka janku, Zbyňka Vítovce a Štěpána Presla. Posledně jmenovaný potvrdil svoje bývalé kanonýrské schopnosti , nicméně jediná jeho branka k úspěšnému výsledku své spoluhráče nedovedla . Kdyby před zahájením již skončeného soutěžního ročníku někdo Strážovu nabídl možnost zisku druhého místa, pak by po těch neúspěšných posledních létech v 1.B třídě toto umístění určitě bral. Jarní postupové ambice nevyšly, ale konečné druhé místo nemůžeme hodnotit jako neúspěch, ba naopak. Tak jsme druzí no a co!

Daleko důležitější bude, aby se kolektiv dokázal udržet pohromadě, hráči vyléčili všechny šrámy a pokud se to podaří, pak není důvod tomuto kolektivu vedeného trenéry Tomášem Strnadem a Petrem Preslem věřit, že i v novém ročníku , který začne 11.srpna bude hrát v přeboru okresu první housle.
Konkurence sice sestupem Hradešic i kvalitou dalších týmů které skončily v tabulce na dalších místech vzrostla a to je pro fotbalové příznivce nejen ve Strážově dobře. Všem hráčům i realizačnímu týmu za super sezónu patří od nás všech velké poděkování. Zvláštní obdiv zasluhuje nejstarší z nich osmatřicetiletý Michal Frous. Tento hráč již uvažoval o ukončení své hráčské kariery po dlouholetém působení v Sokole Týnec s, ale přes léto i zimní přestávku se obdivuhodně dal dohromady, a i přes všechny zdravotní problémy nastoupil ve 25 utkáních z 26 které Strážov sehrál a dal v nich 15 důležitých gólů. Nejlepším střelcem týmu byl s 25 brankami šikovný hráč s dalšími skrytými možnostmi zlepšení Tomáš Linkeš, který byl s tímto počtem gólů skončil mezi střelci OP na dělitelném třetím místě. Třetím nejlepším střelcem byl hrající kouč Tomáš Strnad , který přišel do Strážova jako hráč na jaře a s ním i přišlo devět branek.

 

Mladší přípravka sehrála na jaře sedm turnajů, ve kterých čtyři vyhrála, jednou obsadila druhé, třetí a čtvrté místo. Nejlepšími střelci byli Janda Tomáš s 58 góly, Václav Pressl dal 39 a Adam Rubeš skóroval třiadvacetkrát . Na závěr pak se hráči oba kolektivy zúčastnily závěrečných finálových turnajů pořádaných Okresním fotbalovým svazem. Jedeno z těchto finálových klání se uskutečnilo ve Strážově. Domácí klub byl pověřen pořadatelstvím turnaje mladších přípravek. Za jeho pořadatelství byl oceněn slovy "tak výborně zorganizovaný turnaj jsem za dobu svého působení ve fotbale ještě neviděl” a z úst takového funkcionáře, který je členem VV OFS a předsedou STK a předsedou TJ Sušice pana Vratislava Krulicha se to moc dobře poslouchalo. Na turnaji ve Strážově skončila v silné konkurenci nejlepších týmů mladších přípravek vedený trenérem Václavem Presslem z okresu na sedmém místě.

Starší přípravka startovala na osmi turnajích, jeden vyhrála, šestkrát byla druhá, jednou obsadila třetí a jednou čtvrté místo. Nejlepšími střelci byli Pavel Truhlář s 47 střeleckými úspěchy, Lukáš Majer skóroval 43krát a Fikrle Dominik , který hrál hlavně za mladší žáky dal 34 gólů. Velkou radost klubu , svým trenérům a rodičům udělala tým starší přípravky (na foto). V okresním finále na hřišti v Janovicích pod vedením trenéra Davida Hracha(druhý trenér Bronislav Mayer nebyl pro služební zaneprázdnění přítomný) obsadil nečekané druhé místo. Blahopřejme.

Výkony dvou členů tohoto týmu Pavla Truhláře a Lukáše Mayera na uvedeném turnaji byly důvodem jejich zařazení do okresního výběru . Nominace a možnost zahrát si za okresní výběr starší přípravky na finálovém turnaji kraji na stadionu v Domažlicích , kterého se zúčastnily okresní výběry z ostatních OFS z našeho regionu měla zejména pro tyto hráče krásné pokračování. V Domažlicích obsadil výběr OFS Klatovy třetí místo a kluci ze Strážova si z tohoto klání přivezli domů bronzové medaile. I jim patří naše blahopřání a poděkování za super reprezentaci místního fotbalu.

 

O pouti se na hřišti ve Strážově uspořádal místní fotbalový klub pro své příznivce nebývalou podívanou v podobě přátelského utkání bývalých hvězd místního fotbalového klubu. V duelu vedeném v přátelském duchu si ale mezi sebou hráči na obou stranách nic nedarovali a předvedli na svůj věk ještě dost ze svého fotbalového umu, kterým se ve své aktivní činnosti prezentovali v soutěžích od okresního přeboru po 1.A třídu . Za to co udělali pro fotbal ve Strážově i za předvedené výkony v tomto duelu jim patří velký dík. Všem do dalších let přejeme hodně zdraví a pokud jim bude sloužit, pak se těšíme ještě na další podobná společná setkání v našem malebném městě v Pošumaví.