NA HŘIŠTI LÍDRA NA BODY NEDOSÁHLI

Vydáno dne 03. 11. 2013 (1803 x přečteno)

TJ ŽICHOVICE - SK STRÁŽOV 2 : 1(1 : 1)

Radim Šiška

V zápase o první místo se v Žichovicích hrál rychlý a důrazný zápas, ve kterém se rozdílovým hráčem ukázal být Ion Butnaru.

Žichovice od prvních minut ohrožovaly branku výborného Javorského a záhy se dostaly do vedení. Harant dostihl malou domů strážovských,  předložil míč před prázdnou branku a  Butnaru touto nabídkou nepohrdl. Domácí měli několik dalších šancí, ale buď jim chyběl důraz před brankou soupeře, nebo zasáhl strážovský gólman, nebo hosty zachránila branková konstrukce. I hosté útočili s velkým počtem hráčů a mohli vyrovnat z penalty. Kološ však trefil jen tyč domácí branky. Vyrovnání však do poločasu přesto přišlo, když Rojíka přehodil Mayer.

Ve druhém poločase pokračoval tvrdý boj o územní převahu, kterou si nakonec vynutili domácí. Tuto převahu zúročil opět Butnaru přesnou střelou k tyči. Strážov ukázal, že se nedostal na druhé místo tabulky náhodou, ale blíže než hosté k vyrovnání měli domácí k pojištění vedení. Zvláště situace , kdy se Hlaváč ocitl  byl úplně sám před gólmanem hostů  Javorským si zasluhovala zúročení v podobě navýšení skóre . Domácí to však mrzet nemuselo, protože po dobrém výkonu získali do tabulky další tři body.

Branky: Butnaru 2 - Mayer, diváků 100, rozhodčí Liškutín

Sestava Žichovic: Rojík - Mourek, Jiřík, Frýzek, Brož - J.Beneš (25.Hlaváč), R.Beneš, Šiška (60.Špírek), Šinál (75.Bálek), Harant (80.Štěpán) - Butnaru

Sestava Strážova : Javorský, Čížek, Janka, Franc, Denk, Chaluš, Janský,  Kološ,Faltín,  Presl A., Mayer .

Trenér Strážova Petr Presl  : „ Utkání dvou vedoucích celků soutěže nepřineslo na nekvalitním terénu nadprůměrný fotbal a tak se z vítězství radovali šťastnější domácí hráči. První branka padla v úvodu po nedorozumění naší obrany. Poté  jsme mohli vyrovnat z pokutového kopu nařízeného za sražení Aleše Presla, ale střela Kološe skončila pouze na tyči. O vyrovnání se postaral kapitán Strážova B.Mayer, který přehodil brankáře. Poločas tedy 1:1 a začalo se znovu. Přestože jsme měli po přestávce několik příležitostí ke skórování , našla si cestu do sítě pouze  jediná šťastná střela domácích v 75.minutě. Naše lavička byla prázdná  a neumožnila  hru oživit čerstvými hráči . V tom byli domácí ve velké výhodě  a  náš závěrečný už  neměl potřebnou sílu k obratu skóre. Přesto si myslím, že jsme na půdě lídra tabulky herně určitě  nepropadli.“