Bookmark and Share

NA HŘIŠTI LÍDRA TABULKY DOSTALI BŮRA

Vydáno dne 22. 09. 2013 (1927 x přečteno)


Strážov v minulém kole doma o pouti uspořádá brankové hody s béčkem Horažďovic  aby pak stejným rozdílem 5:1 bouchnul jako saze v komíně na hřišti dalšího nováčka ve Starém Plzenci, tedy na půdě kde dokázal v minulých létech být ze třech zápasů dvakrát vítězný po výsledcích 0:4 a 1:3. 


PO PĚTI KOLECH ČTYŘLÍSTEK TÝMŮ Z POŠUMAVÍ  UZAVÍRÁ  TABULKU

 

Krajská soutěž mužů 1.B třída , skupina B ve které  má nejpočetnější zastoupení  Pošumaví v podobě sedmi týmů  má za sebou pět odehraných kol. Pohled na výsledky a následně na tabulku ovšem zatím hovoří o tom, že zatím to Pošumaví prohrává na obou frontách. S výjimkou Žichovic které jako jediný náš  tým pokračuje bez porážky  je to ostatními jako na houpačce . Hradešice nejdříve vezmou v minulém kole dva body Žichovicím aby v tomto kole tři další body doma darovali jednomu z nováčků, plzeňské rezervě Rapidu .  Měčín před týdnem přiveze rovněž dva  body z Pačejova , aby je pak ještě s bonusem jednoho dalšího bodu doma prohospodařil se silně oslabeným soupeřem ze Žichovic.  Strážov v minulém kole doma o pouti uspořádá brankové hody s béčkem Horažďovic  aby pak stejným rozdílem 5:1 bouchnul jako saze v komíně na hřišti dalšího nováčka ve Starém Plzenci, tedy na půdě kde dokázal v minulých létech být ze třech zápasů dvakrát vítězný po výsledcích 0:4 a 1:3.  Na podzim dosud nevydaný jev z minulých ročníků  předvádí s týmy z Pošumaví Starý Smolivec, který nejenže doma drtí své soupeře, ale k nám si také jezdí pro body. Po výhře ve Strážově byl tento celek z jihovýchodního koutu sousedního okresu Plzně jihu bodově rovněž úspěšný v Horažďovicích.  A tak snad jedinou radost udělali více než stovce svým věrným  příznivcům radost hráči Tatranu Dlouhá Ves. Po sérii čtyř zápasů bez bodů tentokráte doma rozstříleli v pošumavském derby Sokol Pačejov. Přestože zůstali v tabulce poslední, ale relativně se jim už lépe s body dýchá.

Nicméně fakta po pěti kolech hovoří jasně. Čtyřlístek týmů z Pošumaví -  Pačejov, Strážov, Horažďovice B a D.Ves uzavírá tabulku 1.B třídy!

 


 

MĚČÍN  -   ŽICHOVICE   1 : 2  (1 : 1)

Hosté nastoupili do zápasu opět v kombinované sestavě, když žichovickému stratégovi K. Krejčímu chyběli z různých důvodů Šiška, Mourek, Brož, Šinál, Piller. Hráči, kteří nastoupili do základní sestavy místo nich se o svoji šanci porvali a řekli si o místo v základní sestavě i pro další kola. Tentokráte bude mít trenér Krejčí příjemnější starosti a to koho postavit do základní jedenáctky.

Začátek utkání byl vyrovnaný, po té převzali iniciativu domácí, kteří se snažili o kombinaci, ale pozorní žichovičtí hráči vždy jejich snahu stačili hned v zárodku akce eliminovat a naopak hrozili z nebezpečných brejků. V 8. min. domácím zatrnulo, jelikož nová akvizice ze Sušice, teprve 16-ti letý Samek přímo z rohového kopu trefil břevno. Ve 13 min. byla k vidění další krásná akce – dlouhým pasem našel A. Štěpán J. Beneše, který poslal finální přihrávku před branku na nabíhajícího Hlaváče, který nasměroval tvrdou střelu vedle tyče domácí svatyně. Další ohrožení domácí branky měl na svědomí J. Beneš, který nepřesnou střelou zakončil dlouhý aut od Špírka.  Ve 20 min. měl další šanci Hlaváč, brankář byl pozorný a jeho střelu vyrazil na rohový kop.  Ve 32 min. po autovém vhazování se dostal k míči dnes agilní Špírek, který z hranice velkého vápna vymetl nechytatelnou ranou šibenici domácího brankáře, výstavní gól !  Ve 40 min. hostující obrana neuhlídala osamoceného domácího útočníka, který hlavou vyrovnal na 1:1 a dal tak zápasu poločasový výsledek.

Druhý poločas by spíše bojovný a nervózní, fotbalovost se vytratila, obě mužstva pouze nakopávala dlouhé míče. V 82 min. celý zápas rozhodl kanonýr Hlaváč, který krásnou utaženou střelou z 20-ti metrů nedal domácímu brankáři šanci – 1:2 . Domácí doplatili na svou nedisciplinovanost jak na lavičce, tak na hřišti a dostali 2 červené karty, na  straně hostů byl za tvrdý zákrok zezadu potrestán kartou stejné barvy také žichovický Jeřábek, který byl na hřišti necelou minutu.

Žichovičtí si  už zbytek zápasu pohlídali, v utkání si vytvořili mnohem více šancí než domácí, bojovali a tak si zaslouženě odvezli 3 body.

Branky : Bureš Karel  -  Špírek, Hlaváč. Utkání sledovalo 60 diváků, rozhodoval hlavní Maroušek, na čarách Hessová, Konig.   ŽK 2 : 0    ČK 2 :  1.

Sestava Žichovice : Rojík- Samek, Frýzek, Jiřík, Štěpán- Beneš R. , Bálek, Harant, Beneš J. ( 87. min. Jeřábek )Špírek – Hlaváč.  Na střídaní ještě připraveni: Šumpík, Doubek

Domácí vedoucí týmu Evžen Veselý k utkání uvedl: „ Ve velmi nervosním utkání  sousedů v tabulce byly v  prvních 15 min lepší hosté, kteří si vytvořili více brankových příležitostí. Od vstřelení branky můžeme děkovat   brankáři Šlajchovi  který tým podržel a blýskl se několika výbornými zákroky. Přesto vedoucí brance po krásné střele  hostů z kopačky  Špírka  z velkého vápna nemohl zabránit.  Po kopu z rohu hlavou vyrovnal za Měčín  Karel Bureš. Druhý poločas byl z obou stran velmi nervosní a hráče odměnil rozhodčí červenými kartami. Po chybě domácí hráčů se dostal k  míči hostující Hlaváč a přízemní střelou k tyči navýšil hostům vedení na druhou branku. Stav zůstal již do konce utkání.“

 

DLOUHÁ VES - PAČEJOV 6:2 (3:1)

J.Krůs

 Na 110 věrných diváků přišlo podpořit domácí hráče, kteří v prvních kolech nezískali ani bodík. I to určitě pomohlo k výbornému a odpovědnému výkonu domácích, kteří nepřipustili žádné pochybnosti o svém vítězství.

1:0 - P.Švec využívá své rychlosti,dostává se před hostujícího obránce a střílí vedle vyběhnuvšího brankáře hostů.

2:0 – tentokrát předvedl své fotbalové umění M. Krejčí po levé straně.

Prokličkuje až k brankové čáře a nezištně přihrává  P.Švecovi, který neváhá a posílá míč vedle brankáře hostů do jeho branky.

2:1 - trochu domácím zatrnulo. Nepozornost v obraně umožnila hostům rychlý protiútok, který zakončil hotující J.Kubaň

3:1 – Ještě do poločasu zvyšuje za domácí opět P.Švec, který svádí s obranou hostů jeden z mnoha běžeckých soubojů. Dostává se k neposlušnému,skákavému míči a chytře ho posílá pod břevno.

4:1 – Přes přifaulovaného H.Hubeného se k míči dostává P.Pechek, který nekompromisně umisťuje míč za záda brankáře hostů.

5:1 – Opět se osvědčila spolupráce mezi M.Krejčím a P.Švecem. Martin po tvrdém souboji s hostujícím obráncem stačil ještě přihrát do výhodné pozice Péťovi a ten posílá míč pod břevno.

5:2 – hosté využívají nepozornosti domácí obrany a po pravé straně založili rychlý protiútok, ze kterého snižuje opět J Kubaň.

6:2 – Domácí však nic nevypouštějí a bojují až do konce. Tentokrát to vzal do svých rukou H.Riepl. Po tvrdém souboji s hostujícím hráčem získává míč, dostává se před bránícího hráče a na jeho rychlost už nikdo neměl.

 Poděkování by zasloužili i další hráči – H,Hubený za bojovnost od začátku do konce,i za jeho jedovky ze střední vzdálenosti, za nezištné přihrávky od M. krejčího a ……. dost – příště se určitě dostane i na další, kteří předvedli výborný výkon a dokázali, že mužstvo má morálku ( i potěch minulých nezdarech).

Branky:           Domácí: 20.´,28´.,42´. a 68´. Pavel Švec, 49´. Petr Pechek a 88´. Jan Riedl

Hosté: 33´. a 85´.  Jaroslav Kubaň

Branky:  20. ,28., 42., 68. Švec Pavel, 49 . Pechek Petr, 88.  Riepl Jan – 33. a  85. Kubáň Jaroslav

Rozhodčí Radim Koura, ‚ŽK: 5:2, ČK: 1:1 (Šperl Pavel - Ticháček Josef) ), Divaci: 110.

 

HORAŽĎOVICE B  - ST. SMOLIVEC  1: 1 ( 0: 0) PK 4:3

Branky: Forman - Procházka; ŽK: 2:2

 

ST. PLZENEC  - STRÁŽOV  5: 1 ( 2: 0)  

Branky: Parlásek 2, Vyskočil 2, Fuja - Maier; ŽK: 2:4; ČK: 1:1

 

HRADEŠICE -  RAPID B  2: 4 ( 1: 3) 

Branky: Nauš, Řezáč - Morávek 2, Žák 2; ŽK: 2:1

 

Losiná Přeštice B  3: 1 ( 0: 1)

Branky: Laštovka, Matulka, Veleman - Heimrle; ŽK: 2:1

 

Žákava Štěnovice  2: 2 ( 1: 2) PK 5:3

Branky: Hostačný, Váňa - Dolejší, Polívka; ŽK: 2:3; ČK: 1:0

Branky: Bureš - Hlaváč, Špírek; ŽK: 2:0; ČK: 2:1

 

TABULKA

Rk.

Tým

Záp

+

0

-

Skóre

Body

PK

(Prav)

1.

St. Plzenec

5

3

2

0

14: 5

12

1

( 2)

2.

Žichovice

5

3

2

0

13: 8

12

1

( 5)

3.

Rapid B

5

3

1

1

11: 7

11

1

( 4)

4.

St. Smolivec

5

2

2

1

8: 7

9

1

( -1)

5.

Měčín

5

2

1

2

7: 6

8

1

( 1)

6.

Hradešice

5

2

1

2

7: 7

8

1

( -2)

7.

Přeštice B

5

2

1

2

13: 10

7

 

( 1)

8.

Losiná

5

1

3

1

7: 6

7

1

( -3)

9.

Žákava

5

1

2

2

14: 13

6

1

( -4)

10.

Štěnovice

5

1

3

1

6: 7

6

 

( 0)

11.

Pačejov

5

1

2

2

9: 14

6

1

( -1)

12.

Strážov

5

1

1

3

11: 15

5

1

( -5)

13.

Horažďovice B

5

1

1

3

8: 15

5

1

( -5)

14.

Dl. Ves

5

1

0

4

10: 18

3

 

( -3)