Bookmark and Share

NECHALI BODY NA PŮDĚ LÍDRA V MOCHTÍNĚ

Vydáno dne 12. 05. 2013 (1898 x přečteno)

V 21. kole 1. B třídy čekal fotbalisty A týmu Strážova na jaře podle postavení v tabulce nejkvalitnější soupeř. V okresním derby na hřišti v Mochtíně  proti sobě nastoupily soupeři kteří se na podzim rozešli v e Strážově  remízou 1:1 a druhý bod získal  Strážov za úspěšnější střelbu pokutových kopů. Domácím se podařilo úspěšná odveta a tentokráte se již se Strážovem po vítězství 4:1 o body dělit nemuseli.

SOUHRNÉ VÝSLEDKY 21. KOLA  A TABULKA  1.B TŘÍDY PO TOMTO KOLE  ZDE

SOKOL MOCHTÍN  -  SK  KOVODRUŽSTVO STRÁŽOV   4 : 1( 2 : 0 )

Tradiční derby přineslo na těžkém, podmáčeném terénu, fotbal solidní úrovně a to zásluhou obou týmů.. Úvod zápasu patřil hostům ze Strážova, ale postupem času se Mochtín rozehrál, měl více ze hry, dostával se do šancí a ty proměňoval v goly. Ve 28. minutě překvapil stříleným centrem z VPK obranu hostí i brankaře Javorského Jaroslav Cihlář. Míč z jeho kopačky prošel až před golmana a  skončil u levé tyče v síti - 1:0. Pět minut před přestávkou přišla rychlá a hlavně přesná kombinační akce domácích hráčů, kterou zakončil golem Jan Kul, zvyšoval na 2:0. Po přestávce se hosté snažili o korigování nepříznivého stavu, ale do nebezpečného zakončení se dostali jen jednou. Na druhé straně se v 66.minutě dostal do zakončení neobsazený Jiří Dolejš, centrovaný míč z VPK poslal do branky Strážova, domácí vedli již 3:0, bylo prakticky rozhodnuto. V závěru utkání pak diváci viděli ještě dva goly. Ten na 4:0 vsítil po chybě hostující obrany Jaroslav Cihlář, čestného úspěchu se pak strážovští dočkali čtyři minuty před koncem, autorem byl kanonýr Broňa Mayer. Rozhodčí: Fanfule, ŽK :  2:2, diváků 100.Branky: Cihlář 2, Dolejš, Kul - 86.Mayer B.

Sestava Strážov : Javorský ( Uruba ), Michel, Čížek, Kološ (70.Vacík), Franc,   Faltín, Chaluš, Janský (46.Denk M.), Mayer (C), Presl A.

Petr Presl trenér Strážova  :  „ Pouze pár šancí v úvodu zápasu by se dalo hodnotit pozitivně z pohledu hráčů Strážova. Hlavičku M.Chaluše odvrátil z brankové čáry domácí obránce za již překonaným brankářem, ale pak už domácí hráči převzali iniciativu a také díky velice dobře zahrávaným standardkám zvítězili zaslouženě. Hosté museli v poločase střídat brankáře M. Javorského, který poločas dochytal se zlomeným prstem levé ruky. Další změny v sestavě si vynutilo zranění O.Janského a na zvrat proti rozjetému soupeři již na těžkém terénu ani nezbývaly síly. O kosmetickou korekci výsledku se postaral v samotném závěru střelec B.Mayer po centru M.Chaluše.“