Bookmark and Share

O POUTI ZŮSTALY BODY DOMA

Vydáno dne 29. 04. 2013 (2217 x přečteno)

V neděli 28.4. 2013 si s nejvěrnějšími příznivci strážovského fotbalu o místní pouti laškovalo nejen  nevlídné počasí, ale také hráči našeho B týmu mužů. Ti nechali v samotném průběhu mistrovského zápasu III. třídy  rozhodnutí o tom, zda všechny body zůstanou doma až do samého závěru zápasu. Zodpovědnost na sebe vzal nakonec nejzkušenější hráč , skutečný klubista tělem i duší Václav Janda, když tři minuty před koncem poslal svůj tým do vedení . Tak to také  již z zůstalo. Cenné body z důvodu záchrany potřebuje béčko jako sůl . Jen tak dál. Takto by to mohlo dále pokračovat až do skončení jarní sezóny. Co zápas to vítězství, to by se nám všem přece líbilo !

STRÁŽOV B - KAŠPERSKÝ HORY  3 : 2 ( 1 : 1 )

Josef Vaněk

K velmi důležitému utkání na domácím hřišti o místní pouti proti týmu z Kašperských Hor nastoupili domácí hráči s odhodláním zvítězit a získat důležité 3 body do tabulky. V 1. poločase se hra převážně odehrávala ve středu pole, přesto si domácí vytvořili více šancí ale bez kýženého efektu. Hosté velmi dobře bránili a přecházeli do nebezpečných brejků. Ve 33 min. se již měnil stav, kdy centr Jandy V. z trestného kopu do pokutového území hostující hráč usměrnil hlavou míč do vlastní branky 1 : 0. Bohužel vedení domácích netrvalo dlouho a ve 43 min. od poloviny hřiště hráč Uxa L. utekl domácí obraně a s přehledem překonal domácího brankáře. Začátek 2. poločasu vyšel lépe domácím a hned v 50 min. poslal centr do pokutového území Čermák J. míč ale brankáři hostů proklouzl pod nohou a Weber P. měl již lehkou úlohu poslat míč do prázdné branky 2 : 1. Hosté ale opět vyrovnali v 63 min.  kdy hráč vystřelil z hranice velkého vápna brankář Nový J. výborným zákrokem míč vyrazil  a nepokrytý Tomek P. neměl těžkou pozici k vstřelení branky 2 : 2. V závěru utkání se přece jenom domácí více tlačili před branku hostů. V době když se již myslelo na pokutové kopy po nerozhodném výsledku brankář Nový J. dlouhým výkopem v 87 min. našel Jandu V. a ten si před hostujícím stopérem zkušeně pokryl míč vnikl do pokutového území a střelou k tyči rozhodl utkání ve prospěch domácího týmu 3 : 2. Touto vítěznou brankou tak oslavil své 45 narozeniny a v mužstvu stále plní roli velmi zkušeného stopéra  a mladým hráčům je svojí příkladnou bojovností vzorem. A úplně to samé se dá říct o Kreibichu K. Utkání tak skončilo vítězstvím domácích, hráčům chci poděkovat za bojovnost a divákům za jejich povzbuzování.

Sestava - Nový J., Janda V., Kalista K., Kollross P., Kolář M., Míšek L., Kreibich K., Kalista R., Švůgr T. ( 83. min. Kiesenbouer L. ), Weber P., Čermák J.

Branky : 33.  vlastní(Košar Tomáš) , 50.  Weber Petr, 87 . Janda Václav  -  43.  Uxa Lukáš, 63. Tomek Petr  .

Rozhodčí Terezka Hessová, ŽK 1 : 4, diváků 100.