Bookmark and Share

PRVNÍ VYHRÁNÍ Z KAPSY VYHÁNÍ...

Vydáno dne 24. 03. 2014 (2170 x přečteno)

NA KONTO PŘEŠTICKÉ REZERVY ODEŠLO ŠEST BODŮ

Dva zápasy, mínus šest bodů z pozice Strážova, z pozice o záchranu bojující přeštické rezervy je to opak , dva zápasy zisk šest bodů. Taková je vzájemná bilance mezi oběma soupeři v tomto soutěžním ročníku. Strážov  v úvodním zápase 1.B třídy jarní sezóny po té kdy doma na podzim   prohrál 2 : 4  neuspěl ani v neděli dopoledne v Přešticích a slibně vyhlížející souboj na dálku o druhé a třetí místo se Starým Plzencem a  Měčínem  se z pohledu bodového odstupu vzdálil. Nyní má v dalším kole rovněž nevýhodu hřiště soupeře a bodovat na hřišti ve  Starém Smolivci bude velice náročné.

Je třeba se ale na věc dívat z pohledu příznivce strážovského fotbalu pozitivně.  Jinými slovy ,   první vyhrání, z kapsy  vyhání a věřme že se to naplní v druhé části soutěžního ročníku z pohledu A týmu Strážova v 1.B třídě do slova i do písmene !

DUEL PRVNÍHO S POSLEDNÍM ZŮSTALY BODY V ŽICHOVICÍCH

Podzimní derby zápas Horažďovic e  B – Žichovice byl magnetem úvodního kola nového ročníku a  také  souboj dvou celků z od Otavy byl centrem pozornosti  letošního prvního jarního klání v 1.B třídě.  Domácí  Žichovice přezimovaly na čele tabulky  a ani po tomto zápase jejich pozice lídra tabulky  neutrpěla žádnou ztrátou . Nicméně   ani soupeři kteří si dělají zálusk na prvenství Starý Plzenec ani Sokol Měčín netrpěli žádnou bodovou ztrátu , což je pro další průběh soutěže dobře. Z  týmů ze spodních pater tabulky si nejvíce polepšila Dlouhá Ves domácí výhrou nad Žákavou a Přeštice B které si doma poradily se Strážovem.

PAČEJOV   -  STARÝ PLZENEC 0 : 2 (0 : 0)

Tomáš Cihlář

Vyrovnané utkání rozhodla větší střelecká efektivita hostů. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku stojí volej  Poleny po centru Kubaně ve 25.minutě. Ve 41.minutě skončila na druhé straně Houdkova křížná střela těsně vedle. Ve 45.minutě neskončil v síti ani pěkně kopnutý Kubaňův trestňák. Po změně se obraz hry příliš nezměnil. Gól měl na noze v 51.minutě  opět Jarda Kubaň po zpětné Mrázkově hlavičce. Hosté svou šanci v 60.minutě dokázali využít. Po hlavičce do tyče následovalo ze strany domácích nedůsledné bránění a Houdek vrátil odražený míč z úhlu do tyče. Domácí se pochopitelně snažili o vyrovnání a nejblíže k tomu měla Kláskova pěkná střela z hranice pokutového území v 70.minutě. Hosté pečetili své vítězství v 82.minutě, kdy se z trestného kopu nádherně  trefil do šibenice Košťál. Před 100 diváky velmi dobře rozhodovala trojice rozhodčích Jan Krauz, Ondřej Pálek a Aleš Jílek.

Branky:60. Houdek Martin , 82. Košťál Martin

Rozhodčí: Krauz Jan, Pálek Ondřej - Jílek Aleš.Diváků: 100

MĚČÍN   -   HRADEŠICE  3 : 2 (2 : 1)

Evžen Veselý

Utkání dvou sousedů v tabulce začalo ve svižném tempu.  Již v první minutě po kombinační akci otevřel skoré Jan Klíma přízemní střelou. Hosté po zahraní rohového kopu  Milan Hlaváč hlavou vyrovnal. Utkání mělo dobrou úroveň a domácí zásluhou Lukáše Čejky a jeho úniku, který ve 13. mim dostal domácí do vedení. Druhá půle byla obrazem prvního poločasu a ve 48. mim unikl Lukáš Čejka a jeho centr zužitkoval Jan Duchek ve třetí branku. Domácí se spokojili s výsledkem, Hradešice toho využili a výsledkem byla branka Michala Buchty.

Milan Černík /Hradešice/

Při problémech se sestavou museli za hosty do zápasu nastoupit i hráči se zdravotními problémy a také 3 dorostenci, přičemž 2 z nich nastupovali na tomto hřišti před 1 rokem ještě v žákovské kategorii. Přesto jeden z nich, Michael Buchta, vstřelil v 73. min. po centru P. Melky kontaktní branku na 3:2. Tu první dal za hosty hlavou M. Hlaváč po centru J. Hnojského již v 6. min. utkání, ale tou jen srovnával na 1:1. Hosté totiž prospali začátky obou poločasů a po chybách umožnili domácím skórovat vždy ve druhé minutě 1. i 2. poločasu.

I když byli domácí po většinu zápasu lepším týmem, hostům patřilo závěrečných 25 min. utkání a mohli si odvézt nejméně 1 bod, kdyby D. Novák proměnil v 90. min. svoji 100% šanci. Přestože tento kanonýr vstřelil na sušickém přípravném turnaji ve 3 zápasech 12 branek, v rozhodující chvíli prvního mistrovského zápasu selhal, když pouze nastřelil vyběhnuvšího domácího gólmana.

Sestava hostů: F. Míček - M. Šmrha (M. Florian), O. Starec, L. Šmrha, L. Melka (D. Vaněček), J. Hnojský, M. Hlaváč, P. Melka, V. Metlička, M. Buchta (V. Kotiš), D. Novák

Branky :  Klíma, Čejka Lukáš, Duchek - Hlaváč a Buchta.

Rozhodčí : Škarda ,Ruda a Nesvadba , ŽK 0 : 2.Diváků 80.

PŘEŠTICE B -  STRÁŽOV 3: 1 ( 1: 0)

PODROBNOSTI NEHLÁŠENY

Branky: Bešta M., Haimrle, Švarc - Presl A.; ŽK: 4:3 . Diváků 55.

Sestava Strážova : Javorský Michal, Čížek Vladimír, Janka Luděk, Michel Jan, Denk Milan, Kološ David, Uruba Ondřej, Drmola Luboš ( 68. Hosnedl Jiří )Mayer Bronislav, Presl Aleš. Branka : 70. Presl Aleš

ŽICHOVICE  - HORAŽĎOVICE B 3: 0 ( 2: 0)

Radim Šiška

V prvním zápase jarní části sezóny potvrdily Žichovice roli favorita a během celých devadesáti minut nebylo pochyb o tom, kdo v dnešním zápase získá tři body.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a dařilo se jim získávat míče díky kvalitnímu napadání horažďovické rozehrávky. Díky tomu se dostali do zakončení Špírek, J.Beneš a Butnaru, ale jejich šance skončily mimo branku střeženou brankářem Jandou. Po čtvthodině se však skóre měnilo, hru hostí rukou potrestal z penalty Špírek. Vzápětí opět zafungoval presing domácích, Butnaru získal míč pro Špírka, který střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci. V polovině poločasu však přišla pro domácí komplikace, protože po druhé žluté kartě byl vyloučen Butnaru. Žichovičtí se tedy začaly soustředit na poctivou defenzivu a do poločasu hosty nepustili do šance, která by mohla zápas zdramatizovat.

V podobném duchu se odehrával i druhý poločas. Přestože měli hosté výhodu hráče v poli navíc, do gólové příležitosti se za celý zápas nedostali. Naopak domácí mohli skóre navýšit. Skvělou přihrávku Honzy Beneše však Špírek zakončil nad branku hostí a Šiška sám před Jandou těsně minul. Tentýž hráč si však spravil chuť o pár minut později, když po přesném výkopu Rojíka z velké dálky překvapil Jandu střelou, kterou by brankář krajského přeboru rozhodně  měl chytat. Žichovice měly i další šance a především střídající Hlaváč dvakrát sám před brankářem hostí hrál spíše na efekt než na gólové zakončení. Podobně na tom byl i Robert Beneš, ale domácí to mrzet nemuselo, protože se s fanoušky mohli radovat ze zasloužené výhry.

Branky: Špírek 2, Šiška, diváků 80, rozhodčí Komanec, ČK 1:0 (25.Butnaru)

Sestava domácích: Rojík – Mourek, Frýzek, Šimáček, Štěpán – J.Beneš (70. Hlaváč), Bálek, R.Beneš (85. D.Krejčí) , Šiška, Butnaru – Špírek (75. Brož)

Branky: Špírek 2, Šiška; ŽK: 3:1; ČK: 1:0 . Diváků 100.

DLOUHÁ  VES -  ŽÁKAVA 3: 0 ( 2: 0)

Branky: 39. Pendl, 5. Páleník(PK), 48. Švec; ŽK: 3:3 . Diváků 5.