Bookmark and Share

STRÁŽOV PŘEKVAPIL VÝHROU NAD LÍDREM TABULKY

Vydáno dne 02. 06. 2014 (2163 x přečteno)

Vydřeným vítězstvím,   doslova v hodině dvanácté nad jistým vítězem soutěže a postupujícím do 1.A třídy TJ Žichovice se vrátili  strážovští hráči opět  do boje  záchranu. Prohra by znamenala již jen jiskřičku naděje na záchranu. Zbývají ještě dvě kola a v nich  si nemůže Strážov dovolit nebodovat. O konečném úspěchua to znamená záchranu,  či neúspěchu již může rozhodnout následující duel v Plzni na hřišti poslední v tabulce rezervy Rapidu Plzeň.

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

DOMÁCÍ TVRZE ODOLALY NÁJEZDŮ HOSTŮ

Řádně husto  je dvě kola před koncem tohoto ročníku 1.B třídy na obou pólech tabulky.  Čtyřiadvacáté kolo  této soutěže se stalo pohromou pro hostující týmy. Ve všech odehraných zápasech nedaly týmy v domácím prostředí šanci hostům bodovat. Propadly jak vedoucí Žichovice ve Strážově, tak  potencionální adepti na druhé barážové místo  Pačejov, Měčín i Dlouhá Ves a tak do pořadníku na baráž zapsal znovu již odepsaný  Starý Plzenec, který doma dal půl tucet branek Hradešicím. Se  se stejnou porcí obdržených branek se vrátila Dlouhá Ves z Losiné.

Bohužel již potvrzená zpráva vzhledem k tomu, že v divizi již definitivně skončí ZČE Plzeň na posledním místě  a při nebezpečí sestupu Sušice znamená smutek pro ty  týmy, které skončí v tabulce na 12.,13. a 14. místě s největší pravděpodobností bude znamenat sestup. Podle Rozpisu soutěží P KFS  čl.4 – postupy, sestupy při sestupu dvou týmů z divize sestupuje ze třech skupin 1.B třídy osm týmů (v praxi to znamená 2 týmy z každé ze třech skupin z 13. a 14.místa a další dvě družstva z těchto skupin  z 12.místa s nejmenším počtem bodů). Další 2 nejhůře umístěná družstva v konečném pořadí 1.B třídy A,B,C  čeká ještě baráž o záchranu 2 týmy k OP Plzeňského kraje, s celky  které  skončí ze všech OP v kraji na 2.místě a získají největší počet bodů . Pohled na tabulku 1.B třídy sk.B již naznačuje, že reálná hrozba v případě sestupu některého týmu z Pošumaví do OP znamená také navýšení počtu sestupujících z přeboru i ze III. třídy .  Poslední dvě kola ještě mohou hodně pořadím zamíchat.

STRÁŽOV – ŽICHOVICE  2:0) (1:0)

Radim Šiška (Žichovice)

Žichovice i na hřišti ve Strážově pokračovaly v nevýrazných výkonech poslední doby. Někdo moudrý kdysi řekl, že je velký rozdíl jít na hřiště vyhrát a jít si na hřiště zahrát. My si už chodíme jen zahrát a to je špatně.Ve Strážově jsme však nezačali špatně. Snažili jsme se kombinovat a dostávali se do zakončení, v největší šanci však Šiška střílel slabě a Javorský v brance domácích neměl problém. Po půlhodině však domácí přidali na ůrazu, a to na nás stačilo. Nejdříve nás zachránil skvělým zákrokem Rojík, ale na penaltu Kološe po ruce Frýzka nestačil. Ve druhém poločase se hosté snažili o vyrovnání, ale chyběla jim lehkost i přesnost, které se dají získat pouze tréninkem. Přesto mohli jít žichovičtí několikrát sami na branku, ale vždy je zastavil domácí pomezní rozhodčí. V závěru naopak hlavní rozhodčí Pohančelík ignoroval signalizaci hostujícího pomezního rozhodčího a poprvé v zápase dal při posouzení postavení mimo hru na vlastní úsudek. Výsledkem byl druhý gól domácích, který vsítil Míšek. Domácí si pak výsledek ohlídali a pomohl jim k tomu i zbytečně vyloučený Šimáček.

Branky: 33. Kološ David  z PK,82. Míšek Lukáš  Rozhodčí Pohančelík Pavel , ŽK 1:3, ČK 0:1(88.Šimáček J. 2 ŽK) diváků  100.

Sestavy: Strážov : Javorský – Michel, Franc, Janka,  Denk M., Kološ, Čížek (67.Míšek), Uruba, Faltín, Hosnedl J.(90.Mayer), .

Žichovice : Rojík – Mourek, Šiška (57.Krejčí D.), Beneš, Hlaváč, Frýzek,Štěpán,  Špírek, Bálek, Šimáček.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

HORAŽĎOVICE „B“ – MĚČÍN    3:1  (1:0)

Branky:15.(PK), 62., 78. Forman Michael - 76. Klíma Jan . Rozhodčí Křen Jiří , ŽK 1:1, diváků 50.

ST.PLZENEC – HRADEŠICE  6: 2 ( 3: 1)

Při problémech se sestavou nastoupili hosté do zápasu se třemi dorostenci a dvěma zdravotně indisponovanými obránci, na lavičce pouze s 1 hráčem béčka, kterého na 2. pol. doplnil J. Kopal. Domácí šli do vedení z PK již v 8.´ utkání, když J. Sekyra ztratil v rozehrávce míč, O. Starec nestačil včas vystavit domácího útočníka do ofsajdové pozice, a tak ho zastavil M. Šmrha jen za cenu faulu v pokutovém území. Přestože si gólman D. Vávra na míč sáhl, ten skončil v síti. Ve 14.´ to bylo již 2:0 pro domácí, kteří rychlýmprotiútokem rozebrali host. obranu. Ve 24.´ to mohlo být již 3:0, ale domácí si dávali ve vyložené šanci tak dlouho přednost, až jim host. obrana míč ukopla. Hned z protiútoku se hostům podařilo snížit na 2:1, když centr M. Šmrhy poslal hlavou do sítě L. Melka. Hosté se nadechovali k obratu, ale ve 28.´ přišla obrovská chyba nejzkušenějšího hráče hostů M. Hlaváče, který poslal svému gólmanovi "malou domů" takovým způsobem, že tím vyslal do brejku domácího útočníka, který nezaváhal a zvýšil na 3:1.Do 2. pol. šli hosté s cílem pokusit se o zvrat utkání. Již v 51.´ se jim podařilo snížit na 3:2, když M. Šmrha vybojoval v tvrdém souboji míč, poslal ho na M. Buchtu a jeho přihrávku proměnil F. Melka. Od té doby byli hosté lepším týmem a ze všech sil se snažili o vyrovnání. V době jejich největšíhonáporu však hostující obrana v 66.´ znovu chybovala a domácí šli laciným gólem opět do dvoubrankového vedení, což byl zlomový okamžik zápasu. Hosté pak ve snaze o snížení skóre otevřeli obranu a domácí jim pohodlně přidali další 2 branky. Je smolné, když v době vrcholících bojů o záchranu postihne několik hráčů kteří další hráči přednost jiným aktivitám.Branky: Houdek 2, Duspiva, Košťál, Parlásek, Vyskočil - Melka F., Melka L.; ŽK: 5:3, diváků 150. Rozhodčí: M. Bureš - M. Vocelka, S. SladkýSestava Hradešic: D. Vávra - M. Hlaváč, M. Šmrha, J. Sekyra, O. Starec, F. Melka, J. Hnojský, P. Nauš, L. Melka, L. Buchta (P. Melka), V. Metlička (J. Kopal)

LOSINÁ - D. VES    6:1(1:1).

Branky: Hajšman, Karl, Laštovka, Veleman R., Votípka, Šindelář - Valvoda;Rozhodčí Majerčík, ŽK: 0:2, diváků 120.

ST. SMOLIVEC – PAČEJOV  3: 1 ( 1: 1)

Starý Smolivec měl po sérii porážek doslova nůž na krku, a tak prostě musel v tomto zápase vyhrát. Jelikož hostům také  nescházela patřičná motivace, očekával se velmi dramatický zápas. A opravdu tomu tak bylo. Do zápasu lépe vstoupil Pačejov. Už v 5.minutě vystřelil Jarda Kubaň, domácí brankář jen vyrazil a dobíhající Pepa Ticháček otevřel skóre. Smolivec srovnal v 11.minutě, když její klíčový hráč Stanislav Procházka zařídil trestný kop, který sám zahrával. Míč otřel o tyč Štěpánovy branky a vyrovnal na 1:1.  Ve 27.minutě zahrával  trestný kop i Pačejov a Ticháček orazítkoval břevno domácí branky.Po změně stran hosté  v 55.minutě Kubaněm vsítili branku, kterou však rozhodčí neuznali /ofsajd/.  Krátce nato na druhé straně Procházka opět pálil ostrými, Štěpán vyrazil a dobíhající útočník dorážel do prázdné branky. V 79.minutě byl v pokutovém území faulován Ticháček, ale píšťalka zůstala němá. V 85.minutě měl vyrovnání na kopačce Jarda Kubaň, ale z voleje pálil těsně nad.  V 91.minutě odpískal rozhodčí ve prospěch domácích pokutový kop, který domácí kanonýr Procházka bezpečně proměnil.

Branky: 11. a 91.(PK)  Procházka , 57.  Štěpánek – 5. Ticháček; ŽK: 1:5, diváků 80.

Rozhodčí:  :  Sitarčík, Šimek, Kanta ,  ŽK   1 : 5, diváků 80.

Sestava Pačejov:  Štěpán -  Hosnedl - Kolářík  - Lávička - Klásek  - Fiřt  - Polena  - Mrázek  - Bokr - Ticháček J. - Kubaň

Štěnovice - Rapid B  3: 2 ( 2: 0)

Branky: Boček M., Dolejší, Kokoška - Petroutka 2; ŽK: 2:1; ČK: 0:1,

Přeštice B - Žákava  3: 1 ( 0: 0)

Branky: Formouz, Haimrle, Lecjaks - Silovský; ŽK: 3:2