Bookmark and Share

VENKU NA PODZIM STRÁŽOV NA BODY NEDOSÁHL

Vydáno dne 09. 11. 2015 (2581 x přečteno)

Bohužel  vážení přiznivci strážovské kopané statistiky nelžou. Pohled na výsledky odehrané muži Strážova na hřištích soupeřů v průběhu letošního podzimu je doslova žalostný. Z odehraných šesti zápasů šest proher, pasivní skóre 3:15 a procentuální úspěšnost tudíž nulová. Ani poslední duel v Hrádku nebyl výjimkou a také to je důvodem, že domácí Svatobor vrátil Strážov opět v tabulce na poslední místo, neboť dosud poslední Merklín dokázal alespoň na podzim přivést z venku šest bodů!!! Svitne alespoň jiskřička naděje pro jaro v posledním domácím zápase, kdy náš tým hostí na strážovském super pažitu v derby čtvrtý tým tabulky Sokol Měčín? Tento zápas se hraje netradičně již v sobotu a má začátek již ve 13:30 hodin . Budou k tomu hráči potřebovat i vás všechny. Přijďte je k získání této jiskřičky naděje na záchranu sami podpořit. Budou to potřebovat!!

DLOUHÁ VES DOMA PROŠUSTROVALA TŘÍBRANKOVÉ VEDENÍ

Při pohledu na průběžné poločasové sobotní výsledky předposledního kola 1. B třídy to vypadalo, že by týmy z Pošumaví po úspěšném minulém kole znovu neměly přijít zkrátka.

Nejnadějněji to vypadalo po prvních 45 minutách hry v Dlouhé Vsi pro domácí, kteří  odcházeli do kabin se slibným tříbrankovým vedením. Bez gólů skončily první poločasy shodně v Měčíně a Chanovicích.

Po přestávce nastal obrat k dobrému v Měčíně, kde dokázali dát do sítě hostů ze Starého Plzence o dvě branky navíc a udrželi si slibné čtvrté místo. V Chanovicích se v druhé půli střelecky prosadil lídr tabulky a domácí již stačili kontrovat v poslední minutě pouze čestným gólem, což na body bylo málo. Nejhůře asi dopadl po slibném první půli Tatran Dlouhá Ves, ten po přestávce doma prošustroval tříbrankové vedení a byl neúspěšný i ve střelce pokutových kopů.

Poslední duel tohoto kola se hrál v neděli v Hrádku . V pošumavském derby chtěli hosté potvrdit, že jejich výhra v minulém kole doma nad D. Vsí nebyla náhodná. Začali dobře, ujali se vedení. Domácí se rychle vrátili vyrovnáním zpět do zápasu. V dalším průběhu výsledek otočili, svojí kvalitu potvrdili i střelecky a zaslouženým vítězstvím odrazili útok přeštické rezervy na jejich druhé místo v tabulce.

TJ SOKOL MĚČÍN - SK STARÝ PLZENEC 3:1 (0:0)

Branky: 53. Malán Martin, 77. Duchek Petr, 86. Bureš Karel (pokutový kop) - 74. Kratschmer Tomáš.

Rozhodčí: Kohout Miroslav – Říha Zdeněk, Frkal Lukáš. ŽK 3:3.ČK 0:2 (86. Slováček Zdeněk (B) - zmaření zjevné brankové možnosti soupeřova družstva); 86. Volín Stanislav (po odpískání PK nakopl volně ležící míč do faulovaného ležícího hráče domácích). Diváků 60.

SESTAVA

Sokol Měčín: R. Šlajch – J. Duchek (60. J. Vlček), O. Jareš, D. Gajdůšek, L. Čejka, J. Krotký (ŽK) (70. P. Duchek), D. Němec (ŽK) (85. R. Šindelář), L. Drmola, M. Malán, K. Bureš, J. Štampach (46. R.

Zápis (sestavy) ZDE

TJ HAAS CHANOVICE - TJ KERAMIKA CHLUMČANY  1:3 ((0:0)

Branky: 90. Malý Jaroslav – 59. Tomášek Lukáš, 73. Havlíček Jan, 89. Štěpán František.

Rozhodčí: Hálek Pavol.ŽK 1:3. Diváků 70.

SESTAVA

Haas Chanovice: Přibyl – J. Šulc, J. Prýmas, O. Srb (67. L. Rada), J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena, J. Petřík (55. V. Zoubek), J. Polena (ŽK), J. Chalupný, J. Malý.

T. DLOUHÁ VES - FK ŽÁKAVA  3:3 (3:0) PK 2:4

Branky: 33. Pechek Petr, 36. Hubený Jan, 41. Krůs Martin (pokutový kop) – 55., 82. (pokutový kop) Šimeček Jan, 70. Soukup Ondřej.

Rozhodčí: Fanfule Ladislav. ŽK 5:3. ČK 1:0 (82 Švajka Petr - 2ŽK). Diváků 100.

TJ SVAT. HRÁDEK - SK KOVODR. STRÁŽOV 4:1 (2:1)

Milan Brabec st.

V předposledním kole podzimní části přivítali hrádečtí fotbalisté hosty ze Strážova. Teplé nedělní odpoledne přilákalo větší počet domácích příznivců, kteří očekávali opakování vítězného výsledku z přípravného utkání. Ti, kteří vědí více, vzpomínají na kvalitní hru hrádeckých z počátku soutěže a výrazný úspěch hráčů Strážova v minulém kole v nich vzbuzoval respekt. Před utkáním jsem cítil smutek, že již nemohu přivítat přítele pana Antonína Presla, velkého příznivce strážovského fotbalu.

Od začátku utkání dávali hosté najevo, že vítězství z předchozího kola nebylo náhodné. V 10. minutě přešel přes polovinu hřiště Chaluš a mezi čtyřmi hráči domácího týmu se prosadil přesnou střelou k tyči. Při domácích stálo štěstí, když po rozehrání ze středu hřiště se za pár vteřin po přihrávce Štěpána uvedl Holeček a srovnal stav na 1:1. Ve 27. minutě, v nejhezčí akcí utkání, se k míči dostal domácí Harant. Jedna část diváků radila přihrát a druhá část si přála střelu. Útočník domácích se rozhodl pro druhou možnost a udělal pro domácí příznivce to nejlepší. Nechytatelnou střelou z větší vzdálenosti prostřelil obránce soupeře a brankáři nedal šanci. Poločas skončil vedením domácího týmu 2:1.

Druhý poločas pokračoval menší převahou hrádeckého mužstva, což se potvrdilo v 53. minutě únikem Koláře a jeho přihrávka na Štěpána znamenala zvýšení vedení. Konečné skóre zápasu stanovil ze skrumáže kapitán Holeček a konečný výsledek 4:1 byl asi spravedlivým vyústěním dnešního zápasu.

Trenér hostů Petr Presl: „Po všech stránkách nás domácí přehrávali, především naše hra vázla v kombinaci. Vedeme brankou z počátku utkání a necháme si dát za pár vteřin vyrovnávací gól, což bylo pro další vývoj utkání rozhodující“.

Trenér domácích Jiří Brabec: „Nemohl jsem v pátek vést trénink, ale přesto jsem alespoň na malou chvíli zajel na hřiště, abych si s některými hráči popovídal. Pohovor proběhl s těmi, kteří v zápase z předchozího kola nepodali dobrý výkon, především výtka patřila hráčům s malou bojovností a nebylo jich málo. Jsem rád, že kritizovaní hráči přijali kritiku a v tomto zápase  patřili mezi nejlepší. Výkon ještě nebyl zcela podle mých představ a o to cennější je vybojované vítězství“.

Branky: 11., 75.  R. Holeček, 27. T. Harant, 53. T. Štěpán – 10. M. Chaluš.

Rozhodčí: Špindlerová Zuzana, Mazanec Marek, Koura Radim; ŽK 2:3; Diváků 130.

Sestava Hrádek: V. Ryba – J. Oliva, L. Kutil, V. Skála (76. J. Bureš), M. Brabec – M. Kolář (68. L. Šoural), R. Holeček(K), J. Brabec,  A. Štěpán, P. Franěk (65. T. Adamec), T. Harant.

Sestava Strážov: M. Javorský – M. Denk, M. Chaluš, J. Franc, D. Kološ, A. Bouberle (53. O. Janský), O. Uruba, M. Plíhal (68. T. Volf), L. Janka, J. Hosnedl, A. Presl.