Muži - Archiv

SOUPISKA  "A" TÝMU MUŽŮ

Vyvěšeno Dokument Archiv
2019/ 10/ 15

KONEČNĚ VÝHRA, KTERÁ PŘERUŠILA NEÚSPĚŠNOU SÉRII

Od místní pouti a dělby bodů s Měčínem téměř měsíc čekali příznivci strážovské kopané na další vítězství. Po úspěšných pěti kolech, kdy byl Strážov na prvním místě přišel nečekaný výpadek, který znamenal tři prohry a pád v tabulce až na 6.místo. V neděli bylo třináctého, magické to číslo (jak pro koho), ale pro Strážov to bylo číslo šťastné. I když jejich soupeř doma Sokol Chudenice je shodou okolností poslední v tabulce, nic našim hráčům nedaroval. V utkání se ujal vedení, pak vyrovnal na 2:2, ale dále již úřadovali jen strážovští hráči, kteří vydřenou výhrou doufejme zastavili již v úvodu vzpomínanou neúspěšnou sérii. Nyní je ale čekají dva zápasy venku a soupeři v Malém Boru i v Mochtíně budou hodně kousat. Proto případný bodový zisk z těchto zápasů před posledním zápasem na podzim doma s obávaným soupeřem Sokolem Hradešice, který uzavře letošní fotbalovou sezónu může potvrdit zlepšení ve které doufáme. 

2019/ 12/ 31
2019/ 08/ 26

STRÁŽOV NEDOSTAL JEŠTĚ ANI BRANKU!!

Nový ročník okresního přeboru mužů má za sebou již tři odehraná kola. Strážov v nich dvakrát zajížděl na hřiště soupeřů a jednou se zatím představil na domácím pažitu. Z těchto zápasů má stoprocentní úspěšnost zisku bodů.  Mimo toho těší, že jako jediný tým této soutěže neobdržel zatím branku, má aktivní skóre 7:0 (dvakrát se o to přičil v brance Luděk Janka, který již prakticky pověsil kopačky na hřebík) a vede tabulku! Je to sice začátek, ale vzhledem k tomu, s jakými změnami do nového ročníku z pohledu kádru naši kluci šli, pak se jedná o začátek velice povzbudivý. V neděli 1.září na domácím hřišti budou v zápase s FK Budětice 2012 (začátek v 16:00 hodin) nastupovat z pozice lídra tabulky okresního přeboru, a to by mělo stát za pozornost na vlastní oči vidět.

2019/ 12/ 31
2019/ 05/ 21

MŮJ DŮM - MŮJ HRAD TRVÁ

Po odehrání předminulého 20.kola  vznikla situace, , kdy všechny týmy  hrající okresní přebor mužů Klatovska měly odehráno stejné množství zápasů na domácím hřišti. Z toho vyplývá, že muži Strážova  z dosavadní bilance odehraných zápasů o mistrovské body vychází nejlépe. Lépe to snad již nejde, neboť z deseti sehraných zápasů na svém trávníků vyšli se stoprocetním bodovým ziskem  za deset výhem získali 30 bodů a skóre 44:10.  Příznivci Strážova  kteří věřili, že  jejich borci  domácí maximální bodovou úspěšnost v tomto ročníku ještě vylepší  i  posledním odehraném kole v neděli 19.5. na  svém hřišti, pak věřili správně. Strážov přesvědčivě se snaživým soupeřem z Malého Boru zvítězil 5:1 a připsal si již jedenáctou výhru v řadě na domácím pažitu . Takže přidáme další přání na adresu našich hráčů a sice, aby v dalším domácím klání, kdy na svém hřišti v neděli 26.5.2019 od 16:00 hostí rezervu Sokola Mochtín svojí domácí neporazitelnost ještě o další výhru prodloužili. 

2019/ 12/ 31
2019/ 05/ 13

VE VÝPRAVĚ GÓLMANA NEMĚLI, TŘI BODY I TAK PŘIVEZLI

Hrající trenér Tomáš Strnad k utkání v D. Vsi uvedl:  " Do Dlouhé Vsi jsme odjížděli pouze ve dvanácti lidech, oproti předchozímu vítěznému utkání s Měcholupami chyběli čtyři hráči základní sestavy včetně brankáře. Náhradní brankář Jirka Franc měl pracovní povinnosti, další alternativou je Aleš Presl, ten je ale bohužel již dva týdny na marodce. Do brány byly tedy už jen dvě možnosti - Michal Frous nebo Tonda Kopecký. I vzhledem k dalším absencím a tedy volbě dalších postů jsem se rozhodl pro Michala a vše klaplo náramně. Tonda odehrál výborně střed zálohy a Michal s přehledem odchytal celý zápas. Pochvalu ale tentokát zaslouží všichni - byli jsme nebezpeční dopředu, vzadu poctiví a organizovaní. Domácí si prakticky nevytvořili vyloženou šanci, hrozili pouze ze standartních situací, z které nám také dali jediný gól. To když skvěle zahrál přímý volný kop kapitán Hubený."

2019/ 12/ 31
2019/ 05/ 062019/ 12/ 31
2019/ 05/ 06

Lídr tabulky nechal body ve Strážově

Na strážovském  hřišti došlo k očekávanému  prestižnímu zápasu tohoto ročníku okresního přeboru. Domácí Kovodružstvo hostilo  lídra tabulky TJ Měcholupy. Ve vyrovnaném klání se domácím  podařilo vrátit hostům  prohru z posledního vzájemného zápasu z podzimu i s úroky. Zatím co v Měcholupech prohráli po bezbrankovém průběhu zápasu na penalty, doma o své tříbodové výhře  rozhodli lepším proměněním brankových příležitostí.

2019/ 12/ 31
2019/ 03/ 25

Očekávané body zůstaly doma

V utkání dvou rozdílných poločasů se bylo na co dívat. Domácí podle očekávání splnili roli favorita.  Svého soupeře předčili  výrazně v prvním poločase ve kterém si zajistili zasloužené tříbrankové vedení. Druhý pločas se hra vyrovnala . hosté  byli na rozdíl od domácích aktivnější a korunovali svojí snahu o zkorigování výsledku a přinutili jinak velmi dobře chytajícího  Dominika Šika dvakrát lovit míč ze své sítě. Utkání  tak v posledních  dvanácti minutách byla hodně dramatické, nicméně domácí si minimálně o ten jeden gól vítězství zasloužili. 

VIDEO SESTŘIH Z UTKÁNÍ V DALŠÍ ČÁSTI ČLÁNKU

2019/ 12/ 31
2019/ 03/ 05

Video a foto z VH Sportovního klubu Kovo Strážov

V sobotu 2.března 2019 proběhla již XXVIII. Valná hromada Sportovního klubu Kovodružstvo Strážov. 

2019/ 12/ 31
2019/ 02/ 25

Pozvánka na Valnou hromadu klubu

POZVÁNKA na XXVIII. valnou hromadu SK KOVODRUŽSTVA STRÁŽOV, z.s., která se koná v sobotu 2. března 2019 od 18.°° hodin v restauraci "Na náměstí".

2019/ 12/ 31
2018/ 10/ 15

VÍTĚZNÝ VÍKEND STRÁŽOVSKÝCH FOTBALISTŮ

Po sobotním vítězství strážovské mladší přípravky v dalším turnaji ve kterém pokračoval hráčské naděje místní kopané v podzimním vítězném tažení  se v neděli také další týmy místního klubu představily na domácím hřišti. Mladší žáci nezačali zápas s kombinovaným celkem Měčína a Švihova dobře a do druhé půle nastupovali s dvoubodovým mankem. Po přestávce se jim podařil ale husarský kousek, otočili výsledek ve svůj prospěch, kdy na 30 minut nasázeli do sítě hostů šest branek. Střelecky s blýskl hattrickem Dominik Fikrle. 

V neděli odpoledne sice početná obec příznivců Strážova očekávala (ostatně tak jako tomu letos v drtivé většině bývá) zisk třech bodů. Trenér Petr Presl to se svým kolektivem neměl proti zkušenému soupeři vůbec lehké. S torzem hráčů na hřišti , bez brankáře a na lavičce byl ke střídání připraven pouze sám ! Jeho svěřenci přesto sveé fandy nezklamali a vydřeli tři , tentokráte velice důležité body. 

2019/ 12/ 31
2018/ 10/ 08

MUŽI NEZKLAMALI, PŘÍPRAVKA VYHRÁLA TURNAJ V LUBECH

První říjnový víkend nasměroval fotbalové týmy ze Strážova k utkáním na hřištích soupeřů. Muži bojovali o cenné body na hřišti lídra tabulky v Měcholupech , přípravka zajížděla na další turnaj do Lub a v pondělí odpoledne  na stejném hřišti odehraje celek mladších žáků další zápasu v okresním přebor své kategorie.

2018/ 12/ 31
2018/ 10/ 01

V DERBY S DUKLOU JANOVICE ZŮSTALY BODY VE STRÁŽOVĚ

Derby dvou sousedních klubů mělo průběh, při kterém se diváci nenudili. Viděli bojovné, vyrovnané utkání , sedm branek a z toho ještě tři neuznané. V prvním poločase to bylo dvakrát v neprospěch hostů, v druhém jednou k nespokojenosti domácích, vše po signalizaci asistentů rozhodčích laiků. 

2018/ 12/ 31
2018/ 09/ 20

OP mladších žáků STRÁŽOV - CHANOVICE

Ve středečním vloženém 3.kole OP mladších žáků naši kluci ve vyrovnaném duelu společnému týmu Chanovice/Svéradice 4:6. Dále viz rodkaz na report a foto.

2018/ 12/ 31
2018/ 09/ 19

Náborová akce FAČR pokračuje 27.9. ve Strážově

Nábor nových fotbalových nadějí do klubů který podporuje Ftbalová asociace ČR pokračuje ve čtvrtek 527.9.2018 ve Strážově ! Dále již vídeo a  pozvánka.

2018/ 12/ 31
2018/ 09/ 18

LÍDR NECHAL BODY VE STRÁŽOVĚ

Hosté přijeli k utkání do Strážova, které se hrálo v rámci místních pouťových oslav v roli lídra tabulky.  Sympatickým výkonem přesvědčili, předčili domácí v důraze , rychlosti , opírali o excelentní výkon svého brankáře Luboše Vaňka a nebýt zbytečného vyloučení , kdy od 42.minuty dohrávali o deseti mohli uspět lepším výsledkem než těsnou prohrou. Domácí poté, když trestuhodně zahodili několik vyložených gólových příležitostí se nakonec do poslední minuty museli obávat o své těsné vedení . Před 150 diváky velmi dobře řídil utkání rozhodčí Zdeněk Hájek!

K PRŮBĚHU ZOHOTO UTKÁNÍ SE VRACÍME ZVEŘEJNĚNÍM DVOU VIDEOZÁZNAMŮ  !

2018/ 12/ 31
2018/ 09/ 12

O POUTI HOSTÍ STRÁŽOV LÍDRA TABULKY!

Fotbalový podzim je z pohledu týmů Strážova v plném proudu. Po okresním přeboru vstoupily do nového ročníku 2018/2019 také mladší žáci a nejmladší hráčský potěr v podobě mladších přípravek.

V minulém kole přivezli muži další tři body ze hřiště venku, když porazili Chudenice na jejich hřišti 4:1. Mladší přípravka nám udělala radost na turnaji v Janovicích, kde v konkurenci pěti celků obsadila krásné druhé místo. V podzimním premiérovém soutěžním utkání prohráli mladší žáci v Chanovicích k duelu ve kterém v koncovce propadli střelci Strážova .

O následujícím víkendu, který je pro naše město vzhledem k místní pouti sváteční  se všechny tři celky SK Strážov představí na domácím hřišti.

2018/ 12/ 31
2018/ 09/ 03

BUDĚTICE DOSTALY VE STRÁŽOVĚ BŮRA

Podruhé v podzimní části nového soutěžního ročníku okresního přeboru se na domácím hřišti představili fotbalisté Strážova. Po překvapivé prohře v Nezamyslicích se tentokráte představili zcela v jiném světle a své fanoušky potěšili zaslouženým tříbodovým ziskem. Předvedli výkon, který jim bohatě stačil na vysoké vítězství, které ale mohlo být vzhledem k průběhu hry bez nadsázky dvouciferné. Bohužel nebylo, neboť se domácí borci předháněli v neproměňování vytvořených gólových šancí, a ty by bohatě vystačily na dvouciferné vítězství. Nicméně po čtyřech odehraných kolech je Strážov v tabulce se ztrátou třech bodů na první Bolešiny (tohoto soupeře hostí Strážov doma v dalším klání o strážovské pouti) a to je do dalších podzimních bojů dobrá výchozí pozice. 

2018/ 12/ 31
2018/ 08/ 27

Výsledky OP mužů 25.-26.8. Strážov poprvé padl...

K třetímu utkání podzimní části okresního přeboru zajížděl Strážov na hřiště staronového účastníka přeboru TJ Nezamyslice. Domácí se vrátili do nejvyšší okresní soutěže po roční přestávce a jako nováček připravili favorizovaným hostům překvapení tím, že je obrali o všechny body! Strážovští v tomuto duelu nastoupili v silně kombinované sestavě (svatba u Preslů atd.) a to se jim vymstilo . Pokud snad vznikl klamný dojem, že soupeř se z favorita podělá, tak to se nestalo a zbytečné tři body jsou fuč!  Jakákoliv prohra mrzí, nicméně, že již přijde ve třetím zápase nového ročníku, tak to se nečekalo. Škoda, hráči  mají čas do neděle o čem přemýšlet a pak šanci doma napravovat. V duelu s SK Budětice 2012  který má začátek 2.9. ve Strážově v 16:00 hodin se navíc musí obejít po vyloučení Linkeše v Nezamyslicích bez svého nejlepšího střelce .

2018/ 12/ 31
2018/ 08/ 03

POZVÁNKA NA NEDĚLNÍ FOTBAL DO STRÁŽOVA

Neděle 5. 8. 2018 (hřiště ve Strážově) přípravné utkání mužů v 16.00 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu.

2018/ 12/ 31
2018/ 07/ 24

HODNOCENÍ OBDOBÍ JARO 2018 SK KOVO STRÁŽOV

Doma na jaře udrželi muži svoji neporazitelnost ÚSPĚŠNOU SEZÓNU POKAZILA ČASTÁ ZRANĚNÍ - DRUHÉ MÍSTO PŘESTO MUŽI UHÁJILI

2018/ 12/ 31
2018/ 07/ 242018/ 12/ 31
2018/ 06/ 07

NEJMLADŠÍ FOTBALOVÉ NADĚJE MÍŘÍ DO STRÁŽOVA

     Fotbalové soutěže se s blížícím koncem školního roku a obdobím dovolených chýlí ke svému závěru. Pro věkové kategorie nejmladších fotbalových nadějí jsou na tento víkend připraveny závěrečné turnaje. Letos byly Okresním fotbalovým svazem pověřeny pořadatelstvím těchto turnajů kluby SK Kovodružstvo Strážov pro mladší přípravky a turnaj pro starší přípravky zabezpečí FK Dukla Janovice.  V sobotu 9.června ve Strážově bude startovat sedm týmů: FK Horažďovice, Svatobor Hrádek, SK Klatovy 1898, Start Luby, FK Okula Nýrsko, TJ Sušice a SK Kovodružstvo Strážov.  

2018/ 12/ 31
2018/ 05/ 28

Muži Strážova jsou na jaře k neporažení !

Tolik smůly v klíčovém zápase OP mužů v přímém souboji o 1.místo se tak často nevidí. V průběhu prvního poločasu domácí kdy vedli 1:0 přišli postupně z důvodu zranění o tři klíčové hráče. Fotbal je kontaktní sport a ve sportu musí být i štěstí. Domácí nakonec alespoň vybojovali vítězství na penalty a udrželi si jako jediný tým soutěže na jaře svojí neporazitelnost . Poslední tři kola asi budou hodně náročné pro oslabený tým Strážova, který ztrácí na Měčín v tabulce jeden bod, ale mají velkou šanci při maximálním bodovém zisku ze zbývajících zápasů si případně šanci na postup vybojovat v baráži . Stále je o co hrát!!!!

2018/ 12/ 31
2018/ 04/ 30

Přesto se hrálo !

K utkání okresního přeboru mužů které se mělo hrát v neděli 29.4.2018 ve Strážově se soupeř FK Svéradice B nedostavil. Místo toho narychlo během několika minut domácí zorganizovali narychlo vytvořením dvou týmů náhradní utkání ze kterého přinášíme foto.

2018/ 12/ 31
2018/ 04/ 252018/ 12/ 31
2018/ 04/ 23

PŘIVEZLI BODY I V OSLABENÉ SESTAVĚ

V pátém jarním kole okresního přeboru druhý tým tabulky SK Strážov to neměl vůbec lehké. Na půdě nováčka v Chudenicích mu chybělo v sestavě z různých důvodů šest hráčů základní sestavy. I přesto našel tento kolektiv zejména po přestávce v sobě dostatek sebevědomí i vůle po povinném zisku bodů . Dokázal otočit nepříznivý stav z první půle a po páté na jaře v řadě bodoval na sto procet.

2018/ 12/ 31
2018/ 04/ 16

Gólové hody na pokračování !

Po první jarním vítězném zápase doma nad TJ Měcholupy  6:0 a následné vysoké výhře v D. Vsi(7:1) přinesl další duel na hřišti ve Strážově pro domácí  rekordní výhru 8:1. Škoda jen neproměněné penalty v závěru utkání, jinak ještě mohla být tato krásná bilance ozdobená hattricky Frouse a Linkeše doplněné dvěma góly kapitána týmu Strnada ještě líbivější. Nebuďme ale neskromní a přejme si , aby střelecká i herní pohoda týmu vydržela co nejdéle. Nyní jede Strážov na horkou půdu do Chudenic a zde na půdě nováčka to nebude procházka růžovým sadem.

2018/ 12/ 31
2018/ 04/ 10

První jarní čtvrtina přinesla brankovou úrodu

První tři jarní kola druhé části okresního přeboru mužů jsou za námi. Strážov potvrdil úlohu jednoho z favoritů na postup. Na svého soupeře , lídra tabulky ztrácí pět bodů, nicméně své druhé místo v tabulce si upevnil a jde do dalších jarních bojů s výbornou letošní bilancí třech výher , z toho dvakrát venku (v Janovicích 2:1 a v D. Vsi dokonce v posledním kole 7:1) . Když k tomu přidáme výhru doma nad TJ Měcholupy 6:0 , pak vše podtrhuje skvělé skóre z těchto duelů 15:2 !!!

2018/ 12/ 31
2018/ 04/ 03

ŠEST GÓLŮ V SÍTI HOSTŮ Z MĚCHOLUP

Velikonoční pohodu prodlouženého víkendu tentokráte ani navzdor předpovědím nepokazilo výrazně počasí. Teplo sice vypadá i na úvod jara úplně jinak, nicméně co zůstalo dlužno počasí napravili hráči domácího SK Kovodružstva Strážov. Ti své věrné fanoušky po prvním jarním vítězném zápase v derby minulý týden v Janovicích potěšili další výhrou doma a zejména šest gólů v síti hostů z Měcholup určitě k pomyslnému zahřátí přispěly nejvíc!! 

2018/ 12/ 31
2018/ 03/ 012018/ 12/ 31
2018/ 02/ 22

KDO TO ASI BUDE ?

Jak jsme avizovali v článku o novinkách ze strážovské kopané, rýsovala se na spadnutí další nová posila A týmu mužů SK Kovodružstva Strážov.

2018/ 12/ 31
2018/ 02/ 22

Mají za sebou soustředění i první přípravný duel

V době od 16. do 18.2.2018 absolvovali strážovští fotbalisté soustředění ve Skelné Huti nedaleko Nýrska.

2018/ 12/ 31
2018/ 02/ 22

V neděli další zápas zimního turnaje v Sušici

O víkendu se strážovští fotbalisté v rámci turnaje v Sušici střetli s místním dorostem doplněné hráči C mužstva. Z různých důvodů ovšem k zápasu odjelo jen 11 zdravých hráčů, v sestavě se tedy improvizovalo a na výkonu se to jistě podepsalo.

2018/ 12/ 31
2017/ 11/ 06

Přezimují na druhém místě

V neděli 5.listopadu sehráli fotbalisté SK Kovodružstvo Strážov své poslední letošní mistrovské utkání. Podzimní sezónu tak zakončili tím nejlepším způsobem, vítězstvím na domácím hřišti nad rezervou TJ Sušice 2:0, když dvěma góly se blýskl nestárnoucí Michal Frous. Na rozdíl od jarní sezóny, ve které Strážov ani jednou na domácím hřišti neskóroval a sestoupil z 1.B třídy byla podzimní sezóna daleko úspěšnější. V okresním přeboru Strážovští na svém hřišti i venku pravidelně bodovali a také proto přezimují v tabulce na výborném druhém místě. Ztrácí na vedoucí Sokol Měčín šest bodů a to je stále hratelné pozice, která opravňuje myslet na postup. Hráčům i vedení týmu k tomuto podzimnímu úspěchu blahopřeje a všichni společně věříme, že jarní sezóna, která začne v druhé polovině března 2018 přinese klubu další úspěchy a v návaznosti na to nám divákům možnost se na nich podílet svou přízní. Hoši děkujeme!!!!

2017/ 12/ 31
2017/ 09/ 292017/ 12/ 31
2017/ 09/ 25

7.kolo OP mužů STRÁŽOV - CHUDENICE

V sedmém kole okresního přeboru potvrdil Strážov roli favorita. Přestože výkon domácího týmu nebyl příliš přesvědčivý, ziskem třech bodů se dotáhl na vedoucí Měčín v tabulce na rozdíl jednoho bodu. Střelecky se pod toto vítězství podepsal   autor všech třech branek domácích Michal Frous, který se mohl radovat nejen z čistého hattricku, ale také to byly jeho první podzimní trefy do sítě soupeřů. Nicméně daleko důležitější, duel a možná pro podzimní část rozhodující v souboji o první místo čeká tým Strážova již tuto sobotu, na hřišti lídra tabulky Sokola Měčín.155 diváků | Rozhodčí: Koura Radim, Růtová Eva, Javorský Josef

2017/ 12/ 31
2017/ 09/ 08

Pozvánka na fotbal o pouti

Velice bohatý bude o pouťovém víkendu program fotbalových utkání na hřišti SK Kovodružstva Strážov. V sobotu od 10.00 hod. se zde uskuteční turnaj starší přípravky. V neděli od 10.00 hod. odehrají svůj soutěžní zápas mladší žáci proti svým vrstevníkům ze Železné Rudy. Mužské „áčko“, které je na prvním místě okresního přeboru, se utká v neděli od 16.00 hod. s Tatranem Dlouhá Ves.

2017/ 12/ 31
2017/ 08/ 23

První výhra mužů doma - foto,video

Foto z utkání 20.8.2017 STRÁŽOV a Budětice

2017/ 12/ 31
2017/ 08/ 192017/ 12/ 31
2017/ 05/ 16

Turnaje mladších přípravek 7. a 14.5.2016

Na hřišti ve Strážově byl domácí fotbalový klub pořadatelem dvou turnajů mladších přípravek. Oba lze považovat za velmi vydařené - viz doprovodná  video-foto materiály

2017/ 12/ 31
2017/ 05/ 16

Žáci si vylepšovoli skóre v Kolinci

Netradičně ve čtvrtek 11.5. starší žáci Strážova dohrávali odložený zápas okresního přeboru v Kolinci a zvítězili v něm vysoko 7:1. Z utkání přinášíme fotoreportáž.

2017/ 12/ 31
2017/ 03/ 272017/ 12/ 31
2017/ 03/ 13

Reportáž z VH SK Kovo.Strážov 11.3.17+foto

    V sobotu 11. března 2017 se uskutečnila v pořadí již šestadvacátá valná hromada SK Kovodružstva Strážov. Zaplněný jednací sál místní restaurace na náměstí přivítal ústy řídícího VH Mila Presla a za potlesku přítomných pozvané hosty. Mezi nimi byli mimo jiné sponzoři, tradiční host VH starosta města pan Josef Rousek, starosta místní TJ Sokol Stanislav Kopecký a zástupce OFS Klatovy Václav Zahradník. 

2017/ 12/ 31
2017/ 02/ 06

Super,Tomáš si veze z MS šesté místo !!!!

TOMÁŠ KALIVODA SI VEZE DOMŮ Z MS ŠESTÉ MÍSTO !

Štafeta juniorů na MS vybojovala super umístění !

V neděli bylo MSJv lyžování  v americkém Park City završeno závodem štafet. Z juniorů se do boje o co nejlepší umístění pustila sestava Karel Macháč, Adam Matouš, Tomáš Kalivoda, Jan Pechoušek a společnými silami to dalo senzační 6. místo!

 „Jel jsem druhý úsek a měl jsem tam kontakt nějakého Kanaďana, kterého jsem se snažil udržet. Pak se mi ale povedlo mu v druhém kole nastoupit. Trochu jsem šetřil síly ta první dvě kola, ale stejně to bylo hrozně těžký, takže jsem vlastně neušetřil vůbec nic. Zkusil jsem to ale urvat a podařilo se mi ještě stáhnout tři lidi,“ dodal Matouš.

Třetí úsek byl v podání Tomáše Kalivody ze Strážova závodící za Fischer Ski klub Vimperk. „V prvním kole jsem pošetřil, ve druhém jsem nastoupil,“ řekl Kalivoda. „Tomáš je vorval a tím mě dostal pod tlak. Musel jsem jet před Švéďákem, Italem a Švýcarem a držel jsem si to do posledního kilometru, jenže pak mě Švýcar před finišem sjel a tam mi cukl na cílové rovince, to mě trochu mrzí. Ale my jsme se šetřili na příští rok na olympiádu, a tam jim to všem ukážeme!“ řekl odhodlaně finišman štafety Jan Pěchouček.

Tomáši blahopřejeme !!!!!!

 

2017/ 12/ 31
2017/ 02/ 01

Reprezentuje na MS v lyžování v USA

Tomáš Kalivoda ze Strážova ,student Sportovního gymnázia ve Vimperku závodící za místní  Fischer Ski klub Šumava Vimperk  dosáhl během druhého lednového víkendu jedinečného úspěchu v bílé stopě. Ve Vysočina aréně u Nového Města na Moravě vybojoval dva tituly juniorského mistra České republiky (v běhu na 10 km klasicky a na 10 km volnou technikou). Ke všemu ještě přidal bronz ze sprintu. Člen české juniorské reprezentace tak potvrdil svoji letošní excelentní formu, kterou již ukázal krásnými výsledky na mezinárodních závodech ve Slovinsku, Itálii a Německu. Gratulujeme! Tomáš si svými výkony zajistil nominaci na Mistrovství světa juniorů, které se koná v  tomto týdnu od 30.1. do 5.2.2017 v Park City v USA a kde reprezentuje Českou republiku .

2017/ 12/ 31
2016/ 11/ 262017/ 12/ 31
2016/ 11/ 14

S DRUHÝM V TABULCE ODEHRÁLI VYROVNANOU PARTII

   Hosté z předměstí Plzně přijeli do Strážova s vyfiknutou fazónou ozdobenou několika posledními vysokými výhrami. Na jejich hřišti přěsvědčivě  4:0 prohrál Svatobor Hrádek a debakl 9:0 si odvezly v minulém kole z Černic také do té doby druhé v tabulce Chanovice .

2017/ 12/ 31
2016/ 10/ 252016/ 12/ 31
2016/ 10/ 24

Naděje na zisk bodů skončila pět minut před koncem

V 9.kole 1.B třídy měli muži Strážova velmi dobře rozehranou partii v derby na hřišti v Dlouhé Vsi. Naději na zisk bodů ale zmařila chyba (u kolikátá v tomto ročníku…) v obranné činnosti a domácí pět minut před koncem šťastným gólem si zajistili jednobrankové vítězství. Škoda pro nás, kdyby, ale kdyby a to jsou ty chyby…. Někomu třeba již postačí, aby si našel odpověď na otázku, proč zbytečně ztrácíme body třeba zhlédnutím sestřihů z domácích zápasů.

Více z průběhu 9.kola   ZDE a na www.fotbal-strazov.cz  

2016/ 12/ 31
2016/ 10/ 18

8. kolo 1.B třídy Strážov – SK KLATOVY B 1:3(1:2)

8. kolo 1.B třídy – 8.10.2010

Kovodružstvo Strážov – SK KLATOVY B 1:3(1:2)
Trenér Strážova Petr Presl “ Dnešní derby duel byl před slušnou návštěvou jedním ze smolnějších pro domácí tým, když určitě přinesl řadu zajímavých situací na obou stranách hřiště. štěstí se dnes přiklonilo na kopačky hostů z Klatov, kteří byli efektivnější v koncovce. Strážov si ale vytvořil několik více než dobrých šancí, které bohužel brankou neskončily.Velké šance zahodilo postupně několik hráčů ale zlomová byla branka do šatny na 1:2. Hosté si tedy odvezli 3 body, ale myslím , že domácí hráči tentokrát nepropadli a potvrdili, že dokážou sehrát dobrý zápas i proti favorizovaným týmům „.
Branky: 22. Soušek Luděk – 23. Zahálka Pavel, 44. Matějka Daniel, 58. Vacovský Václav. Rozhodčí: Chmelík Miroslav, 90 diváků.

sestrih-branek

 sestrih-z-utkanisestrih-z-utkani

2016/ 12/ 31
2016/ 09/ 13

Radostná pouťová atmosféra zůstala v kabinách

To co mohli nabídnout fotbalisté v průběhu jara v boje o záchranu a ještě jakž takž v úvodním podzimním zápase s Chotěšovem, který vyhráli 4:0 bohužel o pouti svým příznivcům i dalším divákům, kterých se v ochozech sešlo více než 150 tomu tak nebylo. Odevzdaný výkon bez bojovnosti, jakéhokoliv náznaku myšlenky, která by dala jejich hře smysl a také prakticky bez vážného ohrožení branky hostů, tak to moc společného s fotbalem tentokráte nemělo. Škoda pro hráče, kteří mohli nějaké ty příznivce přilákat, ale spíše opak bude pravdou a škoda pro ty, kteří přišli na hřiště za zábavou. Tam si ji moc opravdu neužili, snad jedině, že se vrátli zpátky na níměstí!  

2016/ 12/ 31
2016/ 09/ 09

STRÁŽOV - SOKOL MĚČÍN ( v neděli 11.9. od 16:00)

 

 

   

KOVODRUŽSTVO STRÁŽOV - SOKOL MĚČÍN ( NEDĚLE 16:00)

Po prvních dvou kolech mají v tabulce domácí i Měčín stejně bodů, kdy body oba ztratili na hřišti stejného soupeře v Chanovicích, který se právě těchto získaných  bodů dostal do čela tabulky. Na výsledky ve vzájemných zápasech nelze brát příliš zřetel, neboť jsou kolísavé, jednou vyhraje doma Strážov, podruhé Měčín. Ostatně naposledy to bylo podobné, kdy v poslední utkání minulého ročníku domácí vyhráli v Měčíně a tak by ani dělba bodů pro změnu možná ani nepřekvapila. Domácí ale slaví , mají ve Strážově pouť a rádi by slavili i po utkání.

http://www.sumavanet.cz/fotbal/prectete.asp 

 

 

 

2016/ 12/ 31
2016/ 08/ 302016/ 12/ 31
2016/ 08/ 302016/ 12/ 31
2016/ 08/ 28

V neděli to opět začne, nesmíte o toho chybět !

          Vážení příznivci strážovského fotbalu, po více než dvouměsíční přestávce se v poslední srpnový víkend otevřou brány nového soutěžního ročníku 2016/2017. Ten uplynulý byl pro náš klub velmi náročný.

          A týmu se podařilo po téměř ztracené a zpackané podzimní sezóně letos na jaře zachránit pro Strážov důstojnou soutěž, krajskou 1. B třídu. V novodobé historii fotbalového klubu  to bylo zřejmě nejtěžší období, kterým v posledním ročníku prošel. Ono opustit soutěž, kam náš klub z pohledu posledních minimálně padesáti let vždy patřil, by bylo více než smutné. Věřme, že své si hráči, vedení klubu i my jako diváci již vytrpěli a doufejme, že již první podzimní duel nového soutěžního ročníku bude lepší než ten před rokem, kdy jsem zahájili nepovedený ročník prohrou. Také proto, aby tomu tak nebylo, musíte o toho být, nesmíte chybět!!!!

2016/ 12/ 31
2016/ 08/ 24

Program utkání SK Strážov - podzim 2016

                                                                                                   Rozlosování podzim 2016

2016/ 12/ 31
2016/ 08/ 01

PO PŘÍPRAVĚ JIŽ NA OSTRO

Nový  ročník  fotbalových soutěží již pomalu klepe na dveře. Premiéra muže Strážova v 1.B třídě  čeká v neděli  28. srpna  na domácím hřišti v duelu s nováčkem soutěže TJ Chotěšov. Ještě před tím absolvují po dovolené krátkou přípravu. Více o strážovském fotbale(termíny, výsledky, tabulky) na www.fotbal-strazov.cz 

2016/ 12/ 31
2016/ 06/ 252016/ 12/ 31
2016/ 06/ 252016/ 12/ 31
2016/ 06/ 242016/ 12/ 31
2016/ 06/ 152016/ 12/ 31
2016/ 05/ 30

Škoda zbytečně ztracených bodůi

STRÁŽOV – SPÁLENÉ POŘÍČÍ 0:2 (0:2)

V předposledním domácím zápase  končícího soutěžního ročníku 1.B třídy se příznivci strážovské kopané branky v síti soupeře nedočkali. Naši borci po zbytečných chybách v obraně v první půli dvakrát inkasovali. Po přestávce ve snaze o zkorigování výsledku soupeře zatlačili, vytvořili si  brankové příležitosti, které ale s přehledem hrající obrana hostů na čele s brankářem, mnohdy  i za cenu velkého štěstí zlikvidovala.   

2016/ 12/ 31
2016/ 05/ 23

Muži vyhráli pošumavské derby v Chanovicích

Ve 22. kole  1.B třídy  čekal muže SK Kovo Strážov  další důležitý zápas o záchranu. Zvádli ho opět na výbornou a z pošumavského derby hraném v Chanovicích přivezli druhou jarní výhru ze hřiště soupeře. Na rychlé vedení domácích z osmé minuty do poločasu  odpověděli vyrovnáním, které zařídil Chaluš a po přestávce dvěma góly nejlepšího střelce týmu Davida Kološe získali tři bod

2016/ 12/ 31
2016/ 05/ 16

S třetím celkem tabulky uhráli doma zasloužený bod

Po odehrání 21.kola 1.B třídy zbývá do konce ročníku sehrát pouze pět utkání. V podstatě v každém z nich nyní na sebe narazí v derby týmy z Pošumaví a tak případné ztráty budou o to více bolet.

Již třetí derby a vždy bez bodů mají za sebou Chanovice, které po prohře v Měčíně a doma s D.Vsí neuspěly nyní ani v Hrádku. Dalším soupeřem Chanovických bude v následujícím kole na jejich hřišti Strážov. Ten se tentokráte musel doma spokojit pouze s bodem, když dva si odvezly a svojí neporazitelnost na 12 zápasů v řadě rozšířily rozjeté Štěnovice. 

2016/ 12/ 31
2016/ 05/ 132016/ 12/ 31
2016/ 05/ 09

I V OSLABENÍ BYLI ÚSPĚŠNÍ

Další úspěšný víkend mají za sebou fotbalisté Strážova v 1. třídě. I v oslabené sestavě bez opory řadních řad V. Čížka, v útoku bez A.Presla  a od 25.minuty po odstoupení B. Mayera pro zranění dokonce o deseti museli čelit přesile domácího Starého Smolivce ! Nakonec to zvládli , gólem mladíčka T. Volfa , který vypracoval další Tomáš Faltín vyrovnali a byli ještě úspěšní v penaltovém rozstřelu ! Další důkaz toho, když se na hřišti o co nejlepší výsledek po sportovní stránce perete až do úplného závěru každého zápasu ! Kluci děkujem !!!!! V neděli by bylo krásné to doma potvrdit a svalit třetí tým tabulky, který již jedenáct zápasů neprohrál. Bylo by to krásné, kdyby to opět poznal u nás ve Strážově. Mohlo by to vyjít, ale bude to kluky na hřišti bolet, ale radost z vítězství by měla všechno nahradit. To je ta nejlepší regenerace, i když pivo pak také chutné všem ještě lépe.

Další podrobnosti na www.fotbal-strazov.cz 

2016/ 12/ 31
2016/ 05/ 02

OTOČILI VÝSLEDEK A BODY ZŮSTALY DOMA

Další na jaře velmi příjemná zpráva pro strážovský fotbal z průběhu mistrovské soutěže krajské 1.B třídy . V nedělním duelu doma muži získali další tři body. I přes nepříznivý stav, kdy od páté minuty prohrávali, dokázali se Starým Plzencem otočit výsledek a dotáhli zápas do vítězného konce. Nechtěli bychom to zakřiknout, ale proti podzimu se výrazně týmu začíná dařit a hlavně, o svůj úspěch na hřišti zase dokáže zabojovat a i když to třeba hráče bolí, určitě odměna pro ně i diváky za radost z vítězství za to stojí.  Z osmi podzimních bodů již tento tým rozšířil svoje konto po poslední domácí výhře na současných dvacet bodů a je na dobré cestě (ta je ale ještě dlouhá) k záchraně.

2016/ 12/ 31
2016/ 04/ 25

PŘIVEZLI PRVNÍ ,VELMI DŮLEŽITÉ BODY Z VENKU

Strážov si odváží z Losiné důležité tři body do tabulky po bojovném výkonu s nepříjemným soupeřem. Utkání samotné přineslo několik dramatických okamžiků na obou stranách hřiště, ale jinak mělo vyrovnanou úroveň. Trenér Strážova Petr Presl : „ Klukům musím poděkovat jako týmu a jen si přeji, aby dokázali v tomto duchu pokračovat ve zbytku jarní části soutěže.“

2016/ 12/ 31
2016/ 04/ 18

KONEČNĚ SE ZBAVILI ČERNÉHO PETRA

Tak konečně z  průběhu tohoto soutěžního ročníku 1.B třídy příznivá zpráva . Sestupem ohrožený tým mužů  Strážova se po 12 kolech,  které si vytrpěl na posledním místě  tabulky se po výhře na domácí půdě nad rezervou TJ Přeštice odpoutal od samého dna. Své místo přenechal ovšem soupeři, Sokolu Losiná , který ho čeká již v následujícím kole již tuto sobotu na domácí půdě k přímému souboji o šest bodů. Karty jsou rozdány a již tento duel rozhodne o mnohém. Takže kluci, hodně štěstí, budete ho potřebovat i nadále!!!

2016/ 12/ 31
2016/ 04/ 11

ZE HŘIŠTĚ LÍDRA S ČESTNOU PORÁŽKOU

1.B třída pokračovala jarním třetím kolem. První místo si upevnila Keramika Chlumčany, která vede s luxusním náskokem deseti bodů. Na ty poslední tři body se ale musel lídr tabulky v duelu se Strážovem hodně nadřít a se štěstím svoje hubené vítězství v duelu první s posledním nakonec uhájit.

2016/ 12/ 31
2016/ 04/ 04

SOUBOJ O ŠEST BODŮ VYHRÁLI

Utkání naděje vidělo 110 diváků na hřišti ve Strážově ve kterém domácí jednoznačně porazili v duelu o šest bodů Merklín a bodově hrozivý rozdíl snížili na týmy z konce tabulky na  rozdíl hratelný.

2016/ 12/ 31
2016/ 04/ 01

STRÁŽOVŠTÍ HOSTÍ MERKLÍN

V tomto duelu se bude hrát o šest bodů. Případná výhra by Strážovu v boji o záchranu dost pomohla, naopak neúspěch by domácím již jejich velice těžkou  situaci zkomplikoval. Proto budou potřebovat domácí hráči Vás, abyste je v co největším počtu v jejich úsilí podpořili. Počasí by mělo fotbalu přát, a když by pomohlo i trochu toho sportovního štěstí, pak byste nemuseli návštěvy tohoto fotbalového klání litovat. Na podzim vyhrál tento duel na svém hřišti doma Merklín těsně 2:1. 

2016/ 12/ 31
2016/ 03/ 22

O TŘETÍ MÍSTO PŘIŠLI V POSLEDNÍ MINUTĚ

Zápasy o konečné pořadí  na zimním turnaji  v Sušici proběhly na základě umístění celků ve skupinách ve dnech 19. a 20.3. Tým mužů Strážova nastoupil proti klatovské divizní rezervě  se kterou v generálce na první jarní soutěžní utkání prohrál brankou v poslední minutě tohoto duelu. 

2016/ 12/ 31
2016/ 03/ 22

PROGRAM UTKÁNÍ KLUBU - JARO 2016

Přechodné období mezi podzimní a jarní sezónou soutěžního ročníku 2015/2016 skončilo. Tato zimní pauza  vzhledem k tomu, že Strážov přezimoval na posledním místě tabulky, tak ta rozhodně  nepatřila k těm pohodovým. Nicméně také to přináší sport i život, radost a zklamání.  O prodlouženém velikonočním víkendu čeká naše muže  první krok k záchraně. Venku to budou mít hodně těžké, ale o týden později doma s Merklínem již půjde skutečně do tuhého. Bude to boj o šest bodů a všechny musí zůstat doma. Takže, nyní nepropadnout na hřišti v Žákavé a k tomu po celé jaro přejeme hodně úspěchů a hlavně štěstí, toho bude třeba v míře vrchovaté. A když t náhodou s tou záchranou nevyjde, my budeme na  fotbal  chodit rádi  dál,  i na okresní přebor. Níž ale ne, to ani k tradicím fotbalu ve Strážově přece nelze dopustit!!!

2016/ 12/ 31
2016/ 03/ 13

NA SVOJÍ PRVNÍ LETOŠNÍ VÝHRU

Po dvou remízách na zimním  turnaji v Sušici se muži Strážova dočkali letošní první výhry. V duelu za umělého osvětlení s domácí rezervou dokázali otočit dvoubrankové vedení soupeře v cenné vítězství. Těch letos hlavně na jaře v soutěžníczápasech bude třeba co nejvíce !!

2016/ 12/ 31
2016/ 03/ 06

DALŠÍ, TENTOKRÁT VELMI CENNÁ REMÍZA

Také ve druhém zápase v rámci zimního turnaje v Sušici strážovsští hráči remizovali. Tentokráte ale plichta s třetím týmem tabulky 1.B třídy je výrazně cenější než ta před týdnem s TJ Měcholupy. Pro náš tým , který nastoupil  ve velmi omlazené sestavě je to povzbuzení do dapší fáze přípravy na jarní část mistrovské soutěže. Jen tak dál !

2016/ 12/ 31
2015/ 11/ 16

JAK ZAČALI, TAK TAKÉ SKONČILI...

Ani poslední soutěžní duel mužů na podzim SK Strážov nevyšel . Dopadl obdobně jako ten úvodní v srpnu  prohrou. Jak začali, tak také skončili!

2015/ 12/ 31
2015/ 11/ 14

I v listopadu má krajina co nabídnout

Nejen fotbal ale i krásná příroda patří neoddělitelně ke Strážovu a jeho okolí.

2015/ 12/ 31
2015/ 11/ 142015/ 12/ 31
2015/ 11/ 09

VENKU NA PODZIM STRÁŽOV NA BODY NEDOSÁHL

Bohužel  vážení přiznivci strážovské kopané statistiky nelžou. Pohled na výsledky odehrané muži Strážova na hřištích soupeřů v průběhu letošního podzimu je doslova žalostný. Z odehraných šesti zápasů šest proher, pasivní skóre 3:15 a procentuální úspěšnost tudíž nulová. Ani poslední duel v Hrádku nebyl výjimkou a také to je důvodem, že domácí Svatobor vrátil Strážov opět v tabulce na poslední místo, neboť dosud poslední Merklín dokázal alespoň na podzim přivést z venku šest bodů!!! Svitne alespoň jiskřička naděje pro jaro v posledním domácím zápase, kdy náš tým hostí na strážovském super pažitu v derby čtvrtý tým tabulky Sokol Měčín? Tento zápas se hraje netradičně již v sobotu a má začátek již ve 13:30 hodin . Budou k tomu hráči potřebovat i vás všechny. Přijďte je k získání této jiskřičky naděje na záchranu sami podpořit. Budou to potřebovat!!

2015/ 12/ 31
2015/ 11/ 02

VŠECHNY BODY Z DERBY ZŮSTALY DOMA

Po hluchém období, kdy příznivci strážovské kopané i samotní hráči A týmu mužů Strážova zápas od zápasu doufali, že se prolomí období neúspěchů a žalostná bodové konto se rozroste o nějaký ten další cenný bodík přišel světlý okamžik v podobě zisku třech bodů . Výhra v derby nad Dlouhou Vsí přinesla alespoň jeden pozitivní prvek , Strážov se zbavil černého Petra a posunul se z posledního místa o stupínek výš. Jen tak dál, ale do konce podzimu bodovat nebude tak snadné. Strážov má před sebou dvě další pošumavská derby. Tuto neděli v posledním podzimním zápase venku v Hrádku má za soupeře druhý tým tabulky, místní Svatobor a podzim pak zakončí náš tým na domácím hřišti duelem se Sokolem Měčín.

2015/ 12/ 31
2015/ 10/ 25

10.KOLO 1.B TŘÍDY - 24.10.2015

S. SPÁLENÉ POŘÍČÍ - SK KOVODRUŽSTVO  STRÁŽOV  3:1 (1:0)

Branky: 6. Šefl Jiří, 50. Budra Filip, 90. Šlajs David -  60. Plíhal Martin

Rozhodčí: Picek Lukáš. ŽK 1:3. Diváků 80.

SESTAVA SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – A. Bouberle, M. Chaluš (ŽK), J. Franc, D. Kološ, M. Plíhal (ŽK), O. Uruba (ŽK), O. Jánský (46. Z. Vítovec), L. Janka, J. Hosnedl, M. Denk. 

Zápis (sestavy) ZDE

2015/ 12/ 31
2015/ 10/ 18

Nedaří se, Strážov zůstává s pěti body stále posle

Další  pošumavské derby se hrálo ve Strážově a úspěšnější z něho vyšli hosté z Chanovic. Strážovu se nadále v 1.B třídě nedaří a po devíti odehraných zápsech zůstávají v tabulce s pohými pěti body stále poslední.   

2015/ 12/ 31
2015/ 10/ 16

Pozvánka na utkání 18.10. muži 1.B třída

SK STRÁŽOV - HAAS CHANOVICE

Chanovice přijíždí na hřiště do Strážova ozdobeni poslední výhrou doma na druhým v tabulce Svatoborem Hrádek. Domácím se nedaří, jsou nadále v tabulce poslední a naděje, aby tomu nebylo tak přes celou zimu žije jen přes vydařený podzimní závěr a ten bude sakra těžký! Mimo klání s Chanovicemi čekají Strážov doma další dvě derby s Dlouhou Vsí a Měčínem, ale také zápasy venku ve Spáleném Poříčí a v Hrádku.

 

2015/ 12/ 31
2015/ 10/ 11

Z venku potřetí za sebou bez branek i bez bodů

Po první podzimní výhře v minulém kole doma další naděje na rozmnožení bídného bodového zisku na hřišti venku opět zhasla. Strážov potřetí za sebou ani nebodoval ani neskóroval a vrátil se ze Štěnovic s prázdnou. Pokud se dějí zázraky, pak na to, aby tým mužů nepřezimoval do jara v tabulce na poštáři s nápisem černý Petr 1.B třídy již zbývá posledních pět zápasů. První z nich bude na programu tuto neděli, kdy Strážov na domácím hřišti hostí Chanovice. 

2015/ 12/ 31
2015/ 10/ 05

CENNÉ PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ ZŮSTALO DOMA

STRÁŽOV - STARÝ SMOLIVEC  2:1 (0:1)

Domácí vstoupili do zápasu s odhodláním zatáhnout za záchrannou brzdu a začít naplno bodovat. Toto předsevzetí se jim nakonec podařilo splnit, ale snadné to nebylo. ALE POVEDLO SE !!! 

2015/ 12/ 31
2015/ 09/ 24

ANI VLASTNÍ BRANKA HOSTŮ NIC NEVYLEPŠILA

Po pěti kolech ve kterých hrál Strážov již třikrát na domácím hřišti má v 1.B třídě pouze dva body. V tabulce nestačí tato hubená bilance na víc než na poslední místo. Někdo poslední musí být, ale jen aby to nebylo úplně na konci ročníku, to by znamenalo  moc smutné loučení  s krajskou soutěží se kterou je historie strážovské kopané téměř srostlá...

2015/ 12/ 31
2015/ 09/ 182015/ 12/ 31
2015/ 09/ 14

Nic převratného, Strážov body z Přeštic nevozí

Ani v době největší slávy fotbalového týmu mužů SK Strážov v 1. A třídě nebylo pravidlem, že by se z utkání hraných na hřišti v Přešticích s domácí rezervou body vozily. O to méně se očekávalo, že by tentokráte výjimka potvrzovalo pravidlo a tak Strážov po duelu v Přešticích se s dosud získanými 2 body zeb čtyř zápasů  krčí v tabulce na předposledním místě , a to není vůbec hezký pohled. 

2015/ 12/ 31
2015/ 09/ 14

Pouťové utkání SG STRÁŽOV-SG MOCHTÍN 12.9.

VIDEO Z UTKÁNÍ BÝVALÝCH HRÁČŮ STRÁŽOVA A MOCHTÍNA  

2015/ 12/ 31
2015/ 09/ 07

Byly to nervy , ale dva body nakonec potěšily!!

Ani ve třetím kole 1. B třídy sk. B si týmy v domácím prostředí svojí pošramocenou pověst z úvodního kola nového ročníku příliš nevylepšily. Platí to jak o Chanovicích, které doma prohrály již druhé utkání. Po Losiné si v tomto kole odvezly body fotbalisté do Starého Smolivce. Žádnou velkou díru do světa doma neudělala ani Dlouhá Ves. Do třetice sice v souboji s týmy z jižního Plzeňska konečně dosáhla na bod, ale při výhodě domácího hřiště nemůže být jeden bod za remízu s nováček s Losiné důvodem ke spokojenosti. Ke dvěma výhrám přidal cenný bod Sokol Měčín,  který přivezl ze Štěnovic  a v tabulce má na druhém místě stejný počet bodů jako vedoucí Chlumčany. Lidr tabulky poprvé ztratil body, když prohrál na pokutové kopy svůj duel ve Strážově, Pro domácí Kovo to znamená první bodový zisk v tomto ročníku. Nováček z Hrádku si druhou domácí výhrou, tentokráte nad rezervou Přeštic si opět polepšil v tabulce a ze čtvrtého místa ztrácí na čelo tabulky pouhý jeden bod.

2015/ 12/ 31
2015/ 09/ 032015/ 12/ 31
2015/ 09/ 032015/ 12/ 31
2015/ 09/ 03

Pozvánka na mistrovské fotbalové utkání 6.9. 16:00

Ve třetím soutěžním utkání, v druhém na domácí půdě  budou usilovat o zisk prvním mistrovských bodů. Nebude to nijak snadné, hosté z Chlumčan vyhráli své oba předcházející zápasy a jsou po druhém kole na čele tabulky!

2015/ 09/ 07
2015/ 08/ 24

V premiéře nového ročníku si odvezli body hosté

STRÁŽOV - ŽÁKAVA 1:4 (0:3)

Úvodní utkání nového ročníku 1.B třídy se Strážovu nepovedlo. O své prohře rozhodl  v  domácím prostředí  již v prvním poločase, kdy umožnil soupeři  nedůraznou hrou plnou chyb  si vytvořit  dostatečný počet šancí k získání tříbrankové vedení.

Branky: 80. Kološ David (PK) - 24. Šimeček Jan, 30. a 61. Boukal Matěj, 33. Skala Michal

Rozhodčí: Nesvadba Karel; ŽK 0:3; Diváků 115

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, M. Chaluš, M. Denk, D. Kološ, V. Čížek, T. Volf (68. B. Mayer), M. Plíhal (46. L. Janka), J. Franc, J. Hosnedl, A. Presl.

 

Zápis z utkání (sestavy, branky) ZDE

2015/ 12/ 31
2015/ 08/ 19

V generálce Strážov porazil Měcholupy

Přípravné utkání 18.8.2015

STRÁŽOV - MĚCHOLUPY 2:0 (0:0)

Poslední přípravné utkání Strážova na nový ročník 1.B třídy, který začne již tuto neděli 23.8. Strážov v úvodním duelu hostí Žákavou  a utkání začíná v 16:00 hodin. 

Autorem obou branek Strážova byl střídající Broněk Mayer a rozhodl o zasloužené výhře svého týmu góly v první čtvrthodině II.poločasu. 

 Rozhodčí Pressl Václav ; Diváků 60. 

2015/ 12/ 31
2015/ 06/ 212015/ 12/ 31
2015/ 06/ 15

KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÉ. DOBRÉ JSOU I TŘI BODY

STRÁŽOV-ŽÁKAVA 2:1 (2:1)

Soutěžní ročník 2014/2015  1.B třídy, sk.B patří již k historii. Tu uzavřel závěrečným zápasem celé soutěže Strážov, který doma v kombinované sestavě dokázal vzít tři body Hozům ze Žákavé. I když to bylo utrápené vítězství má také svojí cenu, neboť hosté měli svojí kvalitu, kterou potvrdili v minulém kole, když na domácím hřišti připravili suverénnímu vítězi soutěže Sokolu Košutce (ta v posledním kole rozdrtila druhý Mochtín 8:0) první letošní porážku. Domácím spíše uškodila než pomohla rychlá vedoucí branka kterou dal již ve druhé minutě Broňa Mayer. Rozdíl e vyrovnaném utkání na hřišti byl ve výkonech brankářů. Zatím co domácí Michal Javorský několikrát svými zákroky svůj tým podržel, hosté měli svého gólmana na pravém místě až po vystřídání náhradníkem.

Přestože se domácím hra příliš nedařila, měli dostatek gólových šancí na to, aby tento duel rozhodli výrazným způsobem ve svůj prospěch již v prvním poločase. Rozhodla až branka Uruby, který ukázkově zakončil svoje sólo a vstřelil poslední gól Strážova v utrápené sezóně. Nicméně konec dobrý všechno dobré. Hoši děkujme za to, že ve Strážově i v příštím ročníku, který začne v druhé polovině srpna budeme moci chodit opět na 1.B třídu!

Branky: 2. B.Mayer, 40. O.Uruba - 19. Huňáček (penalta); Rozhodčí: Liškutín; Diváci: 100

SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – K. Mundl, A. Presl, M. Chaluš, M. Šlégl – J. Hosnedl, T. Faltín, O. Uruba, D. Kološ – B. Mayer, T. Volf.

2015/ 12/ 31
2015/ 06/ 07

PŘEKVAPIVÉ A DŮLEŽITÉ TŘI BODY Z VENKU

V posledním soutěžník utkání v tomto ročníku na hřišti soupeře dosáhl tým mužů Strážova velmi cenného a důležitého vítězství. Přivezl tři body, body klidu a jistoty ze hřiště, odkud soupeři body nevozí . Tím jsou prakticky existeční starosti jzažehnány . Příznivci Strážova se mohou těšit, že i v příštím ročníku se bude hrát na krásném pažitu ve Strážově 1.B třída !!!

HAAS CHANOVICE - SK STRÁŽOV 0: 1 ( 0: 1)                     

Domácí začali za velkého horka velmi vlažně. Z letargie je neprobrala ani branka Tomáše Faltína pro  chybě stopera Pavlovského. Druhý poločas Strážov hájil jednobrankové vedení , ale brankář Michal Javorský  se postaral svými zákroky o to, že uhájil čisté konto. Domácím se ho ani z několika vyložených šancí překonat nepodařilo. Zápas rozhodl Tomáš Faltín, který na sebe převzal na jaře roli lídra strážovských střelců . Byla to Tomášova  pátá branka ve třech posledncíh zápasech za sebou. 

Sestava Strážov: Javorský Michal, Hosnedl Jiří, Chaluš Michal, Denk Michal/51.Bouberle Antonín/, Vítovec Zbyněk, Čížek Vladimír, Oruba Ondřej, Faltín Tomáš, Janka Luděk /82.Drmola Vojtěch/, Mayer Bronislav/Volf Tomáš/, Presl Aleš     

Branky: 34. Faltín; ŽK: 0:2; ČK: 0:1 (87.Uruba Ondřej),  diváků 130            

2015/ 12/ 31
2015/ 06/ 02

Video z utkání mužů Strážov- Štěnovice

Dvanáctiminutový sestřih (branky, nejzajímavější situace) z utkání  mužů  Strážov (1.B třída) které se hrálo v neděli dne 31.5. 2015 .  Možnost nastavení (na spodní  liště)  na kvalitnější rozlišení 720p HD. 

2015/ 12/ 31
2015/ 06/ 01

Důležité utkání Strážov zvládl , má body i střelce

SK STRÁŽOV – ŠTĚNOVICE  2:0 (1:0)

Branky: 6. a 73. Faltín Tomáš. Rozhodčí Rubáš Jaroslav, ŽK 0:4, ČK 0:1 (86. Krásný Martin), diváků 90.

Sestava Strážova : M. Javorský – J. Michel, V. Čížek, L. Janka, K. Mundl (84. J. Franc) – M. Chaluš, J. Hosnedl, T. Faltín, D. Kološ – O. Jánský (41. B. Mayer), A. Presl.

Petr Presl 

Důležité utkání Strážov zvládl hlavně díky nejlepšímu hráči na hřišti Tomáši Faltínovi, který stejně jako v posledním domácím utkání dokázal vstřelit dvě branky do soupeřovi branky. Protože strážovská brankář Javorský dokázal udržet čisté konto, mohli se domácí radovat ze zisku 3 bodů. Duel nenabídl nijak oslnivý fotbal , ale to se v této fázi soutěže stává sporadicky. Domácí bojovali pokud jim síly stačily a soupeř místo snahy o zvrat začal diskutovat s rozhodčím a svou nedisciplinovaností se připravil o šanci zápas zdramatizovat. Tento bodový zisk bude ale Strážov muset ještě podpořit nějaký bodíkem ze zbývajících dvou duelů.

2015/ 12/ 31
2015/ 05/ 25

Není nic ztraceno - musíme v neděli doma vyhrát!

 

CHLUMČANY – STRÁŽOV   5:0 (2:0)

Branky: Havlíček 2, Šimána 2, Nohava; ŽK: 0:3. Rozhodčí Kafka, Čermák, Kohout.

Sestava Strážova: Javorský, Janka, Chaluš, Michel, Denk , Uruba, Kološ, Faltín, Hosnedl, Plíhal (12. Šlégl) Jánský (55.Kutný).

Více z výsledků posledního kola      1. B TŘÍDA skupina B 23 . kolo 23.-24.5.  a  1. B TŘÍDA

2015/ 12/ 31
2015/ 05/ 11

V DERBY DVOU POSLEDNÍCH SE BODY DĚLILY

S. MĚČÍN - SK STRÁŽOV  0: 0 ( 0: 0)PK 3:2

Utkání dvou posledních družstev nepřineslo pro diváky zajímavý fotbal.  Brankových příležitostí bylo na obou stranách po skromnu.   Remíza vzhledem k průběhu utkání byla spravedlivá. Na PK byli úspěšnější domácí kdy rozhodující PK proměnil Jan Duchek.

Sestava Strážov : Javorský, Michel, Chaluš, Denk, Kološ( 82 min Plíhal), Janka, Uruba, Faltín, Jánský46 min Mayer), Hosnedl, Presl

 

Utkání řídila trojice rozhodčích jako hlavní Hromka, na čarách Černý a Valenta

Více z průběhu 21.kola 1.B třídZDE

2015/ 12/ 31
2015/ 04/ 302015/ 12/ 31
2015/ 04/ 302015/ 12/ 31
2015/ 04/ 27

Dlouhá Ves doma vrátila Strážovu podzimní prohu

DLOUHÁ VES - SK STRÁŽOV  2: 0 ( 2: 0)                

Sestava Hostů : Javorský, Šlegl (77.Mayer) , Chaluš, Denk, Kološ, Čížek, Jánský (57. Uruba), Faltín, Janka, Hosnedl (68.Plíhal),  Presl  .  Branky : 16. a 23.  Švec Pavel. Rozhodčí: Petržílka Jiří. ŽK: 6:2; ČK: 0:1, diváků 100.

1.B_třida_19_kolo_25.4.pdf

 

 

2015/ 12/ 31
2015/ 04/ 272015/ 12/ 31
2015/ 04/ 22

Čekání na první jarní body doma pokračuje

SK STRÁŽOV - S. BLOVICE 0: 2 ( 0: 1)         

Strážov nastoupil k důležitému zápasu dvou týmů ze spodních pater tabulky silně oslabený. V sestavě chybělo šest hráčů stabilní sestavy  a na body opět ani v druhém domácím zápase nedosáhl.

Utkání nemělo oboustranně nijak oslnivou úroveň, ale hosté dokázali využít ke vstřelení branky v první půli dobře zahraný trestný  kop z ideální vzdálenosti . šance domácích sice přišly, ale výsledkem bylo jen několik závarů před bránou hostů. pojistku bodového  zisku přidali blovičtí hráči v závěru povedenou křižnou střelou z hranice vápna do šibenice branky M.Javorského.

Trenér Petr Presl : „ O reparát se po tomto neúspěchu  budeme muset pokusit  za týden v Dlouhé Vsi v silnější sestavě a bojovnějším výkonem“.

Branky: 18. Laibl, 85. 18. Hajský,   ŽK: 2:2, diváků 100

SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský - Z. Vítovec , M. Chaluš , M. Denk , D. Kološ - V. Čížek , M. Plíhal (76.  T. Volf) , T. Faltín , L. Janka - J. Hosnedl , O. Jánský (57.  T. Volf)

Kompletní_výsledky_18.kola_1.B_třídy

2015/ 12/ 31
2015/ 04/ 06

FAVORIT SI ODVEZL VŠECHNY BODY

SK STRÁŽOV - SP. POŘÍČÍ   0: 1 ( 0: 0)                    

Branky: 61. Fiala; ŽK: 2:4; diváků 120. 

Strážov: M. Javorský – V. Čížek, L. Janka , J. Michel, M. Šlégl (70. B. Mayer) , J. Hosnedl, O. Uruba , T. Faltín, M. Chaluš, A. Presl (78. T. Volf), D. Kološ.

1.B trida_ vysledky z 16_kola .pdf

2015/ 12/ 31
2015/ 03/ 302015/ 12/ 31
2015/ 03/ 23

14.kolo 1.B třídy - 22.3.2015

KOŠUTKA PLZEŇ – STRÁŽOV  6: 1 (2: 0)                

Petr Presl

Strážov nastoupil do utkání s respektem a bez stabilního J.Michela v obraně. Začátek zápasu ještě stačil pokrývat pohyblivé hráče Košutky, ale po zranění M.Šlegla, který musel odstoupit v 35.minutě a dalším  nepříjemném oslabení, když od 25. do 65. minuty odehrál se zraněným kolenem Aleš Presl, se už domácí dokázali brankově prosadit.

 Skóre pomalu narůstalo na straně fotbalovějších domácích hráčů a přesto že hosté měli také několik dobrých příležitostí hlavně po standardních situacích, korekce se dočkali až v závěru z PK, bohužel za rozhodnutého stavu.

Branky: Triner 2, Blaženovský, Forejt, Kalaš, Staňka -70. Kološ; ŽK: 2:2, diváků 30.Rozhodčí   : Krauz

 

Sestava Strážova : Javorský Michal, Čížek Vladimír, Janka Luděk, Hosnedl Jiří, Šlegl Marek ( 35.Volf Tomáš ) , Uruba Ondřej, Faltín Tomáš, Chaluš Michal, Denk Milan, Kološ David, Presl Aleš ( 65.Mayer Bronislav )

Výsledky prvního jarního kola 1.B třídy  

14_kolo_1__B_tida___22_3_2015.pdf

2015/ 12/ 31
2015/ 03/ 09

Turnaj v Sušici jde do finále

 Zápasy 3.kola ve skupinách skončila základní část zimního turnaje TJ Sušice EL-WEST . Turnaj bude ukončen o víkendu duely podle umístění v tabulkách o konečné pořadí.  O celkové vítězství si to rozdají mezi sebou Hradešice s obhájcem loňského vítězství TJ Sušice B o 3.-4.místo bude hrát Hrádek s Mochtínem a o 5-6. místo se střetne Strážov se TJ Měcholupy . 

2015/ 12/ 31
2015/ 03/ 082015/ 12/ 31
2015/ 03/ 04

Fotbalová příloha Klatovského deníku

Jste zvědaví, v jakých sestavách a s jakými posilami nastoupí v jarní fotbalové sezoně týmy z Pošumaví i z celého Plzeňského kraje v ČFL, divizi a krajském přeboru?

 

2015/ 12/ 31
2015/ 02/ 232015/ 12/ 31
2015/ 01/ 25

Zimní turnaj TJ Sušice za účasti SK Strážov(muži)

Tým mužů SK Kovodružstvo Strážov v rámci přípravy na jarní sezónu se zúčastní zimního turnaje TJ Sušice . Na turnaji od  21. února sehraje tři utkání ve skupině a podle umístění v tabulce skupiny A sehraje čtvrté utkání o konečné pořadí v turnaji. 

Po skončení turnaje začíná jarní část soutěžního ročníku 2014/15 . Náš tým čekají na úvod  krajské soutěže 1.B třídy dva zápasy na hřištích soupeřů. V neděli 22.března hrají  muži v Plzni s místní Košutkou a o týden později v sobotu 28. 3. zajíždí do Starého Smolivce. Doma se poprvé letos představí   5. dubna kdy hostí  Spálené Poříčí.

Odkazy na rozlosování turnaje najdete  při kliknutí na název článku. 

2015/ 12/ 31
2014/ 11/ 06

STRÁŽOV- CHANOVICE 3:3 PK 3:0 (komentář a video)

SK STRÁŽOV - HAAS CHANOVICE  3: 3 ( 2: 2) PK 3:0

Pošumavské derby dvou sousedů v tabulce přineslo zajímavý, rušný a také zásluhou hostů kvalitní fotbal. Na hřišti si hráči v osobních soubojích vůbec nic nedarovali  a když jejich posuzování bylo ze strany rozhodčího (tomu se zápas ve kterém rozdával chyby na obě strany nepovedl) budilo rozpaky , pak  řada  soubojů hráče bolela více než by  bylo třeba. Nakonec na to nejvíce doplatil hostující brankář Karel Soukup, který musel po souboji v 77.minutě kdy neměl míč pod kontrolou doplatil na střet s útočníkem domácích s podezřením na zlomenou klíční kost odstoupit. Na adresu hráčů obou soupeřů je ale třeba dodat, že se chovali oboustranně korektně a také proto i konečná remíza je pro oba strany spravedlivá. Penaltová loterie, tak to je ve Strážově vždy příležitostí, kdy domácí gólman Michal Javorský svými zákroky dokáže exekutory pokutových kopů soupeře svými zákroky si vychutnat. Stejně tak tomu bylo i tentokrát. Poprvé mu k tomu pomohlo nastřelené břevno kapitánem hostů M. Polednou a v dalších již střelce hostů vychytal.

2015/ 12/ 31
2014/ 11/ 01

1. B TŘÍDA - VÝSLEDKY-STATISTIKY

ŠTĚNOVICE - SK STRÁŽOV 3: 3 ( 2: 3)  PK 2:4

Petr Presl

Na branky bohaté utkání viděli diváci ve Štěnovicích, když v prvních 28. minutách viděli pět branek a velmi zvláštní vývoj utkání. Hosté vedli bleskově už od 2. minuty po brance Aleše Presla. Domácí srovnali nedlouho poté z PK na 1:1. Hosty znovu do vedení poslal hosty Aleš Presl po samostatném nájezdu na brankáře. Třetí branku Strážova přidal hlavou Jirka Hosnedl. Strážov si zasloužil za svůj výkon odvézt ze Štěnovic i plný bodový zisk, ale proti byl po poločasové přestávce kromě domácích hlavně rozhodčí Rimprich, který po bezchybně řízeném prvním poločasu v tom druhém už neřídil utkání objektivně a dovedl domácí k remíze. Penaltový rozstřel přinesl bod navíc zaslouženě strážovským hráčům, kteří se v něm na rozdíl od domácích nemýlili.

Branky: Volf  2 -  2. a 25. Presl A.,  28. Hosnedl J.

Rozhodčí: Rimprich, ŽK 3:3, diváků 90.

Sestava  Strážov :  Javorský M., Čížek V., Janka L.,  Franc J., Michel J., Hosnedl J., (70.Šlegl M.), Kološ D., Faltín T., Denk M., Mayer B., Presl A.

1. TŘÍDA -  VÝSLEDKY - TABULKY - STATISTIKY 

2015/ 12/ 31
2014/ 10/ 282015/ 12/ 31
2014/ 10/ 27

DŮLEŽITÉ TŘI BODY ZŮSTALY DOMA A TO JE VIDĚT V TA

SK STRÁŽOV - K.CHLUMČANY   2:1 (2:0)

Strážov předvedl v prvním poločase velmi dobrý výkon, který okořenil dvěma brankami ze standardních situací. První branku zaznamenal přesnou hlavičkou Aleš Presl už v 11. minutě po ideálně zahraném rohu Davidem Kološem. Druhou pak přidal z PK naopak David Kološ , který využil příležitost po sražení Aleše Presla v pokutovém území soupeře. Domácí měli celý první poločas hru a vývoj zápasu ve své režii a předváděl také pěkné kombinační akce, z nichž se rodily i další šance ke zvýšení skóre zápasu. Diváci se těšili na stejný obraz hry ve druhém poločase, ale bohužel se nedočkali navýšení počtu vstřelených branek v sítí Chlumčan, naopak po zaváhání domácí obrany hosté z brejku snížili a zbytek utkání už přinesl jen nervózní a velmi nepřesnou dohrávku s minimem pěkných fotbalových okamžiků na obou stranách. Spokojeni jsou strážovští tentokrát s plným bodovým ziskem a hrou v první části, která splňovala představy jak trenéra, tak diváků na hřišti.

Branky: 10. Presl Aleš, 28. Kološ David (PK) - 77. Šimána Pavel.

Rozhodčí Schwarz Petr, ŽK 0:1, diváků 90.

 

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, L. Janka, V. Čížek, M. Denk – D. Kološ, J. Hosnedl (72. J. Franc), O. Uruba, T. Faltín – A. Presl (90. M. Šlégl), B. Mayer (58. K. Mundl).

2015/ 12/ 31
2014/ 10/ 242015/ 12/ 31
2014/ 10/ 20

9.kolo : PŘEŠTICE B - STRÁŽOV 2:1

TJ PŘEŠTICE B - SK STRÁŽOV  2:1 ( 0:0 )

Petr Presl

Nevýrazný výkon hostů na body venku opět nestačil. Po vyrovnaném poločase inkasoval Strážov z pokutového kopu  v 60 .minutě po zbytečném zákroku první branku a brzy poté domácí potrestali nedorozumění  obránců s brankářem při malé domů vstřelením druhé branky. Strážov přidal až po kontaktním gólu T.Faltína, který se trefil hlavou po rohu D.Kološe. Na konci už ani tlak Strážova srovnání skóre nepřinesl.

Branky :  Bešta, Čížek -  78. Faltín. Rozhodčí  : Šlauf; ŽK: 4:2 ; diváků 60.

Sestava Strážova  : Javorský, Čížek, Janka, Michel, Franc, Uruba, Kološ, Faltín, Hosnedl (60.Drmola L.), Denk, Presl A.

 

2014/ 12/ 31
2014/ 10/ 142014/ 12/ 31
2014/ 10/ 13

8.kolo 1.B třídy STRÁŽOV - MĚČÍN 4:1

SK STRÁŽOV - S. MĚČÍN  4:1 (1:0)

Presl Petr

Za krásného podzimního počasí předvedli domácí fotbalisté Strážova divákům solidní výkon až ve druhém poločase.

První dějství bylo nervózní s velkým množstvím nepřesností a špatných přihrávek na obou stranách hřiště. Za zmínku stojí branka Broni Mayera z 15. minuty do prázdné branky po ideální přihrávce Milana Denka, který pronikl až do pokutového území soupeře z pravé strany, když domácí bleskově přečíslili soupeře rychlou kombinací. Vyloučení měčínského stopera, který složil Broňu Mayera po vlastní ztrátě míče na vlastní polovině jako poslední defenzivní hráč, spíše fotbalu uškodilo. Po změně stran domácí přidali a po oživení střídajícím Karlem Mundlem brzy přišly dvě uklidňující branky z kopaček Broni Mayera a Davida Kološe. Další branku přidal až v závěru po několika dalších velmi slibných šancích ke skórování Milan Denk. Druhá půle už byla zcela v režii domácího Strážova a po uklidnění byly k vidění i mnohé pěkné kombinační akce, kterým chybělo jen přesnější zakončení. Hostům se podařilo v závěru jen korigovat výsledek Krotkým po chybě v domácí defenzivě. S přehledem utkání řídil rozhodčí Lukáš.

SK Kovodružstvo Strážov: J. Franc – J. Michel, M. Chaluš, M. Denk (ŽK), D. Kološ, Z. Vítovec (54. K. Mundl), O. Uruba, J. Hosnedl (68. M. Šlégl), L. Janka, B. Mayer, A. Presl (ŽK).Trenér Petr Presl 

2014/ 12/ 31
2014/ 10/ 102014/ 12/ 31
2014/ 10/ 04

MOCHTÍN - SK STRÁŽOV 2: 1 ( 2: 0)

Strážov začal utkání zbytečně nervózně a bojácně, a tak domácí díky nedůslednému bránění a chybě v rozehrávce prohrávali  ve 30. minutě 2:0. Ve II. poločase již podal strážovský tým slušný výkon, který by měl v dalších zápasech na body stačit.                 

2014/ 12/ 31
2014/ 10/ 02

Kéž by to tak stoupalo i nadále !

Kéž by to tak stoupalo i nadále ! 

 Pět bodů za jeden týden pomohlo Strážovu k odpoutání se od úplného dna tabulky. Mimo tohoto bodového zisku je tu ještě jeden pozitivní poznatek. Strážov v posledních  dvou soutěžních zápasech udržel čisté konto , nicméně deset gólů inkasovaných prvních třech kolech kazí celkové skóre 5:12. Obrana se zlepšila, ale ta produktivita, tak je stále žalostná!  Pět branek v síti soupeřů  (0,8 na utkání) v šesti zápasech, z toho čtyřikrát v domácím prostředí to jen potvrzuje.

2014/ 12/ 31
2014/ 10/ 022014/ 12/ 31
2014/ 10/ 012014/ 12/ 31
2014/ 09/ 29

PRVNÍ PODZIMNÍ VÝHRA OZDOBENÁ PARÁDNÍMI GÓLY

SK STRÁŽOV - DLOUHÁ VES 2:0 (1:0)

První podzimní vítězství domácích v duelu o šest bodů zajistil autor obou branek  Aleš Presl, který ještě v 28. minutě neproměnil pokutový kop za faul na pronikajícího Davida Kološe.  Nicméně obě branky potěšily oko fotbalového fanouška , zejména ta na 2:0 – (čistý angličan) byla z kategorie výstavních!

Branky 29. a 80. Prersl Aleš. Domácí za stavu 1:0 neproměnili PK.

Rozhodčí Koura Radim, ŽK 3:4, ČK 0:1(85. Kulhánek Martin), diváků 110.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Hosnedl, V. Čížek, L. Janka, J. Franc (ŽK) – O. Uruba, T. Faltín (ŽK), D. Kološ, L. Drmola (46. M. Denk) – A. Presl (90. L. Míšek), K. Mundl (ŽK) (90. B. Mayer).

 

Sestava Tatran Dlouhá Ves: R. Hanzl – O. Goby (70. F. Blažek), S. Valvoda (ŽK), P. Šperl (87. V. Hopa), M. Krůs, J. Mirvald (ŽK).

2014/ 12/ 31
2014/ 09/ 292014/ 12/ 31
2014/ 09/ 26

Video z 24.9. Strážov - Horažďovice B

Sestřih z dohrávky 1.B třídy 26.4. + pokutové kopy 

video možné  upravit na lepší rozlišení HD 720

 

2014/ 12/ 31
2014/ 09/ 25

PO DOHRÁVCE OPUSTILI POSLEDNÍ MÍSTO

STRÁŽOV – HORAŽĎOVICE B  0:0 (0:0) PK 4:3

V dohrávce nesehraného utkání 4.kola 1.B třídy pro nezpůsobilý terén domácí na první vítězství na svém hřišti opět nedosáhli. Hosté působili fotbalovějším dojmem , nicméně  diváci viděli jen neproměněné šance na obou stranách . 

2014/ 12/ 31
2014/ 09/ 21

DVA BODY STAČÍ POUZE NA POSLEDNÍ MÍSTO

S. BLOVICE - SK STRÁŽOV  3:1 (1:1)

Petr Presl

Branky: Rous J. 3 -  B. Mayer. Rozhodčí : Filinger,  ŽK 1:2, ČK 0:1 (87. Chaluš), diváků 80.   Sestava hostů : Javorský-Michel(25.Presl A.), Čížek, Janka, Hosnedl- Uruba, Faltín, Chaluš, Kološ - Míšek, Mayer(75.Kutný). 

2014/ 12/ 31
2014/ 09/ 14

O POUTI MUŽI O MISTROVSKÉ BODY NEHRÁLI !

Stalo se to, co desítky let  ve Strážově nepamatujeme. O místní pouti jak na jaře, tak i na podzim se každoročně na strážovském  hřišti hrálo mistrovské utkání A nebo B týmu mužů. Tentokrát bylo také vše připraveno, ale počasí bylo proti a podmáčená terén znemožnil, aby k duelu 1. B třídy mezi Strážovem a FK Horažďovice došlo. Zápas se musel odložit a bude sehrán v náhradním termínu, o kterém budeme fotbalové příznivce na našich webových stránkách informovat. 

2014/ 12/ 31
2014/ 09/ 112014/ 12/ 31
2014/ 09/ 06

PODZIMNÍ PRVNÍ DUEL VENKU SKONČIL DEBAKLEM

V úvodních dvou zápasech nového ročníku odehraných v domácím prostředí vytěžil Strážov pouhé dva body. Po  této nepříliš lichotivé bilanci  s velkými nadějemi  k prvnímu podzimnímu duelu na  hřiště  exúčastníka 1.A třídy do  Sp. Pořící  strážovští borci neodjížděli. To se také potvrdilo v podobě  inkasovaného půl tuctu branek. 

Snad o pouti za týden se doma naši hráči  pochlapí a  připojí  svým příznivcům k sváteční pohodě tohoto víkendu radost z prvního vítězství. Soupeřem jim bude  horažďovická rezerva a to nebude vůbec snadná práce, ale vyhrát se musí!  

2014/ 12/ 31
2014/ 09/ 01

Z šesti bodů zůstaly doma pouhé dva a to je málo !

SK STRÁŽOV - ST. SMOLIVEC  0:0  PK 5:4 .

D ruhém domácím zápase za sebou na svém hřišti si Strážov vytvořil více brankových příležitostí než soupeř, přesto se diváci dočkali branek až v penaltovém rozstřelu. Ten skončil úspěchem domácích, kteří tak získali zasloužené první dva body.

Rozhodčí : Dohnal, Vocelka,Bína,DS-Mareška. Divaku:80.   

Sestava: Javorský- Michel, Čížek,Presl A.,Denk-Uruba,Faltín,Chaluš(85. Franc), Hosnedl (46.Míšek Lukáš)-Mayer(C)(75. Janka),Kološ. 

2014/ 12/ 31
2014/ 08/ 272014/ 12/ 31
2014/ 08/ 252014/ 12/ 31
2014/ 08/ 15

Přípravné utkání Strážov - Klatovy dorost komb.

Přípravný fotbal

STRÁŽOV – SK KLATOVY 1898 st.dor.(komb.) 3 : 4 (2:1)

Branky: Faltín Tomáš, Michel Jan,  Míšek Lukáš – Štengl 2, Vacovský, Krásný Lukáš.

 

Rozhodčí Václav Pressl. 

2014/ 12/ 31
2014/ 08/ 08

STRÁŽOV – JANOVICE 4 :1 (1 : 0)

STRÁŽOV – JANOVICE   4 :1 (1 : 0)

Poslední přípravný duel hostů, které čeká první soutěžní zápas v okresním přeboru již v sobotu na hřišti ve Vrhavči.  Zatím co domácí předvedli výkon nic moc, Dukla pokud něčím zklamala, pak v koncovce. Výsledku vzhledem k průběhu by slušela spíše remíza.  Strážov své hubené vedení z první půle, které zajistil krásnou hlavičkou Tomáš  Faltín  navýšil až v poslední části zápasu  a byli u toho zkušení kozáci v domácím dresu. Nejprve po  nedorozumění v obraně Dukly  využil nabídku skórovat agilní Jan Michel .Po té po individuální akci do prázdné branky pohodlně skóroval Luděk Janka a jejich brankový účet ve směru zapadajícího slunce  ukázkou, umístěnou  střelou z dálky  uzavřel Zbyněk Vítovec. Za stavu 4:0 snižoval za hosty po brejku Josefa Kotlana  a  jeho finální přihrávce  jejich nejzkušenější borec Václav Slivoň.  

Další viz foto

 

 

2014/ 12/ 31
2014/ 08/ 012014/ 12/ 31
2014/ 08/ 012014/ 12/ 31
2014/ 07/ 24

JOSEF SOUŠEK OPĚT POKRAČUJE V DRESU VIKTORKY

Luděk Soušek má za sebou první , kompletní soutěžní ročník  v dresu plzeňské Viktorie. Tento odchovanec strážovské kopané,  později úspěšný hráč, žák a  opora účastníka krajského přeboru SK Klatovy 1898 v jehož dresu  před odchodem do Plzně Luděk získal titul přeborníka kraje má velké předpoklady pokračovat v dorosteneckém týmu Viktorie Plzeň i pro další soutěžní ročník 2014/2015. V těchto dnech se již po individuální přípravě zapojil do kondiční i herí přípravy ligového týmu U16  . Proto můžeme být ve Strážově všichni pyšni na to, že v naší blískosti vyrůstají tak úspěšní sportovci nezi které také Luděk patří . je přípkladem toho, když se dá dohromady skromnost, pokora,  talent, píle a dobré rodinné zázemí a hlavně zdraví. To jsou spojité  nádoby a jedna bez druhé nemůže nikdy funglovat. Přejeme Luďkovi, aby tyto nádoby byly nadále propojené a napomáhaly talentovanému fotbalistovi  k jeho harmonickému sportovnímu vzestupu.  

2014/ 12/ 31
2014/ 06/ 182014/ 12/ 31
2014/ 06/ 16

KONEC DOBRÝ , VŠECHNO DOBRÉ, ale ty nervy!

Poslední soutěžní zápas ročníku 2013/2014 byl ve znamení velkého otazníku. Půjde Strážov do baráže o záchranu a nebo nepůjde? Z otazníku se nakonec stal  vzhledem k ostatním výsledkům posledního kola 1.B třídy jen malý vykřičník  za přáním, ať jsme něčeho podobného  jako příznivci strážovské kopané pro příští ročník uchráněni!!!! Chce to jen jedno, od prvního kola nového ročníku který zahájí ve třetí dekádě měsíce srpna to vzít pěkně od pohlahy a bodovat a bodovat.... Co je doma , to se počítá a body k záchraně se dělají na podzim, ne na jaře. Tam se pak již honí kočka za ocas a někdy se již za něj nepodaří chytit !  

 Video (sestřih je již k dispozici!

2014/ 12/ 31
2014/ 06/ 162014/ 12/ 31
2014/ 06/ 162014/ 12/ 31
2014/ 06/ 14

Pozvánka na utkání posledního kola A týmu mužů

STRÁŽOV – ŠTĚNOVICE

 

Finále tohoto ročníku uvidí také Strážov. Bude to zápas  o šest bodů  ve kterém mají hosté nůž na krku. Nejlepším řešením by pro ně znamenalo vyhrát, ale to by bylo na úkor nebezpečí ohrožení Strážova a ten bude proti. Možných variant vzhledem k ostatním výsledkům posledního kola je několik, proto nespekulovat a oba hrát na vítězství je tou variantou nejlepší. 

2014/ 12/ 31
2014/ 06/ 08

ZLATÉ BODY ZAJISTIL VÍTĚZNOU TREFOU DAVID KOLOŠ

R. PLZEŇ B - SK STRÁŽOV  2 : 3 (0 : 1)

Důležitý duel o šest bodů dopadl pro hosty podle jejich představ. Do vedení šli v 5. minutě po rychlé akci po ose Chaluš, Hosnedl , Kološ a  posledně skóroval 0 : 1. V 65. minutě se odražený míč dostal  Milanu Denkovi a ten ho poslal do šibenice domácí svatyně. V 88. minutě za stavu 2:2 byl před pokutovým územím domácích sražen  ve vyložené šanci brankářem  Rapidu střídající útočník hostů Mayer. Rozhodčí za tento zákrok brankáře vyloučil a z nařízeného přímého kopu  David Kološ skóroval a svojí druhou brankou zajistil Strážovu důležité tři body.  Rozhodčí : Kvasnička, diváků : 30 

Sestava  Strážova : Javorský M., Janka L., Presl A.70.( Míšek L.) Michel J., Franc J., Uruba O., Faltín T., Chaluš M., Denk M.( 82. Mayer B.) , Hosnedl J. ( 75.Drmola L.)

2014/ 12/ 31
2014/ 06/ 02

STRÁŽOV PŘEKVAPIL VÝHROU NAD LÍDREM TABULKY

Vydřeným vítězstvím,   doslova v hodině dvanácté nad jistým vítězem soutěže a postupujícím do 1.A třídy TJ Žichovice se vrátili  strážovští hráči opět  do boje  záchranu. Prohra by znamenala již jen jiskřičku naděje na záchranu. Zbývají ještě dvě kola a v nich  si nemůže Strážov dovolit nebodovat. O konečném úspěchua to znamená záchranu,  či neúspěchu již může rozhodnout následující duel v Plzni na hřišti poslední v tabulce rezervy Rapidu Plzeň. 

2014/ 12/ 31
2014/ 06/ 022014/ 12/ 31
2014/ 05/ 252014/ 12/ 31
2014/ 05/ 192014/ 12/ 31
2014/ 05/ 11

STRÁŽOVSKÉ ÁČKO PŘIVEZLO NEČEKANÉ BODY

PO DELŠÍ DOBĚ VĚŘME,  ŽE NASTAL OBRAT K LEŠÍMU

Poprvé na jaře z venku přivezl Strážov plný počet bodů. Nečekaný bodový zisk je o to cennější, že byl vybojován na hřišti v Měčíně .

2014/ 12/ 31
2014/ 05/ 05

DŮLEŽITÉ DVA BODY ZŮSTALY DOMA

 STRÁŽOV - HRADEŠICE 1 : 1 (0 : 1)na PK 4:2

 Branky: 55. Kološ (PK) - 31. Kopal J.  

Rozhodčí : Koura - Bína, Mazanec , ŽK 1:5 , diváků 120.  

Sestava Strážov : Javorský, Michel, Chaluš, Hosnedl Jiří, Kološ, Čížek, Vítovec Zbyněk (87. Presl Štěpán), Franc, Janka, Denk ( 79. Uruba), Presl Aleš.

 

2014/ 12/ 31
2014/ 05/ 05

Video STRÁŽOV-HRADEŠICE

ROZŠÍŘENÝ SESTŘIH BUDE ZVEŘEJNĚN PO ZPRACOVÁNÍ POZDĚJI. NYNÍ TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ , BRAKY A PENALTOVÝ ROZSTŘEL.

2014/ 12/ 31
2014/ 04/ 292014/ 12/ 31
2014/ 04/ 28

Zranění v průběhu jara komplikují A týmu cestu za

Zdravotně zcela zdecimované tým odjížděl k dalšímu utkání do Zdemyslic , kde se utkal o důležité body s Žákavou. První poločas přinesl jedinou šanci domácích a poté branku do šatny ve 45.minutě, kdy centr z pravé strany po teči zapadl ke vzdálenější tyči strážovské branky. Strážovské slibné šance do přečíslení zcela neomylně zastavoval domácí laik na čáře svým praporkem, když signalizoval ofsajdovou   pozici prakticky při každém pohybu míče směrem na domácí branku, což nedovolilo zužitkovat minimálně čtyři naprosto evidentně regulérní šance.

2014/ 12/ 31
2014/ 04/ 21

DRUHÝ PLZENEC SI ODVEZL VŠECHNY BODY

Další bodová ztráta doma posuula Strážov do společnosti většiny ostatních účastníků 1.B třídy,která musí myslet na záchranu. Osm kol před koncem dělí  Strážov v tabulce pouhé čtyři body od posledního místa !  Když chybí branky, chybí pak i body Nezbývá nic jiného , bojovat, jít bodům naproti a to musí na hřišti i hráče bolet . Ono se nadarmo neříká, že  ono i to štěstí pak sedne i na v... . 

2014/ 12/ 31
2014/ 04/ 15

Dojde na bouchání rychlých špuntů...

Dvě remízy za sebou, první doma před čtvrnácti dny s Losinou vynesla zásluhou brankáře Michala Javorského druhý bod z pokotových kopů. Druhá v minulém týdnu v Horažďovicích s domácí rezervou  penaltový bonus již nepřinesla. Dvě remízy jsou lepší než prohry, ale výhra, ta by rozhodně o svátečním prodloženém víkendu určitě  všechny fanoušky strážovské kopané potěšila měrou vrchovatou.  Pokud hráče podpoříte hojnou účastí přímo na utkání a také svými hlasivkami, pak  by možná mohl přijít i kouzelník.... Faktem je, že soupeře má doma nyní Strážov jako řemen a právě výhra nad mím by byla tou nejchutnější třešničkou na dortu s příchutí  týmu z města "šampáňa." A třeba po skončení utkání by i na bouchání rychlých šputnů mohlo v místní rstauraci či doma dojít. Tak ho tedy dejte chladit, snad na něj dojde !!! 

2014/ 12/ 31
2014/ 04/ 14

Horažďovice B - Strážov A 1 : 1 (O:1) na PK

HORAŽĎOVICE B  - STRÁŽOV  1 : 1 ( 1:0 ) PK 4:2

Vyrovnané utkání s několika slibnými akcemi na obou stranách měla možnost vidět hrstka věrných diváků na hřišti v Horažďovicích. Domácí vedli od 32.minuty po rychlém brejku, hosté srovnali kapitánem B. Mayerem, který konečně prolomil střeleckou smůlu. Rozhodčí domácím odpustil evidentní penaltu po zákroku na A.Presla . V penaltovém rozstřelu tentokrát neuspěl , když dvě penalty hostům zneškodnil brankář „A“ týmu Horažďovic. Přesto Strážov v silně zdecimované sestavě dokázal vybojovat jeden plusový bod z venku.

Branky: Zdychinec Lukáš -  70. Mayer. Rozhodčí: Velíšek Jiří ; ŽK: 2:0;ČK:0:0;Diváků:60.Strážov-sestava:Javorský,Čížek,Janka,Denk, Michel, Hosnedl,Uruba,Kološ,Faltín,  Presl A., Mayer ( 80.Presl P.)

2014/ 12/ 31
2014/ 04/ 102014/ 12/ 31
2014/ 04/ 07

JAVORSKÝ DOMA VYCHYTAL DVA BODY

SK STRÁŽOV - S. LOSINÁ 0 : 0 na PK 3:2

V zápase ve kterém si vytvořili oba soupeři brankových příležitostí minimálně na dva zápasy  viděli diváci branky až v penaltovém rozstřelu. Ten rozhodl vynikající brankář domácích  Michal Javorský. Ten dokázal dva ze čtyř střeleckých pokusů hostů a dovršil tak svůj vydařený výkon z průběhu celého zápasu.

Sestava Strážova :  Javorský – Michel (41. Vítovec Zbyněk, Hosnedl Jiří, Denk Milan , Kološ David, Čížek Vladimír, Uruba Ondřej , Fatín Tomáš, Janka Luděk, Mayer Bronislav , Presl Aleš.

Rozhodčí Kříž Ladislav. ŽK 0 : 3, diváků 150.

2014/ 12/ 31
2014/ 04/ 05

V neděli se poprvé na jaře doma představí áčko

Po dvou prohrách na hřištích soupeřů v Přešticích a ve Starém Smolivci  se poprvé letos v jarní  části roč. 2013/2014 představí na domácím hřišti ve Strážově strážovské áčko mužů, Soupeřem v 15. kole bude nevyzpytatelný tým Sokola Losiná. Strážovu se proti tomuto soupeři na svém hřišti daří se střídavými úspěchy. Věřme, že naši borci udělají na hřišti maximum k tomu, aby diváci, jejich příznivci odcházeli po skončení tohoto duelu spokojeni.

2014/ 12/ 31
2014/ 03/ 30

Čelo tabulky se vzdaluje, její konec se přibližuje

STARÝ SMOLIVEC  - STRÁŽOV 4: 2 ( 3: 0)

Petr Presl

Strážov nastoupil na velmi špatném hřišti ve Starém Smolivci s jedenácti hráči a prázdnou lavičkou,ale s odhodláním získat první jarní body.Nedisciplinovanost a velmi špatné plnění taktických pokynů hlavně v defenzivních činnostech týmu vedly k třem obdrženým brankám v prvním poločase.

2014/ 12/ 31
2014/ 03/ 24

Strážov B - Janovice B 1:2

Jako první, byl odehrán zápas týmu Strážov B a Janovice B. Strážov B podlehl fotbalistům Janovic B. Záznam utkání najdete v článku.

2014/ 12/ 31
2014/ 03/ 24

PRVNÍ VYHRÁNÍ Z KAPSY VYHÁNÍ...

 

NA KONTO PŘEŠTICKÉ REZERVY ODEŠLO ŠEST BODŮ

 

Dva zápasy, mínus šest bodů z pozice Strážova, z pozice o záchranu bojující přeštické rezervy je to opak , dva zápasy zisk šest bodů. Taková je vzájemná bilance mezi oběma soupeři v tomto soutěžním ročníku. Strážov  v úvodním zápase 1.B třídy jarní sezóny po té kdy doma na podzim   prohrál 2 : 4  neuspěl ani v neděli dopoledne v Přešticích a slibně vyhlížející souboj na dálku o druhé a třetí místo se Starým Plzencem a  Měčínem  se z pohledu bodového odstupu vzdálil. Nyní má v dalším kole rovněž nevýhodu hřiště soupeře a bodovat na hřišti ve  Starém Smolivci bude velice náročné.

 

Je třeba se ale na věc dívat z pohledu příznivce strážovského fotbalu pozitivně.  Jinými slovy ,   první vyhrání, z kapsy  vyhání a věřme že se to naplní v druhé části soutěžního ročníku z pohledu A týmu Strážova v 1.B třídě do slova i do písmene !

 

2014/ 12/ 31
2014/ 03/ 192014/ 12/ 31
2014/ 03/ 122014/ 02/ 28
2014/ 02/ 24

Sušický turnaj ukončili prohrou s favoritem

Posledním kolem ukončili svoje působení v V. ročníku zimního turnaje mužů muži A týmu SK Strážov. Na silně obsazeném turnaji ve kterém startovalo pět týmů z krajského přeboru dva z 1.A třídy obsadil Strážov (1.B třída) předposlední 7. místo, když v závěrečném zápase podlehl favorizovanému Nepomuku 4:0.  Palmu vítězství v turnaji  získaly Horažďovice které na závěr  rozdrtily Luby 7:0 !!!

2014/ 12/ 31
2014/ 02/ 232014/ 12/ 31
2014/ 02/ 17

Před posledním kolem je Strážov na 6. místě

 

 

SK  KLATOVY  1898 - SK Kovodružstvo  STRÁŽOV    3 : 1 ( 1 : 1 )

Branky:  27´ a 62´ Václav Sýkora, 49´ Tomáš György – 19´ David Kološ (PK)

Rozhodčí: Jan  Jakš

SK  Klatovy  1898:Jan Herman, Tomáš Štengl, Pavel Cihlář, Martin Janda, Milan Meszároš, Tomáš György, Jiří Procházka, Václav Sýkora, Jakub Lužný, Petr Blažek, Ondřej Kadlec, František Lorenc, Jan Votípka, Tomáš Harant, Martin Brož

SK Kovodružstvo  Strážov:Michal Javorský, Jiří Hosnedl, Michal Chaluš, Milan Denk, David Kološ, Vladimír Čížek, Ondřej Uruba, Tomáš Faltín, Jiří Franc, Bronislav Mayer, Aleš Presl, Karel Vlach

 

2014/ 12/ 31
2014/ 02/ 10

STRÁŽOV BUDE HRÁT V SUŠICI O 5. - 8. MÍSTO

Sušický zimní turnaj jde do finále 

O PRVENSTVÍ BUDOU BOJOVAT MOCHTÍN, SUŠICE, HORAŽĎOVICE A LUBY 

Po víkendovém úplném kole a čtvrteční dohrávce Sušice – Nepomuk má  za sebou ve své historii nejkvalitněji obsazený  V. ročník kompletní tři kola . Tím také skončila základní část turnaje hraná  ve dvou skupinách.  

Postup do finálové skupiny o 1.-4. místo  si zajistily  ze skupin první dva týmy které si přenáší také vzájemné výsledky . Mochtín postoupil ze slabší skupiny a začíná finále se 3 body. Jeden bod si za vzájemnou remízu přenáší Horažďovice  a Sušice . Posledním účastníkem boje o prvenství v turnaji jsou  Luby které  vstupují do  finálové části bez zisku bodu. Po hodinovém průběhu  duelu se Strážovem  měl sice k postup blíže lepším skóre Strážov, ale radost jim pokazil Petr Sysel, který dal za Luby v 62. minutě postupovou branku.   

 

2014/ 12/ 31
2014/ 02/ 03

Nýrsko dostalo od Strážova bůra

SUŠICKÝ ZIMNÍ TURNAJ  MÁ ZA SEBOU PRVNÍ PŘEKVAPENÍ 

 

Jelikož má turnaj výhradně přípravný charakter nelze výsledky dosažené na hřišti rozhodně přeceňovat. Přestože v dosud odehraných zápasech překvapily dvě vítězství svěřenců trenéra Jiřího Tomana ze Sokola Mochtín . Na úkol Nýrska které v úvodním  kole porazilo  Start Luby tentokráte jde bezesporu jeho  vysoká prohra od  SK Kovodružstva Strážov.  Očekávané zajímavé měření sil mezi domácím kombinovaným týmem TJ Sušice a FK Horažďovice skončilo remízou.

 

2014/ 12/ 31
2014/ 01/ 25

První utkání zimního turnaje v Sušici

MOCHTÍN -  STRÁŽOV  3:0  (0:0) 

Petr Presl 

Výsledek odpovídá obrazu hry. Mochtín byl pohyblivější, lépe kombinoval a také lépe proměňoval šance. Několik příležitostí Strážova se štěstím mochtínská obrana odvrátila.  

Sestava Strážova : Javorský ( 60. Vlach ), Čížek, Michel, Denk, Janka ( 55.Hosnedl J. ) Uruba, Chaluš, Kološ, Franc, Mayer (46.Drmola ) , Presl A. 

Rozhodčí : Josef Abrhám

 

2014/ 12/ 31
2014/ 01/ 172014/ 12/ 31
2014/ 01/ 06

BUDOU SE PŘIPRAVOVAT OPĚT V SUŠICI

Strážovští fotbalisté A týmu mužů se budou znovu připravovat na novou letošní jarní sezónu v Sušici. Zde se zúčastní zimního turnaje kterého je Strážov pravidelným účastníkem když nechyběl na žádném z předcházejících ročníků. Tento turnaj se bude hrát  tradičně na hřišti s UMT  III. generace za pořadatelství TJ Sušice již po páté . Po vítězství v úvodních dvou ročnících FK Nepomuk se staly poslední dva ročníky kořistí pořádajícího klubu TJ Sušice. Nováček divize bude usilovat o hattrick v konkurenci dalších tradičních účastníků mezi kterými  budou zdatní soupeři v podobě čtyřlístku účastníků krajského přeboru SK Klatovy, FK Horažďovice , Startu Luby a FK Nepomuk, z účastníků 1.A třídy se zúčastní oba medailisté z minulého ročníku druhé Nýrsko a třetí Mochtín a teoreticky nejslabším v této silné konkurenci bude jediný účastník 1.B třídy SK Kovodružstvo Strážov. Turnaj začíná rovněž tradičně již o posledním víkendu tohoto měsíce 25. ledna a  končí 23. února finálovými zápasy o konečné umístění.

2014/ 12/ 31
2013/ 12/ 202014/ 12/ 31
2013/ 11/ 212013/ 12/ 31
2013/ 11/ 18

PŘIŠLI O TŘETÍ MÍSTO

Z přetahované o třetí místo vyšel lépe Měčín který si v posledním kole doma poradil se Žákavou, zatím co v druhé polovině podzimu úspěšný a ze hřišť soupeřů si vozící body Strážov   o tyto přišel i třetí místo ve Štěňovicích.  

 ŠTĚNOVICE - STRÁŽOV  4: 2 ( 2: 2)   

 

2013/ 12/ 31
2013/ 11/ 182013/ 12/ 31
2013/ 11/ 10

STRÁŽOV - RAPID PLZEŇ B 6 : 0 (2 : 0)

STRÁŽOV – SKP RAPID PLZEŇ B  6 : 0 (2 : 0)

Souboj dvou týmů které v tabulce dělil před tímto duelem  jediný bod. Rezerva Rapidu nastupovala z pozice třetího celku tabulky, domácí zase s vědomím, že v případě zisku třech bodů mohli svého soupeře předstihnou na poskočit na bronzový stupínek.  

2013/ 12/ 31
2013/ 11/ 082013/ 12/ 31
2013/ 11/ 03

NA HŘIŠTI LÍDRA NA BODY NEDOSÁHLI

       

TJ ŽICHOVICE - SK STRÁŽOV 2 : 1(1 : 1) 

Radim Šiška 

V zápase o první místo se v Žichovicích hrál rychlý a důrazný zápas, ve kterém se rozdílovým hráčem ukázal být Ion Butnaru. 

 

2014/ 12/ 31
2013/ 10/ 312013/ 12/ 31
2013/ 10/ 272013/ 12/ 31
2013/ 10/ 27

Tři body posunuly Strážov na druhé místo

 VYSOKÁ VÝHRA VYNESLA STRÁŽOVU DRUHÉ MÍSTO

           Na zaváhání týmů z čela tabulky vydělal v tomto kole Strážov které stačil průběrný výkon k vysokému vítězství nad Sokolem Pačejov a tříbodový zisk vynesl tento tým na druhé místo v tabulce. Z tohoto pohledu bude zajímavá konfrontace v následujícím kole kdy druhý Strážov hraje na hřišti vedoucích Žichovic.

 

2013/ 12/ 31
2013/ 10/ 242013/ 12/ 31
2013/ 10/ 19

Z Dlouhé Vsi přivezlo áčko mužů další tři body

 DLOUHÁ VES- STRÁŽOV 2  : 3( 1:1 )    

 Vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodly standardní situace, které měli hosté lépe nacvičeny. Do vedení se dostali hosté již v 9.min.,když byl v pokutovém území nastřelen do obličeje tvrdou ranou S.Valvoda. Někteří hráči očekávali přerušení hry a na okamžik zaváhali.Toho využil šikovný B. Mayer a zblízka dopravil míč vedle domácího brankáře. K vyrovnání se dostal po mírné převaze domácích ve 34. min. Petr Švec,který po individuální akci štřílí podél brankáře k tyči. 

Ve druhém poločase se kopaly „standardky“, které vše rozhodly – první soupeřovu využívá v 60.min. Tomáš Foltýn a zvyšuje na 1:2,potom se dostávají ke slovu i domácí, jejichž hráč Martin Krejčí svůj VPK posílá přesně k pravé tyči a vyrovnává v 76.min. na 2:2. Přichází ale další soupeřův VPK a tentokrát v 85.min. zvyšuje na 2:3 Michal Chaluš a to už nezbývá mnoho času, aby s tím něco domácí ještě udělali. Hosté si odváží do Strážova 3 body a domácí musí dál tvrdě pracovat, aby se odrazili ode dna tabulky. Určitě to v jejich silách je. 

Branky: 34. Švec Pavel a 76. Krejčí Martin -9. Mayer Bronislav,60. Faltýn Tomáš a 85. Chaluš Michal 

Rozhodčí:Ulrych Josef - Špindlerová Zuzana, Hessová Tereza;ŽK:2:2; Diváků : 110.

                                    Foto Radima Kološe z utkání ZDE

 Ostatní aktuální výsledky - tabulka 1.B třídy

2013/ 12/ 31
2013/ 10/ 16

Zavlažovací systém hřiště SK Strážov

Od 15. října 2013 probíhá na hřišti ve Strážově budování nového centrálního zavlažování místního fotbalového hřiště. Tato investiční akce probíhá v rámci Akce zelený trávník 2013 dotovaná 150 000 Kč Fotbalovou asociací ČR, Celkově rozpočet na vybudování zavlažování činí 360.000 Kč . Předseda SK Kovodružstva Strážov Petr Presl potvrdil, že na 210.000 Kč by se měli vedle domácího klubu podílet také  Městký úřad Strážov i  místní výrobní družstvo Kovodružstvo Strážov. V jaké výši , to je zatím předmětem jednání.

Foto z dosavadního průběhu se zobrazí při rozliknutí do nadpisu článku 

2013/ 12/ 31
2013/ 10/ 13

8. kolo 1.B třídy - neděle 13.10. 2013

STRÁŽOV – MĚČÍN 0 : 0 (0 : 0) PK 5:3

Petr Presl

Duel ve Strážově postrádal fotbalovou kvalitu, šance i branky, kterých se diváci dočkali až v penaltovém rozstřelu. Domácí nevyužili početní převahu po vyloučení hostujícího hráče a ani si nevynutili náležitý tlak, který by přinesl vážnější ohrožení branky Měčína. Zisk dvou mistrovských bodů proti soupeři, který většinu zápasu kouskoval hru a předváděl více hereckých ukázek než fotbalových akcí, považuji za ztrátu bodu v domácím prostředí. Je však třeba dodat, že nemohoucnost domácích střelců konečnému výsledku napomohla stejnou měrou.

Rozhodčí Bureš  - Petržilka, Hessová. ŽK 1 : 3, ČK 0 : 1.

 

2013/ 12/ 31
2013/ 10/ 06

7. kolo 1.B třídy

PŘIVEZLI  DALŠÍ CENNÉ BODY Z VENKU

Petr Presl

Strážov zvládl důležité utkání na hřišti Hradešic, kde příliž často v minulosti neuspěl. Převaha domácím nebyla nic platná když hostující tým velmi dobře plnil defenzivní taktiku a čekal na svou příležitost, kterou v 75. minutě precizně zužitkoval přesnou křižnou střelou kapitán týmu B.Mayer. Do strážovské brány se po půlroční pauze vrátil Michal Javorský a byl opět oporou týmu, když zlikvidoval několik dobrých šancí domácích hráčů. Ve středu obrany nemohl nastoupit zkušený L.Janka a ve druhé půli odstoupil pro svalové zranění i druhý stopér V.Čížek. Přeskupení sestavy však mužstvo zvládlo a se štěstím odváží cenné vítězství hlavně za bojovnost a disciplinovaný výkon jako kolektiv.

Sestava Strážova  : Javorský Michal, Čížek Vladimír, ( 70. Denk Milan), Michel Jan, Janský Ondřej, Uruna Ondřej, Chaluš Michal, Faltín Tomáš, Kološ David, Mayer Bronislav, Presl Aleš.

Branky: 75. Mayer Bronislav ; ŽK: 1:1. Diváků 80.

Rozhodčí: Čermák Vladimír - Kafka Václav, Orlík Vladimír, ŽK 1:1, ČK 0:0, 80 diváků

 

 

                                       Výsledky 7.kola

Komentáře

2013/ 12/ 31
2013/ 09/ 29

6.kolo 1.B třídy STRÁŽOV - ŽÁKAVA

STRÁŽOV  - ŽÁKAVA  2 : 0 (1 : 0)

Petr Presl

Strážov získal důležité domácí tři body do tabulky po vyrovnaném boji, když byl důraznější v koncovce. 

2013/ 12/ 31
2013/ 09/ 22

NA HŘIŠTI LÍDRA TABULKY DOSTALI BŮRA


Strážov v minulém kole doma o pouti uspořádá brankové hody s béčkem Horažďovic  aby pak stejným rozdílem 5:1 bouchnul jako saze v komíně na hřišti dalšího nováčka ve Starém Plzenci, tedy na půdě kde dokázal v minulých létech být ze třech zápasů dvakrát vítězný po výsledcích 0:4 a 1:3. 

2013/ 12/ 31
2013/ 09/ 15

SG STRÁŽOV - VRHAVEČ 8 : 0 (4 : 0)

 

SG STRÁŽOV - SG VRHAVEČ   8 : 0 ( 4 : 0)

Branky : Presl Antonín, Presl Milan, Presl Štěpán, Denk Jaroslav, Pangerl Josef, Vítovec Zbyněk, Mikyna Jiří, Kovařík Josef  . Rozhodčí : Pressl Václav Hlavní kouč :  Denk Václav. diváků : 80.

Sestava : Kubalík Václav, Presl Antonín, Presl Milan, Presl Petr, Presl Štěpán, Denk Jaroslav, Mikyna Jiří, Kreibich Karel, Kovařík Josef , Vítovec Zbyněk, Mayer Bronislav, Štampach František, Janda Bohuslav, Holub Radek, Pangerl Josef.

2013/ 12/ 31
2013/ 09/ 15

4.kolo 1.B tř.: O POUTI ZŮSTALY BODY DOMA

STRÁŽOV  - HORAŽĎOVICE B    5: 1 ( 1: 0)

Petr Presl

  strážovské pouti dokázali domácí hráči svým věrným fanouškům , že dovedou zapnout v pravou chvíli a po dvou nevydařených úvodních duelech na domácím trávníku tentokrát neponechali nic náhodě a po vyrovnaném prvním poločase zlomili odpor soupeře z Horažďovic přidáním čtyř branek. Hosté nezanechali ve Strážově vůbec špatný dojem a zlobili domácí obranu rychlými kontry, když více ze hry měli domácí. zahrávali dokonce přísně nařízenou penaltu za stavu  4:1, kterou však zlikvidoval dobře chytající J.Franc v brance Strážova.  Proto po dobrém výkonu mohli místní diváci odcházet  spokojeni a určitě s dobrým pocitem odcházeli i samotní hráči.

Rozhodčí: Schwarz. ŽK : 2:2  

Branky: Kološ 2, Mayer 2, Faltín - Lavička; ŽK: 3:2. Diváků 80 .

Strážov-sestava: Franc, Michel, Čížek, Janka (80. Chaluš), Janský, Uruba, Kološ, Faltín, Denk (80. Hosnedl), Presl A., Mayer.

2013/ 12/ 31
2013/ 09/ 102013/ 12/ 31
2013/ 09/ 07

NEČEKANÝ BODOVÝ ZISK V LOSINÉ

 

PRVNÍ BODY V NOVÉM ROČNÍKU ZÍSKALI V LOSINÉ

 

Po dvou neúspěšných zápasech v domácím prostředí ve kterých nezískalo strážovské áčko v krajské soutěži ani bod zajížděli v sobotu na horkou půdu do Losiné. Příliš optimismu  po té kdy zde na jaře prohráli ostudně 7:1 v nich nedýmalo, ale rozhodně neodjížděli s poraženeckou náladou. Samotný zápas potvrdil, že všechny prognózy mohou vzít při zodpovědném přístupu a výkonu za své.  Zisk bodu za remízu a druhého za vítězství na pokutové kopy je tou nejlepší pozvánkou na pouťové nedělní odpoledne za týden, kdy doma hostí rezervu FK Horažďovice.

 

2013/ 12/ 31
2013/ 09/ 02

OPĚT DOMA NA BODY NEDOSÁHLI !


Po prohře v úvodním zápase nového ročníku 1.B třídy , kdy Strážov doma prohrál s TJ Přeštice B  ani ve druhém duelu nebyl na svém hřišti úspěšný . Body si tentokráte odvezl další soupeř z Plzně jihu Starý Smolivec.

2013/ 12/ 31
2013/ 08/ 272013/ 12/ 31
2013/ 08/ 26

1.B třída - 1. kolo Strážov A - Přeštice B 2 : 4


Vstup do nového ročníku 1.B třídy se výsledkově A týmu mužů nevydařil. V domácím zápase  prohrál se staronovým účastníkem této soutěže  s  rezervou TJ Přeštice . V tomto duelu od začátku tahal za kratší konec. Po čtvrt hodině  šli hosté do vedení  šťastnou brankou, domácí stačili ještě Davidem  Kološem utěšenou střelou  vyrovnat, ale do kabin k poločasové přestávce odcházeli po inkasování branky  gólem do šatny ve 44.minutě znovu  s jednogólovým mankem . Po přestávce se k notné dávce smůly v zakončení připojila i nepřízeň rozhodčího, který za stavu 2:3 nenařídil  za podražení Aleše Presla jasný pokutový kop a značně tak ovlivnil výsledek tohoto duelu.   Věřme, že se naplní známé pořekadlo"první vyhrání z kapsy vyhání " a že již v  neděli 1. září doma body v utkání se Starým Smolivce zůstanou.

2013/ 12/ 31
2013/ 08/ 15

ÁČKO MUŽŮ V PŘÍPRAVĚ PORAZILO KLATOVSKÝ DOROST

Klatovy (dorost) - Strážov "A"  2 : 3 (0:2)
Přátelské utkání hrané ve středu na hřišti v Klatovech se hrálo v rychlém tempu a splnilo svůj připravný  charakter. Trenér Petr Presl mimo standartních hráčů dal v sestavě příležitost novým hráčům, brankáři Vlachovi který přišel na hostování z Lub a Drmlovi z Dukly Janovice , který bude hostovat za Strážov na junior start . 
Branky :  Mayer, Franc, Hosnedl Jiří
Sestava  : Vlach Karel, Michel Jan, Čížek Vladimír, Janka Luděk, Franc Jiří ( 46.Kalista Karel) Kološ David, Faltín Tomáš, Chaluš Michal, Drmola Luboš, Janský Ondřej, Mayer Bronislav ( 70. Hosnedl Jiří)
Rozhodčí : Hovorka

2013/ 12/ 31
2013/ 08/ 07

Přípravné utkání 7.8.: Strážov - Janovice 0 : 1

 

 STRÁŽOV - JANOVICE  0 : 1 (0 : 1)

Pátý celek 1.B třídy SK Strážov neuspěl v kombinované sestavě ani ve druhém přípravném zápase . Po nedělní prohře v Běšinech neuspěl  doma ve středečním zápase se  čtvrtým týmem minulého ročníku okresního přeboru  Duklou Janovice. Zatím co hosté potvrdili, že mají kvalitní tým, který domácí přehrával ve středu hřiště  , Strážov se trápil nejen v koncovce, ale také v kombinaci . Pro hosty to byla poslední příprava před ostrým startem do nového ročníku OP mužů ve kterém je čeká v sobotu na hřišti ve Vrhavči kvalitní domácí Sokol. Autorem jediné branky byl  rychlé akci Dukly byl stále výborný Miroslav Urban.

2013/ 12/ 31
2013/ 08/ 022013/ 12/ 31
2013/ 08/ 01

To se občas stává - šotek opět řádil !!

Zprávu z  faceoobku se objevila zpráva kterou jsem si špatně interpletoval a to tak, že Jirka Fanc má syna. Jak mi bylo nyní objasněno, Jirka má sice důvod stejně jako šťastní rodiče k oslavě , ale novorozenec  Kuba( 52 cm a 3,6 Kg) je jeho synovec a Jirka tudíž jeho strýcem ! Blahopřeji a zároveň se omlouvám odchovanci neznašovské kopané a dlouholeté opoře SK Strážov  za šíření "poplašné zprávy ", že Jirka Franc má syna.

2013/ 12/ 31
2013/ 07/ 312013/ 12/ 31
2013/ 07/ 282013/ 12/ 31
2013/ 07/ 06

Nový soutěžní ročník rozlosován


V období dovolených a prázdnin vrcholí adninistrativní přípravy na nový soutěžní ročník. Na letních aktivech Plzeňského krajského fotbalového svazujiž proběhl) a  Okresního fotbalového svazu  který se koná v úterý 9.července v Klatovech bude rozlosován nový soutěžní ročník  2013/2014. Po té kdy známe los mužů A týmu hrající v 1.B třídě se nám podařilo zjistit z materiálů připravených pro aktiv v Klatovech také pravděpodobné rozlosování mužů B ve III. třídě a našich žáků v okresním přeboru.

V níže umístěné příloze si můžete prohlédnout jaký program čeká stážovské fotbalisty letos  na podzim. První kdo vstoupí do souboje o mistrovké body bude tradičně béčko mužů  a bude to paradoxně na hřišti kde na jaře skončili a dopadli neslavně . V neúplném složení a  kdy hráli velkou část zápasu o devíti vysoko prohráli ve Velkých Hydčicích a zde se budou vracet na místo činu ! Věřmě že nyní to bude daleko lepší a že 10. srpna přijdou ze hřiště z Horažďovicka lepšíé zprávy ....

Rozlosování  soutěží 2013/2014

2013/ 12/ 31
2013/ 06/ 222013/ 12/ 31
2013/ 06/ 222013/ 12/ 31
2013/ 06/ 17

ZAKONČILI SOUTĚŽNÍ ROČNÍK ZASLOUŽENÝM VÍTĚZSTVÍM

Posledním kolem zakončil A tým mužů našeho klubu soutěžní ročník 2012/13. Zakončil ho tím nejlepším způsobem vítězstvím, které je posunulo v tabulce na velmi pěkné 5. místo v tabulce. Mimo tohoto umístění získal Strážov jeden primát o kterém se málokde píše a zaznamenávají se pouze ve statistikách klubů a nebo na webových stránkách příslušné soutěže. Nejlepším střelcem  soutěže se stal s 27 brankami kapitán týmu Bronislav Mayer  SK Kovodružstvo  Strážov. Blahopřejeme !!!

Dodatečně zveřejníme po zpracování sestřih sedmi branek které v utkání se Švihovem padly.

2013/ 12/ 31
2013/ 06/ 12

V DOHRÁVCE DEKLASOVALI MĚČÍN

 

STRÁŽOV V DOHRÁVANÉM DERBY DEKLASOVAL  MĚČÍN

 

V dohrávaném utkání 24.kola soutěže viděli domácí fanoušci asi nejlepší výkon svého týmu v průběhu soutěžního ročníku a také rekordní počet vstřelených branek, z nichž některé patřily do kategorie výstavních. Sebevědomí hosté z Měčína pomýšlející na

baráž do 1.A.třídy se od začátku museli bránit nájezdům strážovských hráčů a jejich brankář doslova čaroval v pokutovém území.


2013/ 12/ 31
2013/ 06/ 09

HRADEŠICE A - STRÁŽOV A 3 : 1 (3:0)

Trenér Strážova Petr Presl : „Nesoustředěnost na začátku utkání stála Strážov možnost zisku mistrovských bodů na hřišti Hradešic. Náš tým  si vytvořil v celém průběhu utkání několik velmi slibných brankových situací, které nedotáhl do konce.Dvakrát  nastřelil břevno, jednu branku neuznal rozhodčí pro údajné postavení mimo hru. Korekci výsledku zařídil přesnou hlavičkou Michal Chaluš po rozehraném TK.“

 

2013/ 12/ 31
2013/ 05/ 25

23.kolo 1.B třídy PAČEJOV - STRÁŽOV

Závěr jarní části a tudíž i celého soutěžního ročníku je pro A tým mužů našeho klubu  ve znamení derby s týmy s Pošumaví. Po domácí výhře nad druhým v tabulce Tatranem Dlouhá Ves zajížděl Strážov A na hřiště do Pačejova. Domácí tým měl před tímto derby motivaci vrátit Strážovu hladkou prohru z podzimu , kterou utrlěl na strážovské pažitu . Nicméně utkání skončilo bez branek a o druhém bodu pro sebe rozhodli domácí úspěšnější střelbou pokutových kopů.

OSTATNÍ VÝSLEDKY  1.B TŘÍDY 23. KOLA

2013/ 12/ 31
2013/ 05/ 20

Druhý tým tabulky nechal body ve Strážově


Ve 22. kole 1.B třídy se podařila A týmu mužů SK Strážov  úspěšná odveta za podzimní prohru v Dlouhé Vsi . Výsledkem  na vlas stejným jako na podzim 2 : 1 si připsali tři body, které jim s definitivní jistotou zajistili účast v této krajské soutěži i v příštím ročníku. Navíc ve vyrovnané první polovině tabulky  se  stále udržují šanci ještě o nějaký ten stupínek  než je součastné šesté místo ještě polepšit.

2013/ 12/ 31
2013/ 05/ 202013/ 12/ 31
2013/ 05/ 182013/ 12/ 31
2013/ 05/ 12

NECHALI BODY NA PŮDĚ LÍDRA V MOCHTÍNĚ


V 21. kole 1. B třídy čekal fotbalisty A týmu Strážova na jaře podle postavení v tabulce nejkvalitnější soupeř. V okresním derby na hřišti v Mochtíně  proti sobě nastoupily soupeři kteří se na podzim rozešli v e Strážově  remízou 1:1 a druhý bod získal  Strážov za úspěšnější střelbu pokutových kopů. Domácím se podařilo úspěšná odveta a tentokráte se již se Strážovem po vítězství 4:1 o body dělit nemuseli.

2013/ 12/ 31
2013/ 05/ 08

Foto z utkání Strážov - Losiná z 1.5.2013

Foto z utkání Strážov - Losiná  0 : 1 z 1.5.2013 

2013/ 12/ 31
2013/ 05/ 06

NEVYDAŽENÁ ODVETA

Poslední velmi solidní výkon A týmu Strážova v 1.B třídě doma se Starým Smolivcem namlsal domácí příznivce , kteří očekávali v neděli, že další body zůstanou doma. Jenže, hosté z Losiné , které se rovněž  na jaře prezentují výbornými výsledky (posledně přivezli body i z horké půdy z Hradešic) byli proti. Dokázali krásným gólem z úvodu zápasu zvítězit tím nejtěsnějším rozdílem a po vysoké výhře na podzim nad Strážovem doma 7:2 e dokázali herně i bodově prosadit na půdě soupeře. Zápas  střelecky nevyšel ani nejlepšímu střelci soutěže B. Mayerovi, který tak svojí dosavadní sbírku 20 branek v tomto ročníku nerozšířil.

2013/ 12/ 31
2013/ 05/ 01

PRVNÍ MÁJ PRO STRÁŽOV BODŮ RÁJ


První květen , sváteční to den , netradičně  na domácím hřišti přivítali domácí fotbalisté ziskem třech bodů. V tento pro  Strážov nepříliš tradiční čas v 17:00 hodin   dohrávali odložený zápas 1.B třídy. A nutno s radostí dodat, že byli stejně jako v neděli, kdy přivezli  překvapivě vítězství z Bolovic  sproprocentně úspěšní. tato šestibodová šňůra je vynesla v tabulce na výborné třetí místo. Pokud se jim podaří zvítězit i v následujícím zápase, který rovněž hrají  se  Losinou tuto neděli 5.5. od 16:00 hodin doma, pak by již mohli v klubu, bez obav ze sestupových starostí jarní část soutěže dohrát.  FOTO Z UTKÁNÍM.Sedlmaiera   ZDE

2013/ 12/ 31
2013/ 04/ 28

ÁČKO PŘIVEZLO Z VENKU DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ


Za velice úspěšný zle označit poslední dubnový víkend, pro naše město tradičně ozdobený místní poutí. Ani počasí, které se s námi o pouti příliš nepáralo nám ale náladu nezkazilo. Naopak jí ještě vylepšily fotbalové týmy žáků, mužů A i B , které své mistrovské duely dotáhly do vítězného konce a všechny  si připsaly do tabulek svých soutěží plný počet bodů. Zvlášť cenné jsou ty, které přivezl kombinovaný A tým  Strážova z utkání 19.kola 1.B třídy z Blovic. Pokud na tento úspěch naváže ve středu 1.5. doma úspěšnou dohrávkou se Starým Smolivce (začátek 17:00) , pak mohl by dokonce v tabulce mířit hodně vysoko!

Foto z utkání v Bolovicích Radima Kološe  ZDE

2013/ 12/ 31
2013/ 04/ 24

Penaltový souboj Strážov-Žichovice

PO REMÍZE V NORMÁLNÍ DOBĚ HRY UTKÁNÍ 18.KOLA 1.B TŘÍDY HRANÉ V NEDĚLI 21.4. NA HŘIŠTI VE STRÁŽOVĚ  ROZHODLY O ZISKU DRUHÉHO BODU POKUTOVÉ KOPY. JEJICH VÝSLEDEK 5:4 PRO STRÁŽOV ZNAMENAL, ŽE NAŠI STŘELCI BYLI STOPROCENTNĚ ÚSPĚŠNÍ A  CENNÝ DALŠÍ BOD ZŮSTAL DOMA. JAK  TENTO ROZSTŘEL PROBÍHAL SE MŮŽETE PODÍVAT PROSTŘEDNICTVÍM FOTO M. SEDLMAIERA.

PENALTOVÝ ROZSTŘEL  STRÁŽOV - ŽICHOVICE

2013/ 12/ 31
2013/ 04/ 22

PREMIÉROVÝ ZÁPAS NA DOMÁCÍM HŘIŠTI VYŠEL

Domácí jarní premiera A týmu mužů v 18. kole 1.B třídy vzhledem ke značným problémům se sestavou , kdy do hry musel zasáhnout od úvodních minut trenér Petr Presl nakonec skončila úspěšně. Místo třech bodů získané dva s velice houževnatým soupeřem jsou cenné .

Foto M.Sedlmaiera z utkání  ZDE

 

2013/ 12/ 31
2013/ 04/ 15

17.kolo : ZAKLETÝ SOUPEŘ ŽÁKAVA

MrkajícíPo výhře ve  čvrtení dohrávce v Plzni na ZČE kde A tým mužů získal cenné tři body  se nepodařilo v neděli našim chlapcům na tento úspěch navázat. V neděli se vrátili  ze hřiště soupeře se kterým prohráli doma 3:4 body bez bodů. Navíc přišli o svůj klenot, kanonýra a  kapitána Bronislava  Mayera, který byl v tomto duelu vyloučen. Vzhledem k praktikám disciplinárky v Plzni, která nezná slůvko PODMÍNKA , je tak ohrožen start tohoto hráče v následujícím zápase doma v neděli s TJ Žichovice! Zkrátka prokletý soupeř má nyní z pohledu Strážova název Žákava.

2013/ 12/ 31
2013/ 04/ 12

STRÁŽOVSKÉ ÁČKO ZÍSKALO VELMI CENNÉ TŘI BODY

Smějící seS cenným vítězstvím se vrátli fotbalisté A týmu z dohrávaného utkání  1.B třídy z Plzně. Ve čtvrtením duelu na hřišti kvalitního soupeře  , kterým bezesporu rezerva ZČE je si připsali první jarní tři body . Autorem jediné branky byl Broněk Mayer, který konečně protrhl střeleckou smůlu z utkání ve Stěňovicích . V tabulce střelců si tak připsal již šestnáctý zářez na své pažbě nejlepšího střelce 1.B třídy!!! A to mohlo být ještě lepší, kdyby v Plzni v tomto duelu ještě proměnil Broňa pokutový kop.

2013/ 12/ 31
2013/ 04/ 07

Fotbal SK si zasluhuje zůstojnou prezentaci

Dne 6.4. v pozdních večerních hodinách jsem dostal na mojí e-mailovou adresu níže uvedený dopis. Pisatel v něm reagije na moje upozornění funkcionářům SK Kovodružstva Strážov  ve věci to, že existují podle formy zveřejnění na facebooku ječtě jiné stránky klubu, které se prezentují zcela jasně jako ty, které jsou oficiální klubu na této sociální síti. Další viz níže uvedený obsah a můj komentář.

2013/ 12/ 31
2013/ 04/ 07

VE ŠTĚŇOVICÍCH SE DOMÁCÍM VYDAŘILA ODVETA

PO  DVOU ODLOŽENÝCH UTKÁNÍCH VSTOUPILI PRPRVÉ DO JARNÍCH BOJŮ O MISTROVSKÉ BODY V 1.B TŘÍDĚ FOTBALISTÉ SK STRÁŽOV A.  V DUELU VE KTERÉM SE DOMÁCÍM VYDAŘILA ODPLATA ZA PODZIMNÍ PROHRU VE STRÁŽOVĚ NAŠI HRÁČI NA BODY NEDOSÁHLI.

2013/ 12/ 31
2013/ 04/ 02

Výsledky 16.kola 1.B třídy

I ve druhém jarním kole zůstaly kopačky všech fotbalistů SK Kovodružstva Strážov a to včetně  A týmu mužů o prodloženém víkendu čisté. Na vině je nepřízeň počasí a z toho důvodu také odložená jarní domácí premiéra v utkání Strážov A - Starý Smolivec . Zápas měl být sehrán podle rozlosování v neděli 30.3.2013. Proto také první letošní mistrovský  zápas 1.B třídy uvidí příznivci strážovské kopané až v neděli  21. dubna v 16:00 hodin kdy domácí SK Strážov A hostí TJ Žichovice. Z důvodu informovanosti splnění zpravodajské povinnosti přinášíme výsledky ostatních odehraných utkání opět neúplného 16. kola.

2013/ 12/ 31
2013/ 03/ 29

VÍKENDOVÝ VELIKONOČNÍ FOTBAL SE NEHRAJE

 

Plačící Sportovní klub Kovodružstvo Strážov oznamuje všem příznivcům kopané ve Strážově, že vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám,jsou bohužel zrušena všechna mistrovská utkání tohoto víkendu na místním hřišti. O náhradních termínech odložených utkání bude klub jednat v následujících dnech a následně bude informovat i sportovní veřejnost.

2013/ 12/ 31
2013/ 03/ 24

PRVNÍ JARNÍ ZÁPAS STRÁŽOVA BYL ODLOŽEN

Úvodní zápas jarní části soutěže  1.B třídy mužů SK Strážov A  v Plzni s SK ZČE Plzeň B byl pro nezpůsobilý terén odložen.  Pro úplnost přinášíme výsledky ostatních utkání této soutěže které se hrály 23. - 24.3. 2013. Jarní premiéra  našeho áčka se tak odkládá na neděli 31.3.  kdy se na hřišti ve Strážově střetne se Starým Smolevcem.  Začátek utkání je v 15:00 hodin.

2013/ 12/ 31
2013/ 03/ 022013/ 12/ 31
2013/ 02/ 262013/ 12/ 31
2013/ 02/ 25

Konec dobrý - všechno dobré , tentokráte to už vyš

POSLEDNÍ ZÁPAS NA TURNAJI V SUŠICI PŘINESL PRVNÍ LETOŠNÍ VÍTĚZSTVÍ

V sobotu 3.února večer pod reflektory a umělé trávě třetí generace v Sušici sehrál A tým Strážova v kombinované sestavě poslední zápas v rámci IV.ročníku zimního turnaje "O pohár starosty města". V tomto posledním duelu potěšili naši hráči příznivce strážovské kopané první výhrou na turnaji a také v tomto roce. Závěr turnaje Strážovu vyšel . Dopadlo stejně jako je název jedné  z méně známých Shakespearových her   - Konec dobrý , všechno dobré!

2013/ 12/ 31
2013/ 02/ 20

POZVÁNKA NA VH KLUBU 1.3. 2013

Výkonný výbor Sportovního klubu Kovodružstvo Strážov uspořádá v pátek 1. března od 19.00 hodin v restauraci "Na náměstí"  v pořadí již svojí XXII valnou hromadu  na kterou co nejsrdečněji zve všechny svoje členy.

 

2013/ 12/ 31
2013/ 02/ 18

Na zimním turnaji v Sušici znovu nevyšela druhá č

Zimní turnaj v Sušici  je v  průběhu zimní přípravy  na jarní boje v 1.B třídě pro Strážov hlavním místem herní přípravy . V sobotu 16.2. zde nastoupili strážovští fotbalisté již ke svém předposlednímu utkání. Po třech duelech sehraných ve skupině společně s domácí  TJ  Sušicí II, Nýrskem a Startem Luby je čekal  ve IV. kole  mezi týmy které mezi sebou hrají o konečné 5. - 8. místo  silný soupeř FK Nepomuk. Účastník 1.A třídy svojí roli favorita naplnil a po bezbrankovém prvním poločase zvítězil 2:0. Náš tým podle statistických údajů v dosud odehraných  utkáních  na tomoto zimním turnaji zcela prokazatelně ztrácí se soupeři body v druhých poločasech . Obdobně  tomu bylo i v  duelu s Nepomukem. Zatím  naplnění přísloví KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÉ  se jim značně vyhýbá. Snad  v jarních v mistrovských utkáních které začínají předposlední březnový víkend tomu bude jinak.

2013/ 12/ 31
2013/ 02/ 14

PO DVOU TĚSNÝCH PROHRÁCH CENNÁ REMÍZA

TURNAJ V SUŠICI JDE DO FINÁLE

Třetím kolem byla ukončena první část IV. ročníku zimního turnaje v Sušici O pohár starosty města . Výsledky tohoto kola daly definitivní podobu závěru turnaje ve kterých se bude bojovat o konečné umístění. Tyto skupiny o konečné pořadí se hrají systémem každý s každým s tím, že soupeři ze skupin na sebe již nenarazí a vzájemný výsledek ze základní skupiny se jim započítává do skupin o konečné pořadí.

Celky z prvních dvou míst postoupily do skupiny o 1. až 4. místo. Nejlepší výchozí pozici má Sušice I. která si přenáší do tabulky 3 body, Luby a Nýrsko mají jeden a Mochtín začíná s nulou. Družstva ze třetích a čtvrtých míst budou zařazena do skupiny o 5. až 8. místo. Zde má nejlepší výchozí postavení se ziskem třech bodů Nepmuk, Sušice II. a Strážov začínají s jedním bodem a Hradešice je zatím bez bodu.

2013/ 12/ 31
2013/ 02/ 04

DVĚ MINUTY CHYBĚLY K ZISKU PRVNÍHO BODU

Po porážce 1:0 v úvodním kole zimního turnaje v Sušici čekal Strážov 3. února na umělé trávě v městě na Otavě druhý zápas  . Zápas s favorizovaným nováčkem krajského přeboru z Lub vývojem skóre nahrával do not pro náš tým. Ten dokonce nad Startem vedl brankou Aleše Presla , ale v samotném závěru nakonec  soupeři neodolal a gólem  inkasovaným dvě minuty před koncem o bod přišel.  Den po té, kdy s datumem 2.února je spojeno přísloví: "Na Hromnice o hodinu více" se rýsovalo pro náš tým nové přísloví " Třetího února o bod více". Nicméně toto se nenaplnilo a Strážov zůstává v silné konkurenci turnaje stále bez bodu.

2013/ 12/ 31
2013/ 01/ 27

V PRVNÍM UTKÁNÍ STRÁŽOV PODLEHL NÝRSKU

Prvním zápasem v rámci zimního turnaje TJ Sušice, který byl v sobotu 26.1. 2013  ostrartován úvodním kolem zahájili hráči "A" týmu SK Strážov svojí herní přípravu na jarní část 1.B třídy. V duelu s tradičním soupeřem , sousedním rivalem Okulou Nýrsko skončil vítězstvím favorita. Nicméně jde pouze o první krok  na cestě na jejíž konci by mělo být naše mužstvo optimálně připraveno k tomu, aby jejich výsledky v mistrovských zápasech   v 1. B třídě přinášeli  našim strážovským fanouškům  více  radosti než tato letošní premiéra v Sušici.

2013/ 12/ 31
2013/ 01/ 02

Tradiční novoroční fotbálek ve Strážově 2013

Tak jako tradičně na Nový rok se na hřišti ve Strážově sejde parta fotbalistů, která za místní klub kdysi hrála nebo ještě v součastné době aktivně za některý tým mužů v soutěžních zápasech nastupuje. Každoročně přichází nejen proto, aby se navzájem  všichni v nastávajícím roce pozdravili, poblahopřáli si, ale také aby si zahráli svůj oblíbený fotbálek. Nový rok přivítalo také na tuto dobu krásné počasí a bez ohledu na výsledek duelu ženatí vz. svobodní  hraný na perfektním tréninkovém travnatém hřišti zvítězila  láska k fotbalu.

2013/ 12/ 31
2012/ 12/ 25

STRÁŽOV ABSOLVUJE JIŽ POČTVRTÉ ZIMNÍ PŘÍPRAVU V SU

Zimní příprava obou fotbalových týmů mužů SK Kovodružstva Strážov klepe na dveře. Tradiční příprava se zpravidla skládá z fyzické a herní přípravy. Zatím co fyzickou zdatnost budou oba celky nabírat (doufejme že pokud možno v maximálním počtu hráčů obou kádrů)v tělovcičně a v okolí Strážova, tu herní A tým tradičně absolvuje v rámci zimního turnaje TJ Sušice. Na 4. ročníku tohoto sušického turnaje sehraje Strážov celkem pět zápasů s kvalitními soupeři - viz rozlosování tohoto turnaje.

2013/ 02/ 28
2012/ 12/ 02

Rozloučili se vítěznou sérií

STRÁŽOVŠTÍ FOTBALISTÉ SE V ZÁVĚRU SEZÓNY VYTÁHLI !

Strážovské áko mužů startující v krajské soutěži 1.B třídy  odloženým utkání 10. kola se Sokolem Pačejov  ve kterém zvítězilo 4 : 2  udělalo tu nejlepší tečku nejen za podzimní sezónou, ale také za celým kalendářním rokem 2012.

2013/ 02/ 28
2012/ 11/ 18

13. KOLO 1.B TŘÍDY

ŠVIHOV - STRÁŽOV   0 : 6 (0 : 2)

Strážov si připsal další důležité body z venku po utkání s bezzubým soupeřem. Rozdíl mohl být nakonec i výraznější, ale po řadě prohraných předchozích duelů na švihovském hřišti jsme samozřejmě odjížděli velice spokojeni. Zvláště spokojený byl mladík Jirka Hosnedl, který si nadělil v den svých 19-tých narozenin premiérovou branku v „A“ týmu.

Branky : 55. a 65. Mayer , 35.Faltín, 43. Uruba, 75.(PK) Javorský, 82. Hosnedl J.

Strážov-sestava: Javorský, Michel (55.Presl A.), Čížek, Franc, Helm, Jánský (65.Hosnedl J.), Faltín, Denk , Mayer (75.Opatrný )., Uruba

2012/ 12/ 31
2012/ 11/ 11

12. KOLO 1.B TŘÍDY

STRÁŽOV – HRADEŠICE 2 : 2 (1 : 0)
Petr Presl
Dva mistrovské body asi spravedlivě zůstaly ve Strážově po zápase, který diváka určitě nenudil. Domácí šli do vedení v závěru 1. poločasu, když přesný padáček O.Janského zužitkoval hlavičkou do protipohybu brankáře zkušeně kapitán B.Mayer . Nepozornost domácích v rozmezí 3.minut druhého poločasu je stála vedení v zápase po špatném řešení vlastních standardních situací. Do penaltové loterie poslal domácí razantním průstřelem odraženého míče ze standardky mladík Aleš Presl. Štěstí stálo opět při domácích střelcích i brankáři M. Javorském a proto si Strážov připsal do tabulky soutěže důležité dva body.Branky: 44. Mayer Bronislav , 62. Presl Aleš – 55. Kotiš Václav, 57. Novák David
Rozhodčí: Havránek Martin, Kavka Václav, Bína Roman. ŽK: 2 : 3, ČK 0 : 1 (81. Hlaváč Milan). Diváků 120.
Sestavy :
Strážov : Javorský - Michel, Franc, Helm, Uruba , Kološ, Nenk M. (85. Janka ), Faltín, Jánský , Mayer, Presl Aleš . Trenér: Presl Petr.
Hradešice : Míček – řezáč, Hlaváč M., Šmrha M. ml., Melka L., Kotiš V. (74.- Nauš V.), Šaek, Starec(88. Sekyra), Šmrha L. (46. Melka P.). Trenér : Melka František

2012/ 12/ 31

Aktuální dokumenty

Archiv