Bookmark and Share

V DERBY S DUKLOU JANOVICE ZŮSTALY BODY VE STRÁŽOVĚ

Vydáno dne 01. 10. 2018 (1288 x přečteno)

Derby dvou sousedních klubů mělo průběh, při kterém se diváci nenudili. Viděli bojovné, vyrovnané utkání , sedm branek a z toho ještě tři neuznané. V prvním poločase to bylo dvakrát v neprospěch hostů, v druhém jednou k nespokojenosti domácích, vše po signalizaci asistentů rozhodčích laiků.

Do zápasu nastupovali oba celky nekompletní. Domácím citelně chyběli dlouhodobě zranění Jirka Flodr a  Michal Chaluš, Martin Štancl , Jarda Vališ, nenastoupil ani Tomáš Strnad  či Martin Plíhal. Hostům citelně chyběl Míra Urban a byla znát i neúčast Rolanda Diviše. Naopak po dlouhém dvanácti zápasovém distanci poprvé nastoupil zkušený Patrik Petruška, který svým důrazem na domácí platil a navíc byl autorem krásné přihrávky na Zhvakina, který pohotově zakončil a snížil dvoubrankové vedení Strážova. Brankové hody odstartoval již ve třetí minutě Linkeš, který po rychlé kombinační akci poprvé překoval gólmana Dukly a v 15.minutě po samostatném úniku zvýšil David Kološ na 2:0 Hosté ještě jednou úspěšně zareagovali na gól Frouse , kterým domácí získali ve druhém poločase zpět dvoubrankové vedení. Z 3:1 snížil nejprve Šlégl a na 3:3 srovnal pohlednou , umístěnou střelou k tyči z dálky Patrik Šveňha. Domácí se začali obávat o výsledek, nicméně byli to oni, kteří měli nakonec v brankové přestřelce poslední slovo. V 76.minutě nařídil rozhodčí Cupl penaltu po faulu na Aleše Presla kterou bezpečně proměnil Luděk Soušek a vítězství pečetil v samotném závěru svojí druhou brankou v tomto duelu z přímého kopu David Kološ. Hosté nicméně odcházeli ze hřiště zklamáni, ale nemusejí se za svůj výkon na hřiště favorita zápasu vůbec stydět. A spokojeni odcházeli domácí příznivci ze zápasu , který musel hráče na hřišti dost bolet a možná, že by konečnému výsledku slušela i remíza a rozhodnutí z penaltového rozstřelu, ale takový je již fotbal.