12. KOLO 1.B TŘÍDY

Vydáno dne 11. 11. 2012 (2266 x přečteno)

STRÁŽOV – HRADEŠICE 2 : 2 (1 : 0)
Petr Presl
Dva mistrovské body asi spravedlivě zůstaly ve Strážově po zápase, který diváka určitě nenudil. Domácí šli do vedení v závěru 1. poločasu, když přesný padáček O.Janského zužitkoval hlavičkou do protipohybu brankáře zkušeně kapitán B.Mayer . Nepozornost domácích v rozmezí 3.minut druhého poločasu je stála vedení v zápase po špatném řešení vlastních standardních situací. Do penaltové loterie poslal domácí razantním průstřelem odraženého míče ze standardky mladík Aleš Presl. Štěstí stálo opět při domácích střelcích i brankáři M. Javorském a proto si Strážov připsal do tabulky soutěže důležité dva body.Branky: 44. Mayer Bronislav , 62. Presl Aleš – 55. Kotiš Václav, 57. Novák David
Rozhodčí: Havránek Martin, Kavka Václav, Bína Roman. ŽK: 2 : 3, ČK 0 : 1 (81. Hlaváč Milan). Diváků 120.
Sestavy :
Strážov : Javorský - Michel, Franc, Helm, Uruba , Kološ, Nenk M. (85. Janka ), Faltín, Jánský , Mayer, Presl Aleš . Trenér: Presl Petr.
Hradešice : Míček – řezáč, Hlaváč M., Šmrha M. ml., Melka L., Kotiš V. (74.- Nauš V.), Šaek, Starec(88. Sekyra), Šmrha L. (46. Melka P.). Trenér : Melka František

1. B TŘÍDA

DAŘÍ SE JIM LÉPE VENKU NEŽ NA DOMÁCÍM HŘIŠTI

Poslední výsledky Losiné na domácím hřišti s týmy z Pošumaví (výhra nad Strážovem 7:2, nad TJ Žichovice 6:0 ) a naposledy nad So Štěnovice 6:1 byly předzvěstí toho, že lídr tabulky Sokol Mochtín nečeká na půdě tohoto soupeře procházka růžovým sadem, což zápas potvrdil a tak po bezbrankovém průběhu se o druhém bodu rozhodovalo v penaltovém rozstřelu ve které byli úspěšnější hosté. Pro Mochtín to znamená upevnění prvního místa a prodloužení svojí série neporazitelnosti na hřištích soupeřů.
Venku se daří s obdivuhodnou osmdesáti procentní úspěšností i Sokolu Měčín. Čtvrtou výhrou v řadě, tentokráte v Žákavé to měčínský celek znovu potvrdil. K neprospěchu švihovského fotbalu opak potvrdil FC Švihov , který se znovu vrátil ze hřiště z venku z duelu dvou celků ze dna tabulky nejen bez bodů, ale také s porážkou rozdílem jedné třídy.
Ve vítězné sérii pokračuje pačejov, který si přivezl na úkor domácích Žichovic body z venku. V dalším derby hraném ve Strážově se domácí rozešli smírně se Sokolem Hradešice a domácí byli šťastnější ve střelbě pokutových kopů a proto druhý bod zůstal na jejich hřišti.

ŽÁKAVA - MĚČÍN 0 : 2 (0 : 0)
Evžen Veselý
Utkání mělo průměrnou úroveň s řadou nepřesností na obou stranách. V prvém poločase byli domácí aktivnější a jejich střely končily mimo branku. Hráči Měčína podnikli několik rychlých brejků ale zakončení nemělo efekt. V druhém poločase byli aktivnější a po centru Němce dorážel Kroupa, který otevřel skóre zápasu šli do vedení. V 70 minutě unikl Kroupa a byl zastaven v pokutovém území jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu proměnil Karel Bureš a upravil na konečný výsledek. Utkání řídil nepřesný rozhodčí Holeček.

ST.SMOLIVEC - ŠVIHOV 6 : 2 ( 2 : 0)
Podrobnosti nehlášeny.
Branky: Procházka 3, Krejčík, Nachtmann, Štěpánek - Lösch 2; ŽK: 1:0 . Diváků: 40

LOSINÁ - MOCHTÍN 0 : 0 ( 0: 0) PK 1: 4
Karel Šot
Souboj dvou týmů, které zatím daly svým soupeřům nejvíce branek (Mochtín 33, Losiná 29) skončil nakonec smírnou remisou 0:0 a tak o druhém, bonusovém bodu rozhodovaly pokutové kopy. V těch byli lepší hosté z Mochtína, vyhráli je 4:1, z Losiné si odvezli dva body. Zápas se hrál na těžkém, bahnitém terénu a tak přítomní diváci žádný oslnivý, kombinační fotbal neviděli. Spíše to byla urputná bitva o každý metr hřiště, šance na obou stranách však byly. U domácích to byl především Radek Veleman a Oldřich Fremr, u hostů pak Jaroslav Cihlář, který ze dvou volných kopů trefil břevno a tyč domácí branky, v závěru pak po úniku jen těsně minul otevřenou branku Losiné. Ve 43.minutě navíc vsítil hlavou mochtínský Pavel Staněk branku, ale nebyla mu uznána. Domácí měli od 70.minuty přesilovku, když byl hostům vyloučen po 2 ŽK Tomáš Dolejš, ale této výhody využít nedokázali. S velkým přehledem zápas odřídil rozhodčí Miroslav Duda, asistovali mu Milan Vocelka a Michal Konig, ŽK 2:3, ČK 0:1, 120 diváků.
ŽK: 2:3; ČK: 0:1. Diváků: 120

Petr Presl
Sestavy :

ŽICHOVICE - PAČEJOV 1 : 2(1 : 1)
Tomáš Cihlář
Derby v Žichovicích mělo svůj tradiční náboj. Hosté se chtěli vyvézt na vlně úspěchů z posledních zápasů a potvrdit svou formu, naopak domácí nemají body na rozdávání a potřebují se nutně dostat z výsledkové mizérie posledních kol. Hrálo se za velice nepříjemného sychravého a chladného podzimního počasí.
Pačejovu skvěle vyšel úvod zápasu. Už v 1.minutě vystřelil ve skluzu Honza Hosnedl a domácí obránce jeho střelu nešťastně zablokoval a míč obloučkem přes bezmocného brankáře skončil v síti. Podobný nešťastný gól dostal Pačejov před měsícem na ZČE v Plzni. Z vedení se však hosté neradovali dlouho. V 5.minutě domácí vyrovnali Špírkem na 1 : 1. Ve zbytku prvního poločasu se pak hrál vyrovnaný bojovný fotbal, s minimem šancí na obou stranách. Domácí hrozili hlavně ze standartních situací, kdy posílali do pokutového území Pačejova na své urostlé hráče někdy až stereotypně jeden vysoký míč za druhým Obrana v čele s Milošem Bořem však žichovické hráče do žádné vyložené šance nepustila. Snad jen trestňák nejnebezpečnějšího domácího hráče Beneše se otřel o tyč branky.
Po změně stran se hrál lepší fotbal. V 56.minutě po pěkné akci zakončoval Jirka Mrázek, ale jeho umístěnou střelu k tyči bravurně vyrazil domácí gólman na roh. V 70.minutě se domácí radovali ze vstřeleného gólu, ale radost jim překazila píšťalka hlavního arbitra Radka Brůhy, který branku neuznal pro předchozí faul na brankáře Boře. V 70.minutě se po centru Petra Pavelce dostal do šance na zadní tyči Jarda Kubaň, ale v akrobatické pozici netrefil pořádně míč. Jeho chvíle však měla ještě přijít! V 72.minutě neudržel nervy na uzdě domácí Radim Šiška a po druhé žluté kartě za kritiku rozhodčího putoval předčasně do sprch. V 79.minutě se hosté dožadovali pokutového kopu po faulu na Pavla Polenu ve vyložené šanci. V 84.minutě vybojoval míč střídající Péťa Bokr, parádně jej zatáhl po levé straně, uvolnil Jardu Kubaně a ten svým premiérovým gólem v pačejovském dresu rozhodl o tom, že tři body si odvezou domů hráči Pačejova. V nervózní závěru plném žlutých karet /7 : 2/a nebezpečných faulů se už skóre neměnilo. Pačejov získal tři cenné body a prodloužil svou úspěšnou sérii. Z posledních 5 kol vytěžil z 15 možných bodů plných 14!!!
Sestava Pačejov:Boř - Lávička - Hosnedl - Pavelec - Kolařík - Ticháček - Polena - Klásek - Mrázek - Fiřt – Havlíček. Střídali: Kubaň, Bokr, Kába

BLOVICE – DLOUHÁ VES 1 : 1
Branky: Loula 2 – Páleník Petr